Forum

Fade to Black, çıkt...
 

Fade to Black, çıktı sorunu

2 Gönderi
2 Üyeler
0 Likes
2,539 Görüntüleme
(@burakfilm)
Gönderi: 139
Başlığı açan
 

Herkese merhaba. FinalCutPro X kullanıyorum, bu sorun başıma sıklıkla geliyor, özellikle aydınlık ya da dış bir çekimdeyse oluyor. Görüntüye siyaha geçiş veriyorum. Programda kare kare izliyorum bir sorun yok, gayet güzel. Fakat çıktıyı aldığım anda videoda, geçiş anında böyle bozulmalar piksellenmeler oluyor;
Sol yana bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Videonun girdisiyle proje aynı gözüküyor, 1920x1080 25p. çıktıyı hep h264'de alırım, hadi deneyeyim dedim prores vs ne varsa denedim hatta bir de hiç sıkıştırmadan denedim ama nafile, hep böyle oluyor. bu sorunu aşmam gerekiyor, yok mudur bir çaresi doktor?

-Bir makara bitip de diğerinin başlayacağı an birinin düğmeye basması gerekir. O anda ekranın sağ üst köşesinde bir nokta belirir.
-Bu sektörde biz ona sigara deliği deriz.

 
Gönderildi : 12/07/2017 8:33 am
(@fulgura)
Gönderi: 5141
 

8 bit ile normal. Grading yaptığınızda kaçınılmaz olarak bunlar oluyor. 10-12 bit ya da raw çekim yapmalı ya da 8 bitte oraları tek tek manuel olarak maskeleme vb ile düzeltmeye çalışmalısınız. 8 bit çekimlerde FTB efekti bu açıdan sorunlu. Tüm Youtube bunun ispatı görüntülerle dolu.

Sinema hem bir hastalık hem de tedavisinin ortak adıdır.

Sorularınızı özel mesaj yerine forum üzerinden herkese açık sormanızı rica ediyorum.

 
Gönderildi : 13/07/2017 3:32 am
Paylaş: