Forum

AYNA ÇEKİM SORUNSAL...
 

AYNA ÇEKİM SORUNSALI

Marshmallow
(@marshmallow)
Leon

Merhabalar. Mizanseni, buharla kaplanmış olan banyo aynasının içinden göreceğimiz bir çekimi nasıl yapacağımız konusunda kararsız kaldık. Aklımıza sadece kamerayı normal bir camın arkasına koyarak aynanın içinden çekilmiş hissini vermek geldi. Fakat bu durumda (oluşacak olan buharın da etkisiyle) sağlıklı bir görüntü alabilir miyiz, bilmiyoruz. Daha önce bu ve buna benzer bir tekniği kullanarak istediği sonucu elde edebilmiş olan arkadaşlar fikirleriyle bizi aydınlatabilir mi acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı
Başlığı açan Gönderildi : 12/02/2020 9:36 am
KEzzAP
(@kezzap)
Godfather Admin

Buharı görsel efektle post aşamasında kontrollü yapmak daha sağlıklı ve risksiz olabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/02/2020 4:41 pm
paciente
(@paciente)
Barry Lyndon Moderator

Eğer hikayeye özellikle bir katkısı yoksa ayna içinden kadraj kurmak gereksiz olur bence. Anlatıma doğrudan katkısı varsa ben doğal olanından yanayım. Söylediğiniz gibi bir camın arkasına koyup buharla buğu oluşturmak daha iyi olacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/02/2020 3:29 am
Marshmallow
(@marshmallow)
Leon

Her iki görüş için de teşekkür ederim. Ayna metaforu hikaye için çok önemli ve post aşamasında özel efekte ayırabileceğimiz bir bütçe de yok... Bu yüzden mevcut şartlarda cama buhar vermeyi denemek en makulü gibi. Çekimi bitirdikten sonra burada paylaşıp fikirlerinizi isteyeceğim.

CevapAlıntı
Başlığı açan Gönderildi : 13/02/2020 5:10 am
Paylaş: