Forum

[Sabit] Blackmagic Pocket Cinema Camera / BMPCC4K-6K

1,931 Gönderi
73 Üyeler
0 Reactions
269.4 K Görüntüleme
(@paciente)
Gönderi: 2474

Bmpcc 4K için mesaj attım TR dağıtıcısına. 1595dolar artı kdv dedi. Bu elemanlar instagramda benim bmpcc videolarımı paylaşıyorlardı arada. Bunun hatırına indirim olmaz mı diye sordum. Hayır dediler:)

Gönderildi : 15/10/2018 1:54 pm
(@hcemince)
Gönderi: 0

Bmpcc 4K için mesaj attım TR dağıtıcısına. 1595dolar artı kdv dedi. Bu elemanlar instagramda benim bmpcc videolarımı paylaşıyorlardı arada. Bunun hatırına indirim olmaz mı diye sordum. Hayır dediler:)

+ kdv varsa baya bir fiyat farkı oluyor yurtdışı ile. Ben şahsen alacak olsam TR den almam eğer öyle ise

Gönderildi : 15/10/2018 2:23 pm
(@paciente)

Fiyat buymuş. Liste fiyatı üzerinden biraz indirim yaparız dediler bu gün.

Gönderildi : 15/10/2018 2:35 pm
(@paciente)

Gerçi ne olursa olsun alırım ben bu kamerayı. Satın alanlardan bi kaçıından kayıt örneklerini istemeyi düşünüyorum önümüzdeki hafta. En kötü ihtimalle dağıtıcı firmadan isterim. Bakalım töleransı ne boyuttaymış.

Gönderildi : 15/10/2018 2:40 pm
(@anonymous)

Birileri bu forumu mu izliyor bilmiyorum ama sürekli GH5 Pocket 4K karşılaştırmaları gelmeye başladı. 🙂 İkisi de MFT lens kullandığı için muhtemelen.
Bu videodan da çok daha net anlaşılabileceği gibi Pocket görüntü kalitesi olarak kendi çevresinde adı anılan bütün kameralardan daha sinematik ve iyi bir görüntü veriyor.
Dinamik aralık, renk vs. Hepsi daha iyi. Fakat dikkatimizi çekecek şeylerden biri de şu. Pocket'in genel olarak olumsuz yönü sorulduğunda yine pil ömrü ve ekran diyorlar. 🙂
O kadar açık ki soruların cevabı. Pocket'i alıp çok hızlı bir şekilde kullanamıyorsun resmen.
İyi bir görüntü için, mobilitiye feda etmek anlamına geliyor pocket, neticede videografi ile sinematografi ayrımı yapmak gerekiyor:

Not: Az önce bir başka video izledim, metabones ile auto-focus çalışmadı dedi.

zaten pil sorununu cozduk demeleri cok garip geliyor. 8 bit 1080 100-200 mbit hala cok uzun sure dayanmiyor. raw-prores nasil uzun sure dayanacak.
artik hiz sektorel anlamda calismiyorsaniz, dusuk butce ticari isler yapiyorsaniz cok onemli. bence iki uc yil icinde hallolacak ama su an pocket karsilamiyor ihtiyaci.
olay kaliteye gelince de ne yaparsam yapayim pockettan alabilecegimi tam olarak alamiyorum diger makinelerden.

Gönderildi : 15/10/2018 5:24 pm
(@desert333)
Gönderi: 698

@desert333 evet ch1 ve ch2 10 olacak. Line değil mic seçili olacak. Handphone kameranın ses çıkışı. Orası 100 olsun.

Sağol paciente çok yardımcı oldun.

Rica ederim. Denemelerini burada paylaşırsan seviniriz.

Aux kablo alabilecek zaman bulursam paylaşırım tabi ki. Bir de diş mekanda güneşli bir günde prores çekerken ASAyi 200 de mi tutuyorsunuz? Rawı biliyorum o 800de olacak da proresde ne?

Gönderildi : 16/10/2018 12:27 am
(@kezzap)
Admin

Birileri bu forumu mu izliyor bilmiyorum ama sürekli GH5 Pocket 4K karşılaştırmaları gelmeye başladı. 🙂 İkisi de MFT lens kullandığı için muhtemelen.
Bu videodan da çok daha net anlaşılabileceği gibi Pocket görüntü kalitesi olarak kendi çevresinde adı anılan bütün kameralardan daha sinematik ve iyi bir görüntü veriyor.
Dinamik aralık, renk vs. Hepsi daha iyi. Fakat dikkatimizi çekecek şeylerden biri de şu. Pocket'in genel olarak olumsuz yönü sorulduğunda yine pil ömrü ve ekran diyorlar. 🙂
O kadar açık ki soruların cevabı. Pocket'i alıp çok hızlı bir şekilde kullanamıyorsun resmen.
İyi bir görüntü için, mobilitiye feda etmek anlamına geliyor pocket, neticede videografi ile sinematografi ayrımı yapmak gerekiyor:

Not: Az önce bir başka video izledim, metabones ile auto-focus çalışmadı dedi.

zaten pil sorununu cozduk demeleri cok garip geliyor. 8 bit 1080 100-200 mbit hala cok uzun sure dayanmiyor. raw-prores nasil uzun sure dayanacak.
artik hiz sektorel anlamda calismiyorsaniz, dusuk butce ticari isler yapiyorsaniz cok onemli. bence iki uc yil icinde hallolacak ama su an pocket karsilamiyor ihtiyaci.
olay kaliteye gelince de ne yaparsam yapayim pockettan alabilecegimi tam olarak alamiyorum diger makinelerden.

En iyisi ikisine de sahip olacaksın. 🙂
İkisi de ortak lens setini kullanır zaten.
Ama arada kalsam, senede bir sinematik yoğunluğu çok olan bir şey çekeceğim diye Pocket almam.
Daha "her şeyin kamerası"nı alırım.

Gönderildi : 17/10/2018 2:17 pm
(@paciente)

Gelecek ay çekeceğim filmden gelenle ikisinden birini alabilirim sanırım. Ya benim favorim gh5S gibi şu an. At çantaya çık. Bir yandan da bunu alıp KEzzAP senin söylediğin gibi bi tane sony A6300 mü alsam acaba? Elimdeki bmpcc ve bir lens ile 6300'ün bütçesi çıkıyor.
Biemedim. GH5s olursa da hem sinema filmlerini hem de belgesel işlerini kurtarır gibi duruyor. Şu ana kadar yaptığım renk işlerinde 10bit neredeyse bütün projelerde yeterli oldu.

Gönderildi : 17/10/2018 7:13 pm
(@claricestarling)
Gönderi: 202

BMPCC4K'nın siyah-beyaz ve anamorphic takıntısı bi adam olarak, slr magic adaptörlerle performansını ciddi merak etmekteyim..kayda değer bi görüntü bulamadım nette..

http://www.slrmagic.info/category/Anamorphic+Adapters

I don't know. I had no food or water. It was very cold. I thought - if
I can even save just one... but he got so heavy. So heavy...

Gönderildi : 17/10/2018 8:31 pm
(@paciente)

BMPCC4K'nın siyah-beyaz ve anamorphic takıntısı bi adam olarak, slr magic adaptörlerle performansını ciddi merak etmekteyim..kayda değer bi görüntü bulamadım nette..

http://www.slrmagic.info/category/Anamorphic+Adapters

Ben de her gün yeni videolara bakıyorum ve merak ediyorum. Bmpcc ile bi kaç test izlemiştim farklı markalarla. Bmpcc 4K ile iyi görüntü çıkar diye tahmin ediyorum.

Gönderildi : 18/10/2018 12:34 am
(@claricestarling)
Gönderi: 202

güzel kamera walla takılmak için bir set kurmaya..crop factorü düşürmek için, metabones yerine daha iyi alternatif magic slr..anamoprhicde hediyesi..

I don't know. I had no food or water. It was very cold. I thought - if
I can even save just one... but he got so heavy. So heavy...

Gönderildi : 18/10/2018 6:01 pm
(@kezzap)
Admin

Gönderildi : 30/10/2018 6:28 pm
(@anonymous)

alet şu an hayatımdaki en büyük çelişki kaynağı. dengemi bozuyor. bir alıcam bir almıycam diyorum. 🙂

Gönderildi : 31/10/2018 2:50 pm
(@kezzap)
Admin

Hiç kafa karıştırmaya gerek yok.
Alma. Çok netim bu konuda.
Buna sahip olan sadece film çekebilir.
İkinci bir kamera şart.

Gönderildi : 31/10/2018 8:23 pm
(@kezzap)
Admin

Deli gibi övgüler geliyor. Şu blackmagic raw desteği gelsin, enerji çözümleri artsın yani seneye falan yeniden değerlendirilir. Bana hala kompakt gelmiyor.
Pil ve monitör sıkıntısı yüzünden dünyayı taktı kameraya. Tam insanı çelişkide bırakacak alet.

Gönderildi : 24/11/2018 4:53 am
Sayfa 114 / 129
Paylaş: