Senaryo Arayanlar/Satanlar/Paylaşanlar - Ana Başlığı

Senaryonuz var ve yorum mu istiyorsunuz, paylaşıp başınıza dert almak mı istiyorsunuz. Sağdan ikinci kapı.
Forum kuralları
1. Bu forumda aradığınız/sattığınız/paylaştığınız senaryoyu tek bir başlık altında arayabilirsiniz.
O başlık şudur: viewtopic.php?f=3&t=20492#p188228

2. Paylaşım yaparken neye dikkat edeceğiniz ise; şu başlıkta yazar:
viewtopic.php?f=3&t=6086

3. Forum içi 100 mesaja ulaşmış olan kişiler, bu anabaşlıkta kendi ilanlarını açabilme hakkına sahiptir Diğerleri yukarıda belirtilen viewtopic.php?f=3&t=20492#p188228 başlığına yazmak zorundadırlar. (100 kabaca bir rakamdır.)

4. 18.04.2017 tarihinden önce bu forumlarda açılan başlıklar, "arşive" kaldırılacak. Bu şu demektir, mesajlarınıza ve başlıklarınıza erişebilirsiniz, ama mesaj atamazsınız. İsteğimiz, arayışınız sürüyorsa, ana başlığa mesajınızı kopyala yapıştır yapmanız. (100 mesajın üzerindeyseniz, 100 mesaj üzerindeyim ve başlığım arşive kaldırılmış şeklinde özel mesaj atın lütfen.)

Bu basit dört kurala uyulmadığı taktirde moderatörler mesajları onaylamayacak veya sileceklerdir.
EmiR2242
The Recruit

Re: Senaryo Arayanlar/Satanlar/Paylaşanlar - Ana Başlığı

Mesaj gönderen EmiR2242 » 28 Nis 2019 16:17

Emir Can AYŞİN emir.aysin@gmail.com
Dram konulu bir senaryom var synopsisim de hazır isteyene synopsisimi atabilirm begenirseniz senaryomu atabilirm

EmiR2242
The Recruit

Mesaj gönderen EmiR2242 » 01 May 2019 08:47

Henüz 22 yaşında uzay ve astronomi bölümünü okuyan Yıldız için hayatın zorlukları 2 yıl önce başlar. Gerçekleşen bir trafik kazasında annesini ve iki kardeşini kaybeder. Babası Ferhat ise tekerlekli sandalyeye bağlı kalır. Üstelik babası Ferhatın sağır ve dilsiz olması Yıldızı daha çok etkiler. Uzaya ve yıldızlara olan merakından üniversitesini bırakmak istemeyen Yıldız artık babasına bakmak zorunda kalır. Yıldız ailesinin yıllardır tanıdığı yardımsever kadın Haticeden yardım ister. Bakıcı Hatice Hanım Yıldızı kırmayarak kendisinin üniversite ders zamanında babasına bakmayı kabul eder. Hatice Hanim onlarla çok iyi ilgilenir ve her konuda yardım eder. Yıldızın 3 yıl içinde okulda yaşadığı birincilikler ve yaptığı harika projeler ile adını Avrupalı bazı devletler ve Amerika'da duyurması Yıldız için gurur verici bir durumdur. Aylar içinde yaptığı bir proje sonucunda Amerika'nın üst düzey şirketi olan NASA'dan teklif gelir. Hayallerine giden yolda belkide ilk büyük adımı atmak istesede tekerlekli sandalyeye bağlı olan babasını tek bırakamayacağını bilir. Bu konuyu bakıcı olan Hatice Hanım ile görüşür ve Hatice Hanım hayallerini gerçekleştirmesini için babasına bakması konusunda söz verir. Yıldız için tek bir şey kaldı o da babasından alınacak izin. Babası ile kağıda yazılan yazıyla konuşmaya çalışır babasının pek fazla istememesi dolayı araya Hatice Hanın girer ve ısrarı sonucu izin alınır. Bir hafta sonra gidecek olan Yıldız çok heyecanlanır ve sevinir. Bakıcı Hatice Hanım ile konuştukdan sonra bakıcı çıkıp evine doğru yol aldığı sırada araba çarpar ses mutfakta su içmekte olan Yıldıza kadar gelir telaşlanıp dışarı çıkar ve yolda Hatice Hanımı haraketsiz bir şekilde görür. Ağlar,üzülür ve titreyerek 112 ambulansı arar fakat her şey için çok geç çünkü Hatice Hanım çoktan ölmüştür. Hayallerinin peşinden gitmek isteyen fakat babasını bırakmak istemeyen Yıldız yurtdışına babasıyla birlikte gitme kararı alır. Babası Ferhat kızının yıldızları çok sevdiğini bilir ve orada işinin yoğunluğundan dolayi kendisiyle meşgul olamayacağını düşünür ve her geçen gün daha çok üzülür. Amerikada aylar geçer ve babanın korkusu gerçekleşir. Kızı Yıldız iş yoğunluğundan dolayı babasıyla artık doğru dürüst konuşamaz ve ilgilenemez duruma gelir. Babası kızının bu durumuna çok üzülür ve kahrolur. Haftalar sonra babası hastalanır hastaneye kızı götüremez şirkette çalışan tercümen götürür. Hastanede kanser olduğunu ögrenir ve kızından saklar. Hastalığın ileri evreleri gelir baba yataklara düşer fakat kızı hâlâ iş yoğunluğundan tam olarak ilgilenemez baba her gun daha kötü olur. Bir gun kızı sevinçler içinde babasının yanına gelir. Yarın saat 05.25 de uzaya çıkacağını söyler. Baba sevinmiş gibi yapar. Yarın olur. Sabah babasından haber gelir ve hemen hastaneye gider. Babasının son saatleri olduğunu ikisi de bilir. Babası göz hareketleriyle birer kağıt ve kalem ister. Son sözleri olarak bunları yazar " YERYÜZÜNDE DE YILDIZ VAR , AYNAYA BAK" ve baba vefat eder. Kızı çok üzülür ve babasının vefatının sebebi olarak kendisini suçlar. 05.25 uzaya çıkma saati değil memlekete dönme saati olur.

Korkut_Karahan
The Recruit

Mesaj gönderen Korkut_Karahan » 05 Tem 2019 21:18

Arkadaşlar herkese merhaba. Meramımı en başta söyleyeyim. Yaklaşık on yıldır ara ara yazmakta olduğum korku, gizem, gerilim türündeki hikayeme, senaryolaştırılması ve hayata geçirilmesi (dizi, film, animasyon) hususunda yardımcı olabilecek arkadaş ya da arkadaşlar arıyorum.

Bana göre Türkiye'deki en sağlam; gizem, korku hikayelerinden birini yazıyorum. Ki şu ana kadar okuyan herkes hikayenin hakkını teslim etmiştir. Bir şekilde hayata geçerse ilgi çekeceğinden hiç şüphem yok. Tabii bu benim kişisel yorumum...

Hikaye hatta roman dersem sanırım daha doğru olur, henüz bitmiş değil. Yaklaşık 27.000 kelime 11 bölüm yazdım. Yazacağım üç ya da dört bölüm daha var. Bunları dizi bölümü gibi düşünmeyin, oldukça kısa bölümler...

Ben hikayeyi roman olarak bitirmeyi tasarlıyorum ve RTS okuyan ya da mezun olmuş proje arayan arkadaşlarla başka bir şekilde (dizi, film, animasyon gibi) hayata geçirilebilir mi onu tartışmak istiyorum. Korku & Gerilim türünde film çekmek isteyen bir yapımcı da olabilir tabii ki. (Böyle bir yapımcı varsa eğer...)

Hikaye hakkında iletişime geçmek isteyenler e-mail yoluyla iletişime geçebilir.

Kullanıcı avatarı
reznovrun
Mad Max
Meslek: İsviçre Çakısı

Mesaj gönderen reznovrun » 16 Tem 2019 05:11

Uzun metraj komedi filmi senaryom var. İlgilenenler emrearan59@gmail.com adresine ulaşırsa sinopsis gönderebilirim. Yine uzun metraj olmak üzere ancak bağımsız yapımlar için tema olarak daha uygun bir senaryom ve çeşitli konularda kısa film senaryoları da var.

Firuza
The Recruit

Mesaj gönderen Firuza » 09 Ağu 2019 19:28

Sağır uzaklık

Tür:Pisikolojik dram, gerilim

ÖZET

Süleyman ile karısı Çiçek, Antalyanın bir dağ köyünden üç, dört kilometre uzaklıktaki, bir çiftlikte hayatlarını sürdürmektedirler. Süleyman’ın paranoid şizofrenik derecesinde hasta, geçimsiz ve aşırı derecede kıskanç bir adam olması, onları dış dünyadan tamamen soyutlamış ve yapayalnız, çorak bir hayata mahkum etmiştir. Tek ziyaretçileri ise, Süleyman’ın köyde yaşayan halası oğlu Hikmet’tir.

Çiçek ile Süleyman’ın yıllardan beridir süre gelen ve artık alıştıkları bu düzen, Deniz adında, gizemli bir doğa keşifçisinin, yaşadıkları çiftliğin biraz ötesinde, bir tepe üzerinde çadır kurup, yerleşmesiyle birlikte bozulmaya başlar. Yenilginin yakın olduğu, soğuk bir savaşın çanları çalmaya başlamıştır artık.

Süleyman’ın kıskançlığıyla başlayan bu soğuk savaş, gizemli doğa kaşifinin, kimliği ile ilgili şüphelerin ortaya çıkmasıyla birlikte, içinden çıkılmaz bir hal alacaktır.

Geçmişten bu günedek süre gelen olayların gölgesinde, sağırlığın sessizliği kulakları tıkarken, ruhlardaki yaraların da, bu insanların, üzerinde yaşam sürdürdükleri dağlar, taşlar kadar sert olduğu görülecektir.

Öncelikle şunu belirteyim ki, hikaye kendi üzerime tescillidir ve bağımsız bir sanat filmi olacak türdendir. Genç, yenilikçi, yetenekli ve deneyimli birinin elinde, iyi bir filme dönüşe bilir. Benim hikayeme güvenim var ama elbette benim güvenmem yetmez. Filmi çekmek isteyen kişinin de, en az benim kadar, hikayenin kurgusuna ve karakterlere inanması gerek.
Şunu özellikle belirteyim ki, sonra problem olmasın. Ben türk değilim ve bu yüzden de, senaryoyu türkçeye çevirirken yazı ve imla hataları yapmış olabilirim. Yani ilgilenecek arkadaşın, düzenlemesini yapması gerekecek.
Ciddi düşünen ve derdi gerçekten film olan arkadaşlar bana mail atsın ve neyi nasıl yapacağına dair (bütçe kaynağı, ekip, kimlerle çalışmak istediği, daha önce ne, veya neler yaptığı gibi) açıklayıcı bir mesaj yazsın.

NOT: Sözde film yapmak isteyen boş beleşçiler, lütfen ama lütfen beni rahatsız etmeyin.

firuzebr5@gmail.com

Gkhntkt
The Recruit

Mesaj gönderen Gkhntkt » 17 Ağu 2019 12:59

İlgilenmek isteyen bütün yapımcılar korku ve gerilim içerikli senaryom var
Bir grup arkadaş kamp yapmak için plan yaparlar ve yola çıkarlar ve olaylar bundan sonra başlar başlarına geleceklerden habersiz ölüme giderler
Daha çok detay ve senaryonun devamı için
grandcook_gok45@hotmail.com
Ulaşabilirsiniz adım gökhan

Tuncayyyy2
The Recruit

Mesaj gönderen Tuncayyyy2 » 06 Eki 2019 16:05

Psikolojik gerilim türünde uzun metraj film seneryom var küçük dram dolu hayatındaki ruhsal bozuklukların onu bir katile dönüştürdüğü serüven iki seri film halindedir ilgilenenler whatsaptan ulaşabilir 05541927295

Firuza
The Recruit

Mesaj gönderen Firuza » 12 Eki 2019 15:34

Merhabalar. Pek umudum olmasa da, birlikte senaryo yazabileceğim bir kız arkadaş arıyorum. Genç, yenilikçi ve türkçe dil bilgisi iyi olursa, çok iyi olur. Benim gibi amatör olmasında hiç sorun yok. Sadece ben türk olmadığım için, türkçe dil bilgim zayıf. Bu yüzden de, çalışacağım arkadaşın, tekinik açıdan gerçekten de, bir senaryo yarata bilmemiz için , türkçesinin iyi olmasını istiyorum. Çok zor ama olur da, becerebilirsek eğer, senaryoyu sattığımızda, alacağımız üç beş kuruş, her neyse işte. Tamamen ortak oluruz. Şunu da, belirteyim. Üzerinde çalıştığım hikaye, kendi adıma kayıtlı. Yani tefif sahibi benim.
Eğer benimle çalışmak isteyen bir arkadaş varsa mail atabilir.
firuzebr5@gmail.com

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
Meslek: Akademisyen (Siyaset Bilimi)
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 13 Eki 2019 14:01

Firuza yazdı:
12 Eki 2019 15:34
Merhabalar. Pek umudum olmasa da, birlikte senaryo yazabileceğim bir kız arkadaş arıyorum. Genç, yenilikçi ve türkçe dil bilgisi iyi olursa, çok iyi olur. Benim gibi amatör olmasında hiç sorun yok. Sadece ben türk olmadığım için, türkçe dil bilgim zayıf. Bu yüzden de, çalışacağım arkadaşın, tekinik açıdan gerçekten de, bir senaryo yarata bilmemiz için , türkçesinin iyi olmasını istiyorum. Çok zor ama olur da, becerebilirsek eğer, senaryoyu sattığımızda, alacağımız üç beş kuruş, her neyse işte. Tamamen ortak oluruz. Şunu da, belirteyim. Üzerinde çalıştığım hikaye, kendi adıma kayıtlı. Yani tefif sahibi benim.
Eğer benimle çalışmak isteyen bir arkadaş varsa mail atabilir.
firuzebr5@gmail.com
Neden özellikle kız olmasını istiyorsunuz, onu da yazın bence.
Lütfen özel mesaj ile genel sorular sormayınız, cevaplamıyorum. Aynı soruyu forumda sorunuz. Ancak benimle ilgili bir sorunuz varsa özel mesaj ile sorunuz.

Youtube sinema eğitim kanalım: https://www.youtube.com/user/GerillaFilmYapimi

Firuza
The Recruit

Mesaj gönderen Firuza » 13 Eki 2019 14:29

Daha önce birlikte çalışmak için arkadaş olduğum birisi tarafından, fotoğraf at, mesaj yaz gibi sözlerle taciz edildiğim ve kabul etmeyince de, ağır hakaretlere maruz kaldığım için.

Kullanıcı avatarı
spidervis
Moderator
Meslek: Besteci ve ses düzenleyici
İletişim:

Mesaj gönderen spidervis » 15 Eki 2019 22:47

@Firuza eğer bu sitede üyeliği olan biriyle benzer bir sorun yaşarsanız lütfen ifşa edin veya bize özel mesajla bildirin.

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
Meslek: Akademisyen (Siyaset Bilimi)
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 16 Eki 2019 15:09

spidervis yazdı:
15 Eki 2019 22:47
@Firuza eğer bu sitede üyeliği olan biriyle benzer bir sorun yaşarsanız lütfen ifşa edin veya bize özel mesajla bildirin.
Evet kesinlikle.
Lütfen özel mesaj ile genel sorular sormayınız, cevaplamıyorum. Aynı soruyu forumda sorunuz. Ancak benimle ilgili bir sorunuz varsa özel mesaj ile sorunuz.

Youtube sinema eğitim kanalım: https://www.youtube.com/user/GerillaFilmYapimi

Hasbatur
The Recruit

Mesaj gönderen Hasbatur » 06 Kas 2019 13:07

Cinsiz, şeytansız, hacısız, hocasız KORKU/GERİLİM türünde ve ayrıca farklı konularda çekilmeye hazır senaryolarım bulunmaktadır. Amatör değilim, çekilmiş sinema ve TV projelerim mevcuttur. Proje arayanlara duyurulur. İrtibat için: hasbatur@hotmail.com

evrenul_ruya
The Recruit

Mesaj gönderen evrenul_ruya » 07 Kas 2019 20:06

Rüya merdiveni efsanesi adlı fantastik konulu film konusu vardır. bu konu film senaryosuna dönüştürülmek istenmektedir. konunun detayını sizlerle paylaşabilirim. senaryoya dökmek istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim

CandarGonca
The Recruit

Mesaj gönderen CandarGonca » 13 Kas 2019 21:40

merhaba elinde komedi aksiyon türünde ortalama 30-45 dk arası ücretli veya ücretsiz senaryosu olanlar var ise bana ulaşmanızı rica ediyorum . mail= candargonca@gmail.com

Hasbatur
The Recruit

Mesaj gönderen Hasbatur » 18 Kas 2019 14:43

CandarGonca yazdı:
13 Kas 2019 21:40
merhaba elinde komedi aksiyon türünde ortalama 30-45 dk arası ücretli veya ücretsiz senaryosu olanlar var ise bana ulaşmanızı rica ediyorum . mail= candargonca@gmail.com
İstediğiniz uzunlukta ve istediğiniz türde yazabilirim. Ama o sürede bir senaryoyu kimse bedava yazmaz. Öncelikle bütçeniz nedir? Senaryo için ne kadar ayırdınız?

“Senaryo ve Hikaye” sayfasına dön