Forum

Benim de Söyleyecek...

[Sabit] Benim de Söyleyeceklerim Var

2,915 Gönderi
139 Üyeler
7 Reactions
383.7 K Görüntüleme
 Düd
(@dud)
Gönderi: 0

Ben son geldiğimde çok pahalıydı girmemiştim, bir de hafif metronun altında kalıyorum (yol ortasındaki zincire takılıp yere çakılmıştım hehe)..

Kafabindünya için gelinebilir de fiyata bakar yine.

Bildiğim kadarının, anlatabildiğim kadarı.. Eylem Planı.
Ömrünüzde duymadığınız bir sporla ilgili Türkiye'de ve dünyada neler yaşanıyor diye meraktan çatlıyorsanız Laff Ultimate'a beklerim.

Gönderildi : 28/04/2011 10:12 pm
(@homeros)

2 sene önce bizim şenlikler çok iyiydi. Erkin Koray, Pinhani, Kurban, Çilekeş, Zaga Band, Dolapdere Gang Bang, Bedük ve Yasemin Mori gelmişti. Şahsen ben Erkin Koray, Dolapdere, Bedük ve belki de Pinhani dışında diğerlerini pek sallamadım ama yani yine de iyiydi organizasyon olarak. Tabi öte yandan -her ne kadar ben kullanmasam da- alkolün bir festivalde, şenlikte yasak olması (Hala daha yasak bu arada) saçmalığın daniskasıydı ama yine de iyiydi yani. Bir de bizim okulun iyi tarafı büyük yani, kafan şişti diyelim çık git illa bir yer bulursun rahatça oturabileceğin. Ama geçen sene zıçtılar. 5 günün sadece 3 günü konser olmasının yanında belki güzel tarafı 3 gün de izlenmeye değerdi. Mor ve Ötesi, Bedük ve şimdi adını hatırlamadığım yabancı bir herif grubu gelmişti. Neyse bakalım bu sene doğru düzgün bir şey yaparlar umarım.

Gönderildi : 29/04/2011 1:08 am
 HHK
(@hhk)

canımıniçi forum yazarları!

Yarın öğleden sonra köyüme kısa bir tatil için yolculuğa çıkıyorum (1.5 saatten oradayım alimallah). bahçelerden ot yolup en şifalısından yeşillik yiyeceğim, ah bi de tarla zamanı olsaydı güneşin altında çatlamış ellerle tırpan yapsaydık ne iyi olurdu leee, sonra bizim dağlara çıkıcam en yükseğe, ardından Kosmos misali koşar halde çığlık atıcam, oh ne ala... ardından keleşleri sırtımıza alıp at üstünde ormana gireceğiz, kısmetimize artık ne çıkarsa ya da boş şişe dizip iki sıkarız hiç olmazsa dimi ama... ve yaylamıza çıkmayı umud ediyorum.. ha bu arada komşu köydekiler bizim yaylalara sahip çıkmaya çalışıyorlarmış, bak hele; kaç yüzyıldır aşiretimiz orada davar yürüttü her bir taşın, ağacın, ırmağın, mağaranın ismini dedemler belletti, arkalarına almışlar bakan kıyağını tapu ve hakime bol rüşvetten oh ne ala memleket... teyzemin kocası vururum o köyü siler süpürürüm, bu yaşta da hapis yatsam hiç gocunmam diyor aman illaaa... hele bi gidek millet iki yağız delikanlı görsün, acep akılları başlarına gelmez mi ola?

- Şunu bir dene...
- Nedir bu?
- Tüm dualarının karşılığı diyebilirim.
Gia (1998)

Gönderildi : 02/05/2011 5:09 am
(@gorkem)

"Çok güzel sarışın" arayışım, bana ve birçok kişiye şunu kanıtladı: Çok güzel sarışın diye birşey yok etrafımızda. Öyle görünenler, ilk bakışta öyle görünmeyi becerenler sadece.

Güzel sarışın yok buralarda arkadaşlar. Karşı yakayı bilemem!

Çevremizdeki "önem"leri, önemli görünmeyi başaran önemsizler yüzünden fark edemiyoruz....
https://twitter.com/gorkemoge" onclick="window.open(this.href);return false;

Gönderildi : 03/05/2011 7:43 pm
(@homeros)

"Çirkin kadın yoktur az vodka vardır" :mrgreen:

Gönderildi : 03/05/2011 10:54 pm
(@verbal_kint)
Gönderi: 612

"her şey güzel olmayacak".
veya
"hiçbir şey güzel olcak".

yıllardır içinde bulunduğumuz verili toplumun gerekliliklerinden olan bu iyimserlik, yerinde oturan,kıpırdamayan, tepki vermeyen, ruhsuz, rüya gören bireyler yarattı. ama bu bireylerin içinde bulundukları hayatlar ve koşullar hiç bir zaman olmaları istedikleri düzeyde değildi. bu tezat döngüyü, pozitivizm* ile çözdüler.

sentetik duygular ve durumlarla iç içe kalan birey, birbirlerine faydacı yaklaşımlarda bulunup çalışmadan ve kolaycılığa kaçarak ilermeye çalıştı.

"bu okulda çok rahat okunur, bölüm rahat çünkü", " bu ofis çok rahat", "bu evin içi kötü ama ulaşımı ne kadar rahat", veya " senin işin çok rahat, devamlı boş boş geziyorsun, oh sabat erken de kalmıyorsun" durumlarından sıyrılamayan birey kendi bulunduğu konumu hakir gördü, elindekiyle yetinmedi ve sürekli olarak eksik olanı haketmediğinden dem vurdu.

kafasında hep bir adalet sorgusu yapan bireyin, amaç ve hayal arasındaki ince çizgisi eridi. ikisi aynı somut hedefi oluşturdu. hayal kuramayan "insancıklar" oluştu. doğal olarak da - sadece - "kıyaslanma" ile ilintili olan her durumda heyecan duydu.
örn: spor karşılaşmaları, ödül törenleri, sınavlar,estetik,zenginlik vb.

oysaki beliryeci olan şeylerden bazıları olan zeka, yetenek ve eğitim kendini gösteremeden eridi.

olumlama ve/ya pozitivizmin faydacılıkla olan ilintisini koparmak mümkün mü ? sorusunu her zaman kendine sorması gerektiğini düşünen bireyin ise tek kurtuluşu kötü olmadan kötücül olmaktır. Bu sayede ona karşı yapılan tüm saldırıları kolayca bertaraf ederek kendisi için zaman kazanmış olur, hem de sınırda yaşadığı hayatında sadece o dönemin değil, bundan sonraki yılların da hesabını kolayca vermiş olur.
önceden belli olmayan olasılıklara karşı hazır olur, kendi hayatını dışa bağımlı olmadan çizer. varoluşsal ruha aykırı olan ruhlarda kendini sık sık gösterse de, anlamı ve amacı kavranmadıktan sonra sonu hüsranla bitmesi kaçınılmazdır.
kalkın yerinizden.

*pozitivizm, gerçek anlamıyla kullanılmamıştır."optimist" anlamını içermektedir.

http://www.camurfilms.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Gönderildi : 05/05/2011 4:54 am
(@gorkem)

"Çirkin kadın yoktur az vodka vardır" :mrgreen:

Filmi izleyecek olan herkese yarım şişe vodka ikram edebileceğimi sanmıyorum. 🙂

Çevremizdeki "önem"leri, önemli görünmeyi başaran önemsizler yüzünden fark edemiyoruz....
https://twitter.com/gorkemoge" onclick="window.open(this.href);return false;

Gönderildi : 05/05/2011 2:59 pm
(@eserdem)
Gönderi: 703

acaip canım sıkılıyo

cehalet mutluluktur

Gönderildi : 07/05/2011 8:00 pm
(@homeros)

acaip canım sıkılıyo

Harika birşeymiş direk kaydettim, telefonuma arkaplan yapacağım 😆

Gönderildi : 07/05/2011 8:03 pm
 Düd
(@dud)

acaip canım sıkılıyo

Her bir an ayrı dehşet, köpeğin bakışları, diğer kedinin bakışları, süpürge kedinin kesiği.. Dehşet, son yılların en iyi filmi..

Bildiğim kadarının, anlatabildiğim kadarı.. Eylem Planı.
Ömrünüzde duymadığınız bir sporla ilgili Türkiye'de ve dünyada neler yaşanıyor diye meraktan çatlıyorsanız Laff Ultimate'a beklerim.

Gönderildi : 07/05/2011 9:52 pm
(@eserdem)
Gönderi: 703

bi tavuk başıyla kaç kilo kamera taşıyabilir ?

https://www.youtube.com/watch?v=

EDIT: ahaha yapmışlar:

cehalet mutluluktur

Gönderildi : 07/05/2011 10:50 pm
(@ali-unal)

Şu foruma bir Captcha koymak zor mu?

Gönderildi : 08/05/2011 1:23 am
(@homeros)

bi tavuk başıyla kaç kilo kamera taşıyabilir ?

EDIT: ahaha yapmışlar:

Abi ne ruh hastaları var ya 😆

Gönderildi : 08/05/2011 1:46 am
(@homeros)

Şu foruma bir Captcha koymak zor mu?

PhpBB altyapısında olduğundan ötürü forum onun olanaklarıyla sınırlı güvenlik sistemi. Captcha olmasa da bir güvenlik kodu zımbırtısı var lakin sürüm eski olduğundan çoktan kırılmış bu yöntem. Yani kısaca forumun güncellenmesi gerekli lakin bu da çok riskli ve zor bir işlem geçen gün denendi ama tüm site çöktü hatta millet hayıflandı mesajlarımız neden silindi diye ama alakası yok sistem çökünce mecburen en yakın yedeğe dönüldü tabi o arada gönderilen mesajlar, açılan başlıklar ve diğer her türlü yapılan işlem (Ö.M. gönderimleri, ayarlar vs.) geri alındı bir nevi...

Gönderildi : 08/05/2011 1:49 am
 HHK
(@hhk)

Yerimde yurdumda bu gözler de kupayı kaldırdı. Daha ne olsun canımıniçi.

- Şunu bir dene...
- Nedir bu?
- Tüm dualarının karşılığı diyebilirim.
Gia (1998)

Gönderildi : 12/05/2011 4:11 am
Sayfa 150 / 195
Paylaş: