Forum

Panasonic MD10000 ile ilgili herşey

183 Gönderi
45 Üyeler
0 Reactions
46.8 K Görüntüleme
 Hepa
(@hepa)
Gönderi: 0

Bol keseden atan yeni üyemiz,
Bir objektif olarak parasının karşılığını almaya çalışan bir üyemize yol gösterirken tamamen yalan yanlış bilgiler ile yanlış yol göstererek üyemizin yanlış bir kamera tercihi yapmasına sebep oluyorsunuz.

Bunu söylemek istemezdim ama ne kameralar hakkında bir bilginiz var ne de teknolojik yenilikler hakkında.

Siz MD10000 kullanıyorsunuz diye herkesin kullanmasını ve sevmesini bekleyemezsiniz(Çünkü kötü bir kamera-ki Avrupa'da yeterlilik bile sağlayamadığı için satış izni verilmedi böylece sadece Asya ülkelerinde satışı olmaktadır.)siz düğünlerde çekim yapıyorsanız bunu profesyonellik olarak da lanse edemezsiniz.

Bence daha fazla mecayonur'un kafasını karıştırmayın.

*our AC-130 in the air

Gönderildi : 22/09/2007 7:40 pm
(@tugraengin)
Gönderi: 21

Bir objektif olarak parasının karşılığını almaya çalışan bir üyemize yol gösterirken tamamen yalan yanlış bilgiler ile yanlış yol göstererek üyemizin yanlış bir kamera tercihi yapmasına sebep oluyorsunuz.

Bunu söylemek istemezdim ama ne kameralar hakkında bir bilginiz var ne de teknolojik yenilikler hakkında.

Siz MD10000 kullanıyorsunuz diye herkesin kullanmasını ve sevmesini bekleyemezsiniz(Çünkü kötü bir kamera-ki Avrupa'da yeterlilik bile sağlayamadığı için satış izni verilmedi böylece sadece Asya ülkelerinde satışı olmaktadır.)siz düğünlerde çekim yapıyorsanız bunu profesyonellik olarak da lanse edemezsiniz.

işitmedinmi bütçem ona yetiyo diyo. ben yanlış yönlendirmiyorum ayrıca md 1000 kullanmıyorum .sadece kısa film çekmek için o kadarda kötü değil diyorum.hem kameralar hakkında bilgim olmadığını nereden bişliyosun ki. evet parası ona yetiyosa ondan alsın.ben ilk filmimi hi8 le çekmiştim.sadece sizin gibiler abartıyosunuz.o kamera ile profesyonel anlmda belgesel çekenleri gördüm. ve hiçte kötü değil. ben jvc kullanırım. ondan da iyileri var
ama 3ccd ve manuel bi kameranın ne gibi berbat tarafı vardır sevgili kameradan anlayan arkadaşım. ne diyceksin hafifmi.. yada nasıl kötü nasıl yanlış tercih. tabiki parası yetiyosa elbette md 10000 almasın tabiki almasın. ama anca parası yetiyosa ve görsel bişilerde istiyosa alsın. el kamerası ile film çektinizse bilirsiniz insanlar biraz alay ederler.
avrupa da yeterlilik sağlayamadı.kardeş biz asyadayız dikkat. ve hiç birimiz zengin değiliz. mini dv ve 3ccd bi kamera görüntüsüde oldukça net. tekrar kasede aktarımıda izin veriyo netlik derinliğide oldukça tatmin edici diyafram manuel beyaz ayarı manuel e daha ne ..kameralardan oldukça iyi anlarım. benim dediğim sadece bizler başlarken vhs lerle hi 8 lerle film çektik olduda bu kamera ilemi olmasın.

Gönderildi : 23/09/2007 4:39 am
(@tugraengin)

bide unutmadan sen zenginsen bu işlere sağlam para verebilecek birisiysen bunu benle tartışma .benim teknolojidende haberim var. oldukça ilgiliyim.ama bütçe meselesi beni kasıyo. bizde biliyoz lens takılabilen kameraları alıp
bilmem kaç dolara 35 mm lensleri adaptörleri takıp kullanmayı. siz düğünlşerde çekim yapıyosanız....hayda senle tanışıyomuyuz biz..ya nerden biliyosunuz işi gücü olan biriyim ben ne düğünü. ayrıca bişeyi profesyonellik olarak belirtmedim. onerden çıktı şimdi. iyi o zaman sen profesyonelsindir şimdi. ne tavsiye edersin bize.ama 4 5 milyara çıkma. o kadar paramız olsa sen tavsiye etmeden ne alcamızı biliriz dimi.

Gönderildi : 23/09/2007 4:43 am
(@tugraengin)

Ok, süpersin aslansın kaplansın.

hayır normal biriyim... ama ben şu profesyoneldir süper kameradır demedim. ama minidv ve 3ccd bi kamera ne kadar kötü çekebilirki.
neyse...ok.

Gönderildi : 23/09/2007 5:00 am
(@tugraengin)

Ok, süpersin aslansın kaplansın.

hayır normal biriyim... ama ben şu profesyoneldir süper kameradır demedim. ama minidv ve 3ccd bi kamera ne kadar kötü çekebilirki.
neyse...ok.

Gönderildi : 23/09/2007 5:01 am
 Hepa
(@hepa)

ok.

*our AC-130 in the air

Gönderildi : 23/09/2007 5:10 am
(@anonymous)

uuww burası çok karışmış.

hepsini geçin ya

yaratıcılığınız varsa vizörden bakmayı değil görmeyi biliyosanız hayalgücünüzü dizginleyemiyorsanız kullandığınız ekipmanın pek önemi yok diye düşünüyorum. Hİ8 ya da 3CCD bi kamera kullanmasını bilmedikten sonra BETACAM ınız olmuş ne fark ederki.

ve tartışılan kamera 3CCD birebir kusursuz bir görüntü alındığına şahit oldum 2000 ytl civarında bir bütçe ayırabilirsen kısa film ve bağımsız filmlerin için ideal kesinlikle.

bide dip not. düğün kamerası olayı komik 🙂

Gönderildi : 24/09/2007 4:34 pm
 Hepa
(@hepa)

2.000 lira MD10000'e vereceğime yoldan geçen birine veririm, ben gittim o paraya HV20 aldım.Onunla da kıyaslayın isterseniz?

"kusursuz bir görüntü" hmm tabi zevkler ve renkler tartışılmaz.

Ama bu forumda alınmayacağını herkes biliyor, tabi zevk meselesi.Ferrari varken Anadola binmek sizin tercihiniz.

*our AC-130 in the air

Gönderildi : 25/09/2007 12:42 am
(@tugraengin)

Kkymn yazmış vebamı hepatipb mi neyse işte benim senle tartıştığım konu bu.bak arkadaş ne güzel yazmış.mushrappa kardeş sanada diyorum.. kkymn : Agirlik: "Abi bu kamera cok cok ufak cok cok hafif!! Tam sana gore cebine bile sigiyo bu kamera sahane bisey!" diyen tezgahtarlardan uzak durunuz! Onlar sizin film cekmek istediginizi anlamamis demek ki.. Oyle kucuk ufak hafif kamera ile film mi cekilir? Tamam artik teknoloji ilerledi. artik kameralar ufaldikca ufaliyo ama makbulu bu olsa gercek filmciler de oyle ufak kamera kullanmaz miydi? Alakasi yok demek ki..
Kameranizi agirindan buyugunden secin. Bunu ne avantaji olucak? Sarsintiyi azalticak. kavramayi ve hakimiteti kolaylastiricak.. Eger kameraniz kucukse bir de tavsiyem var. Her kameranin altinda 6mmlik bir vida girisi olur. Bu girisle kamerayi tripoda baglarsiniz.. Gidin agirindan bir tahta blok kestirin. O tahta blogu matkapla delin. 6mm vida ile kameraya tutturun. Kameraniz 3 kilo gelsin en az.. O zaman hakikaten kameranin ataleti artacak ve sarsinti azaltmis olucaksiniz. Yani kameranin ufakligi onu satin alma sebebi olmasin aksine uzak durma sebebi olsun.
Ha ufak kameranin avantajlari var! Ama sadece belgesel cekerken. Kimsenin dikkatini cekmeden her turlu yere sokarsin. her yerde cekim yaparsin. Ama bir de dezavantaj daha.. O kamera ile profosyonel alem de ciddiye alinmazsin Malesef bunu yasayarak gordum. Millet ye kurkum ye olmus. Bana xl1s kullandigimdan dolayi saygi duyanlar var. Yazik ve uzucu ama gercek abisi.., Malesef.. / bu arada bizim md 10000 hakkında bişiler gelmedi.
.

Gönderildi : 26/09/2007 4:20 am
(@tugraengin)

ya burdaki tartışmaları kim sildi. sen mi sildin musrappa doğrumu dedim yav musrahPPa mıydı. naber md10000 alcazmı hı.. düğün çekeriz beraber. sende 35mm nialır gelirsin.objektifin önüne elinle tutuverirsin.md10000 e lens takılmıyoya.veba yıda çağırırız. oda millete ferrarilerden falan bahseder.

Gönderildi : 26/09/2007 4:25 am
(@mushrappa-ous)

burdaki yazıları ben silmedim
database de sanırımbir sorun olmuş ve bir günlük veriler gitmiş
ve lütfen artık bizleri taciz etmeyi bırak
özel mesaj atmaktan her yerde bişeylerden yazmaktan vazgeç artık

bu bir mushraPPa mesajıdır
Mehmet Oğuz Köroğlu

Gönderildi : 26/09/2007 6:23 am
 orca
(@orca)
Gönderi: 16

md 10000 gerçekten düğün kamerasıdır.ister inan ister inanma.kameraları çok iyi tanımayan birine bunu açıklamak çok zor ama inanmayan gider alır.

Gönderildi : 26/09/2007 4:16 pm
(@tugraengin)

md 10000 gerçekten düğün kamerasıdır.ister inan ister inanma.kameraları çok iyi tanımayan birine bunu açıklamak çok zor ama inanmayan gider alır.

sizin sorununuz bu. düğün kamerası diye bişi yoktur. ben kameradan anlamıyorum peki orco hangisıfatlarla aletin hangi özelliği ile düğün kameralığı yaptını söylermisin. yada böyle bir terimi kim üretti.
hiç bir kamera için bu söz konusu değildir.
düğn kına sünnet. ne diyosunun sen ya. gerçekten düğün kamerası dır allah allah. orco anlatsana nasıl olur nedendir ne ne olunca düğün kamerası olur. bişi yazıyosanız açıklayın. sen kameradan anlamıyosun canım kardeşim

Gönderildi : 26/09/2007 6:58 pm
(@yagmurkopegi)
Gönderi: 266

md 10000 neden düğün kamerası olarak anılır?
çünkü özellikle anadoluda düğün kameramanlığından ciddi paralar kazanılmaz kazanılıyor olsada yüksek yatırım yapılmak istemez. fakat yinede halkın gozunde büyük kamera iyi kameradır anlayışı olduğundan bir nvgs den daha iyi goruntu veremeyen hatta az ışıklı ortamlarda iyice sapıtan md 10000 omuz kamerası omuz kamerası demeyede şahit lazım ya neyse. yani düğün kameramanlarının en mantıklı seçeneği md 10000 dr hem ucuz hem digital hem de omuz kamerası daha ne olsun. halkın da zaten düğün çekiminden büyük beklentileri yok. bu yüzden md10000 cogunlukla düğün kamerası olarak nam salmıştır camiayı beşerde. ama yerel kanallarrdada kullanan var. görüntü kalitesine çok daha ucuz bir kamera ilede ulaşmak mümkün nvgs 75 gibi...

sağlıcakla

Gönderildi : 27/09/2007 2:44 am
(@mustdolek)
Gönderi: 59

md10000 3 ccd'dir fakat çipleri 1/6" inçtir. yarıprofesyonel kameralar(dvx102 vs.) da 3 ccd'dir fakat çipleri 1/3" tir. Bu çiplerin amacı renk algısıdır. Ve çip ne kadar büyükse görüntünün renk kalitesi o kadar iyi olacaktır. Dvx ve benzeri serinin çipleri md10000'kinden iki kat büyüktür. Ayrıca MD10000'nin ışığı az ortamlarda çekimleri felaket derecede kötü. Eğer az ışıklı sahnelerde çekim istiyorsanız md10000 le işiniz var demektir. Bütçeyi biraz daha kasıp sony vx2000 serisi de düşünülebilir

Gönderildi : 27/09/2007 11:55 am
Sayfa 4 / 13
Paylaş: