Forum

Panasonic MD10000 ile ilgili herşey

183 Gönderi
45 Üyeler
0 Reactions
46.8 K Görüntüleme
 Hepa
(@hepa)
Gönderi: 0

VX2000'de artık eskiyen bir kamera onun yerine ben hala ısrarla öneriyorum HV20 alınabilir 1/2,7" çipi şuan çok az kamerada var.Üstesinden de geliyor, CMOS oluşu dezavantaj mı?Belki evet ama zaten 3CCD'lerin pahalı oluşunun verdiği kameranın fiyatının yüklenmesi, aynı zamanda da SONY'nin CMOS'a verdiği önemle iyi yerlere gelmiş olabilir.Ben 3CCD tercih edenlerdenim, SONY'nin CMOS serisinide kullandım, tatmin etmedi ama SONY her zaman düşük ışıkta iyi sonuç veriyor orası kesin.

*our AC-130 in the air

Gönderildi : 27/09/2007 12:37 pm
(@mustdolek)
Gönderi: 59

doğrudur barış. Hiç kullanmadım hv20 ama md10000'e fark attığını anlamak için şöyle bir özellikleri yan yana bile getirmek yeter 🙂 neyse ben yine de dvx der onu bilirim 🙂

Gönderildi : 27/09/2007 7:14 pm
 orca
(@orca)
Gönderi: 16

kameradan anlamıyorsun diyen arkadaş asıl senin anlamadığını herkez anladı sitede daha uzatma bence.md 10000 içine bakmış sökmüş kullanmış biri olarak içinde el kamerasınınki kadar bir donanım var evet kameranın içi boş.adamlar büyükj gözüksün diye büyük bir kasaya el kamerası içi kadar cihaz koymuşlar.ayrıca 3ccd olması iyi anlamına gelmiyor.diğer arkadaşlar eksikliklerini anlatmış.3 ccd bir el kamerası bile ondan çok iyi çekiyor.bunları senle polemiğe girmek için değil panasonic in yaptığı aldatmacaya insanlar kanıpta almasınlar kısa film için bu cihazı diye yazıyorum.

Gönderildi : 27/09/2007 8:03 pm
 Mino
(@mino)

MD10000 yerine AG DVC 32 ya da 62 alabilirsin. Çok fiyat farkı olmamasına rağmen çipleri 1/4 inçtir. Performans konusunda daha iyi olacaktır.

Gönderildi : 27/09/2007 11:45 pm
(@tugraengin)
Gönderi: 21

orco hayır kardeşim 3ccd bir el kamerası bile ondan iyi çekmiyor. onun kadar çekiyor.
içine ne koycaklardı başka. altın mı çıkacaktı içinden. ne kandırmacası. niye düğün kamerasıdır derken.bana kameranın özelliğinden bahset diyorum. sen anadolu köyleri zırvalıyosun. bak sana da deyim kardeşim aç kulağını. ben md 10000 süper demiyorum. diyorumki sıradan 3ccd bir mini dv kamera diyorum okeymi anladınmı çocuk.ama diyorum.görüntüsü kötü değil.yani dedğiniz gibi 3ccd bir handycam la aynı diyorum.bide 3ccd olması her kamera için iyidir. bu cihaz ne için alınır bilmem. ama bu cihazla kısa film çekilir. çekilmez deme çekilir. ben mini dv jvc kullanıyorum. ok. ama md10000 şu kamerası bu kamerası değildir.hiç bi kamera şu kamersı bu kamerası değildir.
yani görüntüleri amatör birini tatmin edecek kadar iyidir. hiç onun görüntülerini montajlanıp tekrar kasede aktarılıp izledinmi bilmiyorum. ama izlemediysen bulabilirsen varsa bi yerde bi bak izle. eminol ya bizzat ben montajlıyorum ya.hörüntüler yeterince net. kardeşim. vama tutup kamera için kendine 3 milyar 4 milyar ayırmış birine md 10000 al demek aptallık olacaktır. alan bi insanda zarar da etmez. ya sinemacı olarak bakın biraz. biz el kameralarını sevmeyiz.siz necisiniz bilmiyorum ama heralde o yüzden anlaşamıyoz. siz diyosunuz ki handycam bile iyidir. tabi ondan daha iyileri var high definition lar var handycam ama ben almam. bana illa vhs de olsa omuz kamerası lazım. insanlarla uğraşmak zordur. sitenin sahibinin yazılarınuı biraz okuyun. o bir sinemacı ve aynı fikirdeyiz. yani sizlerle sinemacı olarak ayrışıyoruz heralde.

Gönderildi : 28/09/2007 4:54 am
(@mushrappa-ous)

arkadaşım sen ya hiç bişey anlamıyorsun yada insanların dediklerini okumuyorsun
adamlar cip diyor ccd boyutu diyor sana bişeyler anlatmaya çalışıyor ama sen anlamamk için uğraşıyorsun
diyorsunki handycam yerine vhs bunu sölüyorsan sen ciddi şekilde bişey bilmiyorsun
md 1000 yerine gider gs 400 alırım ccd oranı1/3 olur
bu arada kendine sinemacı diyorsun ne yaptın şimdiye kadar bir gösterirmisin bize
illa büyük olsun mantıgı saçmadır
bide bu kameranın neyi eksik diyorsun bir çok şeyi eksik mesela hem okuyucu başı hemde yazıcı başı olur omuz kameralarının cogunda ama bunda yoktur ccd diger kamerlarda daha büyük oldugu için içindeki diger şeylerde daha büyüktür mesela prizması ve aynaları
bu arada kadirin ne dediği bu sitedeki kimsmeyi baglamaz herkes kendi düşüncesini savunur ama bende sanmıyorum ki kadirde iyi olmayan bir kameraya iyi desin sadece omuz olsun diye vhs yi handycamden iyi görsün
vhs nin renk okuma sistemini bile bilmiyorsun bence sen vhs diye birşeyden bahsedebiliyorsun

bu bir mushraPPa mesajıdır
Mehmet Oğuz Köroğlu

Gönderildi : 28/09/2007 5:34 am
(@omega_works)
Gönderi: 1503

şu minik dev e bakın hele 🙂

buda görüntüsü

Tek noktaları sevmedim hiç... Benim için sadece üç nokta vardır... Çünkü tek nokta son'u, Üç nokta sonsuzluğu anlatır...

Gönderildi : 28/09/2007 1:54 pm
(@kezzap)
Admin

Omega Works, bu "minik" kameranın markası ne? Göremiyorum da.

Gönderildi : 28/09/2007 5:05 pm
 Hepa
(@hepa)

HV20 aslanım, kaplanım benim:)

Oğuz, hiç yorma çeneni boşver.
3. sınıf insanlara birşeyler öğretmek doğruyu göstermek için çabalayıp üstüne hakaret olarak karşılık alıyorsak boşver.

Var gitsin bildiğini okusun, yedirebildiğine yedirsin, arkasından gelen gelsin.Zaten görücek kalitesini elbet birgün.

*our AC-130 in the air

Gönderildi : 28/09/2007 10:21 pm
(@claricestarling)
Gönderi: 202

allah 2000 ytl fiyat aralığında tuttuğunuz camerayı hv20 yapsın..
gördüğünüzü 1080i yapsın..
omega sen anlıyosun kameradan walla 😛
barış diyorumki bizim canavarları bi tanıştıralım müsaitsen buluşturup istiklalde
neme lazım 25p + 25p birlikte 50p çeksinler kaymak gibi slowmotionlar yapalım kardeşim 🙂

I don't know. I had no food or water. It was very cold. I thought - if
I can even save just one... but he got so heavy. So heavy...

Gönderildi : 28/09/2007 10:32 pm
(@bttfatunga)

HV20 aslanım, kaplanım benim:)

Oğuz, hiç yorma çeneni boşver.
3. sınıf insanlara birşeyler öğretmek doğruyu göstermek için çabalayıp üstüne hakaret olarak karşılık alıyorsak boşver.

Var gitsin bildiğini okusun, yedirebildiğine yedirsin, arkasından gelen gelsin.Zaten görücek kalitesini elbet birgün.

barış baktım havalandın . ne oldu hv20nin başarılarını görünce tabi gurur duydun demi ? bırak ya o kadar parçayı benim eski hi8 handycamime taksam 35 mm lik kameradan farkı kalmaz (şaka he 😀 )
bu arada bu parçaların ( manfrotto tripod hariç )fiyatı ne kadardır tabi ayriyetten dahil fiyatınıda söylersen farketmez yani 😀

Gönderildi : 29/09/2007 1:18 am
(@kezzap)
Admin

"Önemli olan boyu değil işlevi" şeklinde düzeysizce dahil olmak istiyorum bu ateşli tartışmaya...
😀

Ama inceden de tarafımı belli ediyorum yani.
Neyse siz beni boşverin, kameradan anlamam ben.
Ama düğünleri severim.

Diloy diloy!!!
Tey tey!

Gönderildi : 29/09/2007 2:22 am
(@mushrappa-ous)

hepa olum ne zaman evlencen sen ne zaman gelip göbek atcaz?

bu bir mushraPPa mesajıdır
Mehmet Oğuz Köroğlu

Gönderildi : 29/09/2007 5:20 am
(@kezzap)
Admin

Hepa'nın düğünü md10000'le çekeceğiz kkymn olarak.

Gönderildi : 29/09/2007 5:38 am
 Hepa
(@hepa)

Hahaha hepsi benim için mi:P Arada bi tane de kısa film çıkartırız.

*our AC-130 in the air

Gönderildi : 29/09/2007 12:34 pm
Sayfa 5 / 13
Paylaş: