Forum

Jk Mic-J 044 Yaka m...

Jk Mic-J 044 Yaka mikrofonu testi

7 Gönderi
4 Üyeler
0 Reactions
1,235 Görüntüleme
(@hcemince)
Gönderi: 0
Başlığı açan

Arkadaşlar aslında videoda birbiri ile alakasız bir kaç cihaz denedim ama asıl nokta Jk Mic-j 044 adlı yaka mikrofonu modeli. Türkiyede satılmıyor sanırım ben amazon üzerinden yaklaşık (kargo+vergiler dahil) 250 lira gibi bir ücretle satın aldım. Elimdeki zoom H1n e bağladığımda gerçekten mükemmel ses kayıt alıyor. Burada aşırı rüzgar var. Kapalı ortamda veya sakin bir ortamda aldığım ses gerçekten çok başarılı ve sesin bass seviyesi tatmin edici. Bu arada iphone 5s performansına özellikle dikkat çekmek isterim 🙂

Gönderildi : 04/07/2019 12:21 pm
(@kezzap)
Admin

Ben aputure alav kulanıyorum. Avantajı şu, eğer ses kayıt cihazınız yoksa tek başına bu test ettiğin mikrofonlar işe yaramayacaktır. Ya da iki kişi için yaka mikrofonu kullanabilmek için bir mixer'e uzatmanız gerekir mikrofonu, oradan da ses kayıt cihazına kayda girmeniz gerekir. Ya da iki tane ses kayıt cihazı olacak. İşte aputure alav bir ara ünite ile cep telefonuna kayıt yapabilmenizi sağlıyor. Yani aslında her telefon bir kayıt cihazına dönüşüyor.
Gerçi artık üretilmiyor sanırım, ama mutlaka benzer işlevleri yapan yaka mikrofonları vardır. Ben bizler için en iyi ses çözümlerinden birinin bu tarz cep telefonuna kayıt alabilen yaka mikrofonları olduğunu düşünmeye başladım.

Gönderildi : 04/07/2019 2:45 pm
(@hcemince)
Başlığı açan

Ben aputure alav kulanıyorum. Avantajı şu, eğer ses kayıt cihazınız yoksa tek başına bu test ettiğin mikrofonlar işe yaramayacaktır. Ya da iki kişi için yaka mikrofonu kullanabilmek için bir mixer'e uzatmanız gerekir mikrofonu, oradan da ses kayıt cihazına kayda girmeniz gerekir. Ya da iki tane ses kayıt cihazı olacak. İşte aputure alav bir ara ünite ile cep telefonuna kayıt yapabilmenizi sağlıyor. Yani aslında her telefon bir kayıt cihazına dönüşüyor.
Gerçi artık üretilmiyor sanırım, ama mutlaka benzer işlevleri yapan yaka mikrofonları vardır. Ben bizler için en iyi ses çözümlerinden birinin bu tarz cep telefonuna kayıt alabilen yaka mikrofonları olduğunu düşünmeye başladım.

Şu an piyasada en çok kullanılan, telefona tam uyumlu yaka mikrofonları; Rode Smartlav+ (550 TL civarı) ve boya by-m1. (120 TL civarı).
Jk mic-j 044 mikrofonu ara dönüştürücü ile telefonlarda da kullanılabilir diye düşünüyorum. Ben bilgisayarıma takıp bir kayıt denedim ve başarılıydı. Direkt olarak Dslr'a takıp kullanılabilir. Gerçi kablo uzunluğu çok fazla değil. Özellikle bunu wireless ses kayıtçılarında kullanıyorlarmış. Sennheiser 'ın modellerini birebir uyumlu.

Burada direkt dji osmo pocket a takılmış.

Gönderildi : 04/07/2019 4:53 pm
(@kezzap)
Admin

Elbette mikrofon girişi olan, yani aslında mikrofona güç verecek herhangi bir aracı ile kullanılabilir. Ama böyle bir aracı gereç var mı, her ikisini topladığında smartlav+ fiyatına ulaşır mı bilmiyorum. Audio Technica Atr3350is modeli var mesela telefona kayıt yapabilen ve 30 dolar. Ses kalitelerini karşılaştırmak lazım. Tek bir tane kullanacaksan bu tarz mikrofonlar iyi, ama dediğim gibi sayı artarsa bu modellerin pek bir anlamı kalmıyor bence. Ya da telefonların mikrofona güç vermelerini bekleyeceğiz, yakında bu vlog pazarı düşünülerek bu tip telefonlar çıkabilir.

Gönderildi : 04/07/2019 5:42 pm
(@reznovrun)

Aputure ses ürünlerini artık Deity adıyla yeni bir firma olarak satıyor. Markalaşmak adına. V-lav diye bi modeli var a-lav üzerine gelen.

Aynı mantıkta oyuncu telefonu muhabbetine de girmişlerdi ama tutmadı, oyuncu pazarı bu kadar genişken başarısız olununca vlog muhabbeti için böyle bi işe kalkışmayacaklardır. Onun yerine telefonlara dönen kameralar geliyor Xiaomi örneği gibi. Ancak dönen kamera gelmesi nedeni de vlog değil ekran çerçevelerini sıfırlamak. Vlog işi bayağı bitti gibi. Büyük Youtuberlar çoktan show formatlarına döndü.

Gönderildi : 04/07/2019 7:15 pm
(@desert333)
Gönderi: 698

5s performansı iyiymiş

Gönderildi : 04/07/2019 9:58 pm
(@kezzap)
Admin

Vlog bitti mi bitmedi mi bilmiyorum, benim takip ettiklerim devam ediyorlar ama bir şekilde hareketli içerik isteyen her durumda birden fazla kişi olduğu taktirde yaka mikrofonu + cep telefonuna kayıt en ideal çözüm gibi. Tabi telefonun kayıt kalitesi de önemli. Kayıtçısı ile birlikte gelen mikrofonlar ara çözüm olabilir. Henüz böyle bir sistem yok galiba.

Wireless yaka mikrofonları hala pahalı.

Deity olayını unutmuşum doğru, öyle bir olay olmuştu.

Gönderildi : 05/07/2019 12:24 am
Paylaş: