Forum

Film cekimi icin teknik bilgi

3 Gönderi
2 Üyeler
0 Likes
1,243 Görüntüleme
(@almacino)
Gönderi: 5
Başlığı açan
 

Merhaba.
Geçen forumda bir paylaşım yaptım. Biraz yanlis anlaşıldı gibi şimdi biraz aciklayayim. Senaryomu en az 10 kişiye attım. Tarihler soylendi. Bekledim. Festivaller yaklaşıyor bişey de diyemedim. İşler çıktı yan yattı çamura battı derken ince bir sitem ettim.
Asıl mesele şu.
Çekeceğim kısa film tek mekan ve tek oyuncu ile oynanacaktir. Kimseyi bulamiyinca kendim çekmeye karar verdim. Biraz cahilce bir deneme olacak ama olmamasından iyidir.
Şimdilik biraz soru biriktirdim. Belki cevap gelirse başkalarına yardımi dokunur. Aklıma geldikçe ekleyecegim. Teknik cevap verirken biraz daha soyutlastirabilecegimiz örnekler olursa sevinirim.
Tek mekan tek oyuncu
Işık normal bir ev ışığı olacak fakat kitap sayfası ile kaplayacagim. Gizli ışık gibi. (Kapalı mekan için nasıl bir ampul secmeliyim. Aynısı kitap masası ışığı içinde geçerli. 2 adet isik kullanilcak.
Bu çekim keyfi değil tamamen kaygı.
Kamerayı a7s2yi kullanacigim. Lens 1.4 tercihim. 35 ve yanına 1 2 lens daha kiralayacağım.
A7s2 için hangi lensi kiralarsam sorun yaşamam. Ek aparat gerekir mi ? Odanın ışık durumuna ek birşey eklemek istemiyorum. Pozlamada ne gibi sorunlar yaşarım. Bunu göz önüne alırsanız sevinirim. Kayıt 4k olacak. Log vesaireye hiç girmiyorum çünkü bilmiyorum. Tracking sahnesi var. Gimbal olacak. Herkes kullanabilir mi. Yoksa oda mi salt teknik bilgi.
Karisik sorular oldu. Şimdilik bunlar var. Cevap geldikçe ekleme yaparım. Teşekkürler. Soru işaretine takilmayin lütfen bizbizeyiz.

 
Gönderildi : 22/01/2019 4:25 am
 Dnd
(@dnd)
Gönderi: 332
 

Prof işık kullanmayacaksan , görerek çek istediğin isik ve tonu yakalarsin,

Track yapacaksan referans noktaları mark almak gerekecek mark dediğimiz küçük farklı renkte noktalar , el işi kağıdı ile yapabilirsin , sonradan tracking yaparken yardimci olur .

 
Gönderildi : 22/01/2019 2:03 pm
(@almacino)
Gönderi: 5
Başlığı açan
 

O sistemi biliyorum. Kullanicam. Teşekkürler.

 
Gönderildi : 22/01/2019 3:08 pm
Paylaş: