Midwood İstanbul Stüdyoları

Duyuracak haberiniz mi var? duyurmazsanız ölür müsünüz? içeri buyurun, girişler sağdan ücretler soldan.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
spidervis
Moderator
Mesajlar: 1074
Kayıt: 02 Oca 2014 02:31
Meslek: Besteci ve ses düzenleyici
Konum: Web
İletişim:

Midwood İstanbul Stüdyoları

Mesaj gönderen spidervis » 02 Nis 2019 09:48

İstanbul'da yeni film kompleksi kuruluyormuş. Yaklaşık 2 yıl kadar önce başlanmış, zira gördüğüm youtube tanıtım videoları yükleneli epey olmuş fakat son zamanlarda özellikle Ahmet San sayesinde hızlanmışlar diye okudum. Birkaç yerde karşıma çıktı. Burada da bir başlığımız olsun.http://midwood.com.tr/

Kullanıcı avatarı
sade vatandas
Dr.Strangelove
Mesajlar: 73
Kayıt: 22 Haz 2012 20:11
Konum: İstanbul

Mesaj gönderen sade vatandas » 03 Nis 2019 01:00

Girişi heyecan verici ancak ilerledikçe kullandıkları dilin ve görsellerin tamamının "standart Hollywood" standartı olduğunu görünce açıkçası benim açımdan heyecanı kaçtı. Yapılsa kötü mü olur, kesinlikle olmaz ancak dünyada çok sayıda ve daha büyük örnekleri varken böyle bir proje için para harcamak Türk Sinemacılarına ve Sinemasına ne katar şüpheliyim.

Onun yerine projede bahsi geçen sinema/görse sanatlar üniversitesine yüklenseler belki büyük paralar kazanamazlar ama Türk sinemasına çok daha büyük bir katkı yapmış olurlar. Ya da neyse ben zaten demodeyim. Allahtan İstanbul'da hala betona bulanmamış üç beş mahalle var da sokakta gerçek ışıkta gerçek şeyler çekmek mümkün hala:)))

Dnd
Donnie Darko
Mesajlar: 337
Kayıt: 06 Eyl 2016 14:58

Mesaj gönderen Dnd » 06 Nis 2019 23:52

Bu proje aslında biraz üçkağıt kokan bir proje başından beri takip ediyorum.

Önce Küçükçekmece Belediyesinden arazi tahsis ettirdiler sözde belediyenin reklamı olacaktı , buraya 50 milyon euroluk yatırımla platolar yapılacak, yabancı ortaklar hazır , Hint,abd , Çinli film yapımcıları geldi çok beğendi tarzı haberler çıkartıp muhtemelen sermaye toplamaya ve devlet teşviği almaya çalıştılar .

Ama olmadı bu yüzden yaklaşık 3 senedir 1 çivi bile cakilmadi, kaldı ki ne dizi piyasası nede film piyasası buraya boş arazi set kuralım bile demediler ki biliyorsunuz beykoz kundura fabrikasını bir kac senede nasıl gelistirmislerdi sonuçta türkiyede yılda 50 dizi 50 sinema filmi çekiliyor 3 aşağı 5 yukarı bakıldığında, ona rağmen burada 1 arpa boyu yol gidilmemesi akıllara hafif bir jet fadil durumu mu var acaba diye getiriyor.


Çünkü tanitimlara haberlere vs youtube videolarına baksan yarın bayram gibi ama ortada 3 senedir maketten başka birşey yok.

ied0634
The Recruit
Mesajlar: 23
Kayıt: 28 Nis 2019 02:01
Meslek: Yardımcı Yönetmen

Mesaj gönderen ied0634 » 01 May 2019 02:08

valla buradan kuru kuru konuşmak kolay illa ki lakin. televizyonda ve perde de projelerini çok sık izlediğimiz bir hoca bana bir azeri bir amerikalı yatırımcı yakaladılar fena patlatıyorlar dedi :) inşallah geçer hayata. iyi kötü ileriye bir adım olabilir.
@ben_ied

Cevapla

“Duyurular” sayfasına dön