Forum

SmoothShot V2 Stabilizer ve Canon 550D

7 Gönderi
2 Üyeler
0 Reactions
2,894 Görüntüleme
(@pilgrimage)
Gönderi: 107
Başlığı açan

Selam Arkadaşlar İngiltereden Ebay üzerinden SmoothShot V2 ürünü aldım.Ancak bir türlü Canon 550D 18-55 Lens ile sabitleyemedim.Bu Tip stabilizerlerde nelere dikkat etmek gerekiyor.SmoothShot V2 Ürününü Test etmiş olan var mı ? Youtube üzerinde Canon 550d ile super cekimler var.Nerde Hata yapıyorum. Teşekkür ederim.

http://www.amazon.co.uk/STEADYCAM-DIGIT ... B006VSQYUA

Gönderildi : 30/06/2014 11:44 pm
(@fulgura)
Gönderi: 5141

Dengesini kurmak zor bunların. 1-2 saat sadece denge kurmaya çalışmak normal. Ayrıca kamera öne doğru bakarkenki denge ile yana bakarkenki dengeyi beraber tutturmak da olanaksız gibi. Bu nedenle bu türden bir alet kullanıyorsanız bir masanın köşesini kullanarak biraz sabırlı bir biçimde denge ayarı yapmanız ve olabildiğince tek denge (sadece öne doğru hareket ya da sadece yatay hareket) önerilir. Ayrıca 17-55 ile o iş daha da zor çünkü o bir zoom lens. Olabildiğince sabit lens kullanın ya da denge ayarından sonra lensin zoom ayarını değiştirmeyin. Ağırlık merkezi kayar.

Amatör için iş görür ama dediğim gibi kusursuz performans beklemeyin. Denge zorlaşıyorsa ağırlık miktarını arttırın ve en alta yatay bir parça ekleyerek ağırlığın yanlara doğru açılmasını sağlayın. Bu modellerde çok merkezde toplanmış ağırlık ve işi zorlaştırıyor. Dediğim gibi sadece tek eksende dengeye odaklanın. Ondan sonra ekstra ağırlık ekleyerek ikinci ekseni deneyebilirsiniz.

Sinema hem bir hastalık hem de tedavisinin ortak adıdır.

Sorularınızı özel mesaj yerine forum üzerinden herkese açık sormanızı rica ediyorum.

Gönderildi : 01/07/2014 12:10 am
(@pilgrimage)
Başlığı açan

http://vimeo.com/10315887

Şu Performans Fazlasıyla Yeter Bana 🙂 Belki Marka Farklı ama aynı mantık diye dusunuyorum.

Bilgiler icin teşekkürler.Dediklerinizi deneyeceğim.

Gönderildi : 01/07/2014 12:53 am
(@fulgura)

Aslında orada çok güzel bir performans yok. İleri harekette yine sallanma var ve hatta denge tam yapılmadığı için sola eğiklik var (Bkz: 01:37'de kapı). Yine de dediğim gibi amatörün şini görür ve hatta nasıl yapılacağını biliyorsanız üzerine biraz da AE ile stabilizasyon yaparsanız işinize yarar.

Sorularınızı özel mesaj yerine forum üzerinden herkese açık sormanızı rica ediyorum.

Gönderildi : 01/07/2014 1:19 am
(@pilgrimage)
Başlığı açan

Valla Şuan ilk denemelerim başarısızlık abidesiyim su an olmadı arkadas :):) bir türlü dengeleyemiyorum.Benim Anlamadım Bu avrupalılar nasıl catır catır sovunu yapıyor 🙂 Cozecem inşallah ama zaman alcak 🙂

Gönderildi : 01/07/2014 2:53 am
(@pilgrimage)
Başlığı açan

Masanın Kosesi derken neyi kast ettiniz ?

Gönderildi : 01/07/2014 2:56 am
(@fulgura)

Masayı kullanacaksanız kameranızı düşürmeyin, düşürürseniz de beni suçlamayın. Baştan söyleyeyim.

Tuttuğunuz sapın altını masanın köşesine gelecek şekilde koyun. Yani aletin kavis yapan kısmı havada, boşlukta, ağırlıklar ise masanın altında boşlukta asılı kalsın. Aleti bıraktığınızda kamera dengede durmalı. Düşürmemeye gayret ederek denge ayarını böyle yapın. Habire ayar değiştirip elde deneyerek tutturmak mümkün değil. Önce kaba bir ayar yapın ve masaya koyduğunuzda dengeli durmasını sağlayın. SOnra yavaş yavaş, milim milim kaydırmalarla ideal dengeyi tutturmaya çalışın. Kameranın flash kızağına bir su terazisi takarsanız daha kolay olur. 1-2 TLye satılıyor olmalı. Benimkilerde devamlı takılı durur.

Masa köşesinin daha ideali ise tutma sapının altının açık olması koşulu ile orayı bir ışık ya da mikrofon ayağına takmak. Böylece düşme korkusu olmadan havada boşlukta ayar yapmak mümkün olur.

Gönderildi : 01/07/2014 3:03 am
Paylaş: