Forum

En Son İzlediğiniz ...

[Sabit] En Son İzlediğiniz Film

2,486 Gönderi
176 Üyeler
0 Reactions
385.2 K Görüntüleme
(@kezzap)
Gönderi: 0
Admin
Başlığı açan

Sürprizbozan
Ya bence bu filmlerin hepsini aynı kategoriye koyamayız ya hepsinin sonu sürprizli diye.
Ben şaşırdım ama tokat yemişçesine değil. Evet şaşırtıcı bir son ama biraz düşününce tahmin edilebilir bir şey bu aslında dedirtiyor.
Ben baya şalteri kapatıp izledim bu filmi, orası doğru.
Burada da öznellik giriyor mesela devreye. Biri gelip de Ejder Kapanı beni çok şaşırttı dese, ben de ona oha lan ilk sahneden biliyordum Kenan İmirzalıoğlu'nun katil olduğunu derim. Ya da Av Mevsimi için de aynı şey geçerli.

Ama bu filmde herkesin hemfikir olacağı konu sanırım sinematografi.
Müthiş bir iş bu konuda. Adamlar böyle şaheserler yaratıyorlarken hala sanat sineması dışında ayrı düşünülüyor olmaları çok ilginç bence.
Bu film sanat değil de ne...

Gönderildi : 11/11/2012 9:18 pm
(@gorkem)

Ceymis bont Sıkayfool
2/10

Çevremizdeki "önem"leri, önemli görünmeyi başaran önemsizler yüzünden fark edemiyoruz....
https://twitter.com/gorkemoge" onclick="window.open(this.href);return false;

Gönderildi : 11/11/2012 11:29 pm
(@admin)
Admin

Sürprizbozan
Ya bence bu filmlerin hepsini aynı kategoriye koyamayız ya hepsinin sonu sürprizli diye.
Ben şaşırdım ama tokat yemişçesine değil. Evet şaşırtıcı bir son ama biraz düşününce tahmin edilebilir bir şey bu aslında dedirtiyor.
Ben baya şalteri kapatıp izledim bu filmi, orası doğru.
Burada da öznellik giriyor mesela devreye. Biri gelip de Ejder Kapanı beni çok şaşırttı dese, ben de ona oha lan ilk sahneden biliyordum Kenan İmirzalıoğlu'nun katil olduğunu derim. Ya da Av Mevsimi için de aynı şey geçerli.

Ama bu filmde herkesin hemfikir olacağı konu sanırım sinematografi.
Müthiş bir iş bu konuda. Adamlar böyle şaheserler yaratıyorlarken hala sanat sineması dışında ayrı düşünülüyor olmaları çok ilginç bence.
Bu film sanat değil de ne...
Tamam spoiler'da verdiğin örnek filmler zaten aynı sebebpten başarısız filmler 🙂 Neyse konu uzamasın pampa.

Gönderildi : 12/11/2012 4:32 am
(@pokerface)

Knife in the Water - Roman Polanski

7/10

http://www.emrahbozdemir.com
http://vimeo.com/emrahbozdemir

Gönderildi : 13/11/2012 12:31 am
(@muhammeta)
Gönderi: 179

Gergedan Mevsimi, Bahman Ghobadi... Bu bir film olamaz. Her karesi ustalıkla çalışılmış bir sanat eseri. Bir tablo. Oyunculuk ve akıcılık yahut senaryo tartışılır. Fakat gerçekten görsel bir ziyafetti.

"Su Akar, Yatağını Bulur."

Gönderildi : 13/11/2012 12:45 am
(@gorkem)

Cloud Atlas
7/10

Çevremizdeki "önem"leri, önemli görünmeyi başaran önemsizler yüzünden fark edemiyoruz....
https://twitter.com/gorkemoge" onclick="window.open(this.href);return false;

Gönderildi : 13/11/2012 12:50 am
(@ilkersn)

Bir tim Burton hastası olarak söylemek istiyorum ki bu adamın filmlerini izlerkenbir farklı hissediyorum arkadaş... Tiyatral anlatım kaliteli müzikal ve tabiyki bildiğimiz oyunculuklar... Johny deep helena bonham carter ikiside tim burtonun can ciğerleri 😀

Sweney Todd 10-8 herşeye rağmen 9 değil böyle bir ekipten mucizeler beklerim artık 😀

filmleriniz için müzikler

Son Kısalarımız: tesir Kader Eris
Kısa filmlerimiz, ücretsiz müzikler ve kendin yap videoları

Gönderildi : 13/11/2012 1:56 am
(@ilkersn)

Silent Hill 2
10-7
Çok güzeldi herşey aslında ama yinede bazı şeyler biraz hızlı gelişti gibi geldi bana...
Böyle bir oyunun devam filmi çok daha kaliteli olsun istiyor insan. Ama yinede tatmin ediciydi. Seriyi zevkle oynayıp bitirdikten sonra hastası olmamak imkansız zaten.

filmleriniz için müzikler

Son Kısalarımız: tesir Kader Eris
Kısa filmlerimiz, ücretsiz müzikler ve kendin yap videoları

Gönderildi : 17/11/2012 3:17 am
(@ukyo_tachibana)
Gönderi: 153

Looper 6/10
Zaman yolculuğu her babayiğidin harcı değil, senaryonun oya gibi işlenmesi lazım. Arka arkaya gelen birkaç mantıksızlık filmden koparıyor.

Gönderildi : 17/11/2012 6:31 pm
(@kezzap)
Admin
Başlığı açan

Lost in Translation 6 / 10

Gönderildi : 18/11/2012 4:00 am
(@fayrap)

50/50 (2011)

Basit Hollywood trükleri... İzlemeyen çok şey kaybeder mi? Sanmıyorum.

Sürprizbozan
5 cümleyle özetliyorum: Adam kansere yakalanır. Sevgilisi onu aldatır. Psikologu ile yakınlaşır. Kanseri yener. Psikologu ile çıkmaya başlar. Filmde sevdiğim tek şey, adamın psikologunun arabasındaki çöpleri çöp kutusuna atması metaforuydu. Sen benim ruhumu iyileştireceksin, ben de senin hayatını düzene sokacağım hesabı.

yaşamak mı zor yoksa yuvarlak masa aks mı?

Gönderildi : 19/11/2012 6:56 am
(@ukyo_tachibana)
Gönderi: 153

Chocolate 9/10
Tırt bir senaryoyu izlenebilir kılan tek şey iyi dövüş sahneleriymiş. Görüntü yönetimi ve kareografiyi çok beğendim, şu yaşta gaza getirdi.

Gönderildi : 24/11/2012 5:43 am
(@kezzap)
Admin
Başlığı açan

Truman Show 9 / 10

Hayal meyal hatırlıyordum.
Yeniden izledim.
Çok sağlam film yahu, dolu dolu.

Gönderildi : 24/11/2012 2:47 pm
(@erkayama)

spygame 7/10

2008 yapımlı Bu filmin klonu Body Of Lies'ı izlemiştim daha evvel. İki filmi de keyif alarak izledim ikisini de beğendim. İşin bana enteresan gelen kısmı bu iki filmin yönetmenlerinin kardeş olması geldi. Sinema yolunun henüz başlarında olan birisi olarak yönetmenleri yeni yeni tanıyorum fakat bahsettiğim iki filmi de öneririm.

Ben sana sinema yapma demiyorum. Yap ama hobi olarak yap!!

Gönderildi : 24/11/2012 7:12 pm
(@kezzap)
Admin
Başlığı açan

The Squid and The Whale 6 / 10

Gönderildi : 25/11/2012 8:16 pm
Sayfa 153 / 166
Paylaş: