Otoban Katilleri - Trailer

Üzerine konuşmak istediğiniz, iyi kötü, eski yeni, arşivlik, kült, vizyondaki, produksiyon aşamasındaki filmlerin hepsini bu bölümde değerlendirelim...
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Bağımsız
Alien
Mesajlar: 760
Kayıt: 24 Mar 2015 04:57
Konum: İstanbul

Otoban Katilleri - Trailer

Mesaj gönderen Bağımsız » 06 Kas 2019 01:23

Merhabalar herkese. Bir süredir üzerinde çalışmakta olduğumuz, henüz tamamlanmamış ama külfetli kısmını aştığımız filmimizin trailerını bizzat paylaşmak istedim. Yine forumdan arkadaşlar var filmde emeği geçen, iyi seyirler...https://www.youtube.com/watch?v=5EdEks0orOo

halostendap
The Legend
Mesajlar: 4139
Kayıt: 04 Mar 2012 22:41
Meslek: komedyen
Konum: Düzce

Mesaj gönderen halostendap » 06 Kas 2019 09:17

süper, casting iyi seçilmiş gibi görünüyor. kırmızı ceketliye bayıldım :)

Kullanıcı avatarı
Bağımsız
Alien
Mesajlar: 760
Kayıt: 24 Mar 2015 04:57
Konum: İstanbul

Mesaj gönderen Bağımsız » 07 Kas 2019 19:09

Kırmızı ceketliye ileteceğim Halo :) Forumda başka kimsenin ilgisini çekmemiş ama trailer. Her gün forumdan bir yönetmen trailer paylaştığından arada kaynamış herhal.

desert333
Blade Runner
Mesajlar: 665
Kayıt: 30 Kas 2013 11:46

Mesaj gönderen desert333 » 07 Kas 2019 19:57

Sinemalarda mi gösterilecek? Aksiyonu bol duruyor.

Kullanıcı avatarı
spidervis
Moderator
Mesajlar: 1088
Kayıt: 02 Oca 2014 02:31
Meslek: Besteci ve ses düzenleyici
Konum: Web
İletişim:

Mesaj gönderen spidervis » 07 Kas 2019 22:44

Türü ve tarzı bakımından bu filmin çok ses getireceğini iddia ediyorum. Eğer haklı çıkarsam, tartışmaları keyifle izleyeceğim.

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
Mesajlar: 11009
Kayıt: 31 Eki 2005 17:07
Meslek: Akademisyen (Siyaset Bilimi)
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 08 Kas 2019 11:41

Ben de beğendim ve merak ettim. halo ve spider düşündüklerimi söylemişler. Kırmızı ceketli arkadaşın seçimi, makyajıyla birleşince çok iyi duruyor.
Tek korkum dialoglar, inşallah onda da başarı sağlanmıştır. O zaman iyi bir film izleriz diye düşünüyorum.
Kamera blackmagic sanırım. Merakla bekliyorum. Belki yine bir ön gösterim şansı kazanırım. :)
Lütfen özel mesaj ile genel sorular sormayınız, cevaplamıyorum. Aynı soruyu forumda sorunuz. Ancak benimle ilgili bir sorunuz varsa özel mesaj ile sorunuz.

Youtube sinema eğitim kanalım: https://www.youtube.com/user/GerillaFilmYapimi

paciente
Moderator
Mesajlar: 2329
Kayıt: 15 Mar 2012 17:57

Mesaj gönderen paciente » 08 Kas 2019 14:50

İyi bir film çıkacağa benziyor. Senaryoyu okumuştum, o yüzden daha da meraklandım şimdi.

Kullanıcı avatarı
Bağımsız
Alien
Mesajlar: 760
Kayıt: 24 Mar 2015 04:57
Konum: İstanbul

Mesaj gönderen Bağımsız » 10 Kas 2019 11:22

Evet sinemalarda gösterilecek desert. Bu trailer dağıtımcı habersiz ve biraz butik kaldı ama iki haftaya kadar daha ses getirecek bir paylaşım yoluyla belki farklı bir versiyonu görünecektir.

Diyalog konusunda genellikle övgü alırdım ama senden geçemedim kezzap, çetrefilli'den dolayı herhalde :) 10 sene önce yazdığım replikleri savunacak değilim ama o türün içerisinde gidiyor, örneğin benim rezil bulduğum la casa de papel. Bu filmde repliklere güveniyorum.

Merak etmene sevindim paciente. Daha ilgi çekici kesitler de olacaktır. Film dolu bir film olacak bitince, bunu da iddia ediyorum.

Filmde blackmagic kameraların 4k çeken bütün modelleri kullanılmış olacak. Aksiyon sahneleri çekilecek bu hafta. Orada da pocketlar olacak. Lens olarak samyang cine ve Carl Zeiss cp2 kullanıldı. İstanbul, Edirne, Tekirdağ ve Yalova'da şimdiye kadar 14, kalan tahmini 6 çekim günü üzerinden gidiyoruz. Bağımsız başladığım projeye ortasındayken fikrin ve çekilen görüntülerin etkisiyle yatırımcı ortak aldım. Bu da filmi ve hedefleri büyüttü. Kendimi hiçbir zaman sümüklü filmmaker olarak görmedim ama limitlerim de belliydi. Film yapımı ortasında böyle bir dönüşümü görmek ki bu başarıdır özünde, beni karmaşık ve farklı bir anlayışa sevkediyor sanki. Her şeyin herkes için hayırlı olması dileğiyle, cesur ve girişimci insanlar öncelikli olmak üzere herkesin aradığını bulması dileğiyle...

Desperado28
Donnie Darko
Mesajlar: 307
Kayıt: 06 Haz 2010 13:48

Mesaj gönderen Desperado28 » 11 Kas 2019 18:46

Başarılar dilerim bağımsız, daha iyi bir fragman gelecektir diye düşünüyorum, çünkü buradan bir çıkarım yapmak çok da kolay değil, bütünüyle izlemek gerekli, gişen bol, şansın yanında olsun her şey gönlünce olsun, trailer bana bir şey vermedi ne yazık ki..

factotum
The Recruit
Mesajlar: 27
Kayıt: 31 Ara 2017 14:09

Mesaj gönderen factotum » 12 Kas 2019 14:24

ellerinize sağlık. takip ettiğim kadarıyla, yel değirmenleriyle savaşıyorsunuz ve onları haklamak üzeresiniz. ciddi manada paraya erişmeniz bayağı bayağı yakın gözüküyor. ve insan kendinden biliyor, bu saatten sonra vazgeçmeniz de imkansız. yolunuz açık olsun şimdiden.

bu paylaşımın trailer değil de teaser olduğunu düşünüyorum ve birkaç subjektif noktadan bahsetmek istiyorum.

kurguda anladığım kadarıyla bir aritmi kaygısı yok, ritmik ve seyircinin adrenalin pompalaması istenmiş gibi geldi. bu duyguyu güçlendirmek için, vidyolardaki sesleri kullanmanız ve müzikteki kick'le beraber çıkan kirli basslar'ı eş zamanla senkron etmeye çalışmanız gerekiyor gibi geldi. mesela aktör shotgun'ı ateşlediğinde kulağım o sert bass'la eş zamanlı o sesi duymak istedi. ya da masaya ilaç koyulan kısımda bam! diye bass ve görüntü senkronizasyonu aradım. ve aktörlerin, polis sirenlerinin sesini aradım. aksiyon dolu, kaotik bir teaser için fazla temiz bir ses tasarımı olduğunu düşünüyorum. bunun yanında font tasarımının da drug ve cinayet dönen hızlı bir iş için çok güvenli ve yetersiz olduğu kanısındayım. bir de müziğe bir süre sonra ufak da olsa bir vokal eklenmesi gerektiğini düşünüyorum(tabii siz ürettiyseniz). daha açıklayıcı olması için bpm'i ve tasarımı benzeyen şu parçaya göz atabilirsiniz.demek istediğim, bu iş, tüketiciyi eğlendirmek için tasarlanmış bir suç filmi. görüntünün takımı sırtladığı değil, ses tasarımının, yazı tasarımının, kurgu ritminin ve görüntülerin bir harmoni içinde olması çok ama çok elzem olduğu bir iş. yapım aşamasında olduğu için fikrimi paylaşmak istedim.

tekrardan yolunuz açık olsun. ok yaydan fırlamış artık, siz isteseniz de istemesiniz de bir yere saplanacak.

Kullanıcı avatarı
Bağımsız
Alien
Mesajlar: 760
Kayıt: 24 Mar 2015 04:57
Konum: İstanbul

Mesaj gönderen Bağımsız » 12 Kas 2019 14:48

Bu trailer ismini verdiğimiz ve çok da örneği olmayan filmden kesitler dizisi aslında bir "merhaba" videosu ama hikayesi tanıdık gelmeyince havada kalıyor. 2006 yılında gerçekleşen, "toplumsal cinnet vakası" denebilecek olaylar dizisini temel alan bir yapısı var bu filmin. Google'a otoban katilleri yazınca çıkar hemen zaten. Biyografik bir film yani. Biraz da bilenlere hitaben yapıldığı için böyle belki. Belki de filmde kullanılabilecek materyal çok diye düşünüldüğü ve ekibin motivasyonunu artırmak için bir önizleme gerek diye böyle erkenden yapıldı. Büyük bir hedefi yok yani bu trailerin. Bu tespitlerden de şu bir kez daha anlaşılıyor ki; asıl büyük hedef zaten bu olayı tekrar anımsatıp bu hikayeyi filmleştirmek için güdülen motivasyonun çok az bir kısmını bu hikayeyi izletmek için seyirciye aktarmak olmalı. Paylaştığın parçayı çok beğendim bu arada factotum.

factotum
The Recruit
Mesajlar: 27
Kayıt: 31 Ara 2017 14:09

Mesaj gönderen factotum » 12 Kas 2019 15:35

trailer ya da teaser, etimolojiye takılmayı bırakıyorum. "biraz bilenlere yapıldığı için böyle belki." bu cümlenin çok tehlikeli olduğunu düşünüyorum. gişeye çıkma kaygısı olan bir yapımcının(yapımcılığı da senin yaptığını tahmin ederekten) içeriği nişleştirmesi manasına geliyor. oysa ki herhangi birinin tüketebileceği materyaller barındırıyor gibi duruyor film. umarım filmin bütününü izlerken bu bilgilere ihtiyaç duymayız. sonuçta biyografi de olsa bu bir fiction film. aksi takdirde para döküp bu case için bir ön pr yaptırmak gerekir diye düşünüyorum.

aslında benim demek istediğim "merhaba" çok daha "MERHABA!" olabilecekmiş. ses, ritim vs sayesinde. emeğin, cesaretin ve hırsın beni heyecanlandırdığı için fikirlerimi söylüyorum. amacım kesinlikle yermek değil. burada olmaya çok yakın bir iş varmış gibi gözüküyor ve olabildiği kadar iyi olmalı. ne kadar yorucu ve bıkkınlık verici bir süreç olduğunun da farkındayım. ama artık bir sonraki filmde diyerek yapabileceğimiz şeyleri geçiştirmememiz lazım. sektör tekelleşiyor ve az kurşunumuz var.

tüm samimiyetimle söylüyorum, umarım hedefine ulaşırsın.

Kullanıcı avatarı
sade vatandas
Dr.Strangelove
Mesajlar: 73
Kayıt: 22 Haz 2012 20:11
Konum: İstanbul

Mesaj gönderen sade vatandas » 13 Kas 2019 13:20

Hikayenin kendisi oldukça sarsıcı idi hatırlıyorum. 14-15 yıl geçmiş demek ki... Olduğu gibi anlatılsa bile senaryonun vasat olma şansı yok sanırım.

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
Mesajlar: 11009
Kayıt: 31 Eki 2005 17:07
Meslek: Akademisyen (Siyaset Bilimi)
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 13 Kas 2019 16:16

Ben gercek mevzuyu bilmiyorum, ya da unuttum. Ha bu arada trailer'in müzik secimi de harika. Yurtdisina gelmez herhalde film?
Kim bilir ne zaman izleyebilecegim.
Lütfen özel mesaj ile genel sorular sormayınız, cevaplamıyorum. Aynı soruyu forumda sorunuz. Ancak benimle ilgili bir sorunuz varsa özel mesaj ile sorunuz.

Youtube sinema eğitim kanalım: https://www.youtube.com/user/GerillaFilmYapimi

hcemince
Dr.Strangelove
Mesajlar: 66
Kayıt: 18 May 2017 11:08

Mesaj gönderen hcemince » 14 Kas 2019 10:28

Güzel bir film geliyor gibi. Karakter seçimleri ve sahneler çok hoş görünüyor. Ben sadece teaser müziğini beğenmedim. Sanki bu müzik katillerin anlatıldığı bir film için değil de, o katilleri yakalamaya çalışan polis vs. ekibine ait film için daha hoş durur geldi bana. Affınıza sığınarak, biraz da sitelerde satılan stock müzikler gibi geldi açıkçası :)
Biraz daha karanlık ve filmin kendi sesleri ile işlenmiş başka bir miksaj daha ilgi çekici olabilirmiş. Teaser bile olsa bir şekilde merak ve izleme isteği uyandırmalı diye düşünüyorum. Tabii ki bu benim görüşüm.
Yolunuz açık olsun. Umarım emeğinizin karşılığını sonuna kadar alırsınız.

Kullanıcı avatarı
Bağımsız
Alien
Mesajlar: 760
Kayıt: 24 Mar 2015 04:57
Konum: İstanbul

Mesaj gönderen Bağımsız » 14 Kas 2019 10:33

factotum yazdı:
12 Kas 2019 15:35
trailer ya da teaser, etimolojiye takılmayı bırakıyorum. "biraz bilenlere yapıldığı için böyle belki." bu cümlenin çok tehlikeli olduğunu düşünüyorum. gişeye çıkma kaygısı olan bir yapımcının(yapımcılığı da senin yaptığını tahmin ederekten) içeriği nişleştirmesi manasına geliyor. oysa ki herhangi birinin tüketebileceği materyaller barındırıyor gibi duruyor film. umarım filmin bütününü izlerken bu bilgilere ihtiyaç duymayız. sonuçta biyografi de olsa bu bir fiction film. aksi takdirde para döküp bu case için bir ön pr yaptırmak gerekir diye düşünüyorum.

aslında benim demek istediğim "merhaba" çok daha "MERHABA!" olabilecekmiş. ses, ritim vs sayesinde. emeğin, cesaretin ve hırsın beni heyecanlandırdığı için fikirlerimi söylüyorum. amacım kesinlikle yermek değil. burada olmaya çok yakın bir iş varmış gibi gözüküyor ve olabildiği kadar iyi olmalı. ne kadar yorucu ve bıkkınlık verici bir süreç olduğunun da farkındayım. ama artık bir sonraki filmde diyerek yapabileceğimiz şeyleri geçiştirmememiz lazım. sektör tekelleşiyor ve az kurşunumuz var.

tüm samimiyetimle söylüyorum, umarım hedefine ulaşırsın.
Projenin pazarlama kısmını profesyonellere bırakmak lazım. O süreçte eli güçlü gösterebilecek materyalleri çekim önceleri bile hazırlamaya başlamıştık. Ne varsa ortaya koyup projenin kaderi hakkında söz ve yaptırım sahibi insanların olduğu masada kararlar almak lazım. Dediklerini çok iyi anlıyorum factotum ve çoğu kez aynı cümleleri kurmuşluğum vardır. İyi temennilerin için teşekkürler.

@KEzzAP Umarım yurt dışında da gösterim olur. Olmazsa da izlersin bir şekilde :)

@sade vatandas Hikayeyi hatırlayan sayısı yıl geçtikçe azalıyor. Olayların çıktığı ve yaşandığı illerde hafızalar biraz daha taze ama sanki.

@hcemince Teşekkürler.

Cevapla

“Uzun Metraj” sayfasına dön