Forum

Film pazarlama
 

Film pazarlama

5 Gönderi
4 Üyeler
0 Reactions
2,106 Görüntüleme
(@kupcukbatuhan)
Gönderi: 1
Başlığı açan
 

Merhabalar, ben amatör olarak bağımsız kısa ve orta metraj film senaryoları yazıyor, çekiyor ve yönetiyorum. Uzun metraj bir proje oluşturup film bitimine müteakip filmin pazarlamasini nasıl yapabilirim (yerel TV kanallarına, bağımsız amatör film yayını platformlarına vb.) . Ayrıca sinema mezunu değilim, sektöre giriş yapmayı planlıyorum. Neler tavsiye edersiniz?

 
Gönderildi : 28/07/2023 12:20 am
(@cem123)
Gönderi: 0
 

Merhabalar, sinema eğitimi alıp sektörde senelerdir çalışan sayısız insanın hayalinden bahsediyorsun. Maalesef bu sorunun basit ya da doğru bir cevabı yok. Senin durumunda birisi, ancak keşfedilebilir ve teklif alabilir. Bunun için de sosyal medya platformları ve YouTube üzerinden projelerini yayınlaman ve çok sayıda insana ulaşman gerekiyor. Tabii ki beğeni de toplaman şart. Yani öncelikle başarılı olup kendini ispat etmen gerekiyor. Zaten başarılı olduğun ve hali hazırda kayda değer bir seyircin olduğu için, bir takım yapımcılar seni kendi firmalarına ya da platformlarına transfer etmek isteyecektir. Öte yandan bu konumda bir yerlere başvurman, filmlerini ya da senaryolarını ulaştırmaya çalışman sonuçsuz kalır.

 
Gönderildi : 04/09/2023 2:52 pm
(@atann-media)
Gönderi: 2
 

Bende küçük bir ekleme yapayım. Alternatif olarak kendi bütçelerini oluşturarak yapımcılık yoluna da gidebilirsin. Bu süreç çok daha zorlu olacaktır. Ama kazandığımız tecrübeler paha biçilemez 🙂

Bu ileti 9 ay önce spidervis tarafından düzenlendi
 
Gönderildi : 27/09/2023 2:40 am
(@cem123)
Gönderi: 0
 

Öğrenmenin ve tecrübe kazanmanın sonu yok tabii, her zaman da değerlidir bunlar. Benim medya sektörünün her alanında yıllardır gördüğüm, eğitimli ve tecrübeli bir sürü insanın maalesef donanımlarını başarıya dönüştürememeleri. Bence yaşı genç olan arkadaşlar yazılım öğrenip Steam'e oyun yazsınlar. 🙂

 
Gönderildi : 17/10/2023 2:48 pm
(@Anonim 7927)
Gönderi: 1
 

Öncelikle kısa metrajlı filmleri satmaya başlayarak film sektörüne adım atabilirsiniz. Bu süreçte, aynı zamanda uzun metrajlı projeleriniz için de satış fırsatları arayabilirsiniz. Kısa filmler, yeteneklerinizi ve vizyonunuzu göstermek için mükemmel bir araçtır. Festival ve online platformlarda bu filmleri tanıtarak geniş bir izleyici kitlesine ulaşabilirsiniz. Böylece, uzun metrajlı projeleriniz için de yatırımcı ve dağıtımcı bulma şansınız artar.

 
Gönderildi : 17/05/2024 10:01 am
Paylaş: