Forum

Bunlardafilm.com Hakkında

150 Gönderi
31 Üyeler
0 Reactions
30.7 K Görüntüleme
(@admin)
Gönderi: 0
Admin
Başlığı açan
 

Ani çıkışlarıyla gündem oluşturan bu sitenin kısa filmcilere yaptığı haksız eleştiriler ve hakarete varan sunumlarından dolayı FF olarak ambargo uygulamaya karar verdik. Bu siteye prim verecek her link veya konuşma otomatikman siteden kaldırılacaktır.

Yasaklamayı ve önüne geçmeyi site anlayışı olarak kesinlikle kabul etmiyoruz lakin önümüze koyduğumuz misyon gereği sitemizin birinci amacı olan kısafilmcilere destek ve onlara gelmeye çalıştıkları noktada bir aracı kurum olma yolunda bizim emeklerimize tam tersi bir tokat attığı için. Emek verilmiş filmlere ve çoğu değerli üyemiz olan yönetmenlerine yönelik özel hayatlarına dahi girerek aşağılamalara bu platform üzerinden prim vermemeye karar verdik.

Bilginize.

 
Gönderildi : 04/06/2010 5:33 pm
 Düd
(@dud)
Gönderi: 0
 

Bence gereksiz olmuş. Tamam, mantıklı bir site olmaktan saçmalayan bir siteye dönüştü (hem de bir hafta içinde) de bu sizin yaptığınızın hükümetin yaptığından farkı yok. 2 gr aklı olan zaten akla karayı ayırabilir.

Bildiğim kadarının, anlatabildiğim kadarı.. Eylem Planı.
Ömrünüzde duymadığınız bir sporla ilgili Türkiye'de ve dünyada neler yaşanıyor diye meraktan çatlıyorsanız Laff Ultimate'a beklerim.

 
Gönderildi : 04/06/2010 5:47 pm
(@hayaksi)
Gönderi: 30
 

O site ismiyle burada başlık açmak bile büyük bir reklam olmuş.Bide nasıl ambargo uygulayacağınızı merak ettim. Zaten istedikleri yerden filmleri izinsiz alarak yayınlıyorlar.

 
Gönderildi : 04/06/2010 5:56 pm
(@payitaht)
Gönderi: 0
 

Dün geceden beri aldığım yaklaşık 15 mail'den ve Özgür ile Eylem'in çılgınca üstüme gelmesinden sonra bu açıklamayı yapmak zorunda kaldım. Görünüşe göre ihale bana kalıyor. Bir olay olmuş ondan sonra da kesinleşmiş. Olay şu:

Benim kısa film oraya mail olarak yollanmış ve "Eylem git yat uyu" diye cevap verilmiş. Bi kere ben olsam öyle bi salaklık yapar mıyım beni az çok tanıyan kestirebilir. İhaleyi benim üzerime bırakmaya çalışan birinin hareketi bu. Bu hareketi öğrenmeden önce ara ara ben de o siteye girip bıyık altından gülüyordum ama iş şimdi ciddileşti. Bu olayın üstüne gideceğim. Gerçekten sinirlendim sabah sabah. Benden huylanan eşi dostu da gerçekten esefle kınadığımı belirtmek istiyorum.

Sonuçta hepimiz ortak bir oluşumun parçalarıyız. Hepimiz bir ucundan uğraşıyoruz bu işle. Benim kişisel olarak FF'den başka bir oluşumla bağım ve sanal olarak başka bir şeyle uğraşacak enerjim de yok.

Buradan bildirmek istedim.
Bilal Bay

 
Gönderildi : 04/06/2010 5:59 pm
 Hepa
(@hepa)
Gönderi: 0
 

Site fazla gereksiz, yani ha inci sözük ha bunlardafilm
Özgür bari youtube'un yasağını aç:)

*our AC-130 in the air

 
Gönderildi : 04/06/2010 6:03 pm
(@sickman)
Gönderi: 3651
 

Özgür'ün yaptığı açıklama yeterli sanıyorum. Belki tanıyoruz o arkadaşları belki de tanımıyoruz ama bu site onun yaptığının tam tersini yapmaya çalışırken buradan beslenmesi doğru gelmedi bize. Ed-Wood takma adlı arkadaş facebook'ta da aynı isimle var ve beni de arkadaş olarak eklemiş geçen gün. Ha sen beni tanıyacaksın kendi ismimle ben seni tanımayacağım hem de "arkadaş" olacağız. Bu ne lan.

Şimdi bu arkadaşların daha önceden beri burada yazıyor olmadığını, bunlardafilm.com açıldığı andan itibaren buraya üye olduklarını hangi saf bana savunacak. E o zaman da, siteye fake üyelikle girip oraya buraya saçma yazılar yazan insanlardan ne farkları kalıyor. Yaptıkları iş eğlenceli olabilir o başka şey, bu bahsettiklerim başka şey. Burası orada yazanlara cevap verme platformu da olmadığına göre buradan malumat vermesi doğru değil. Küfür olmayan yorumları buradan da yapabilirler, ama filmin başlığının altına geçip eküke büküke yapmak bize ters geliyor.

Hayaksi, filmleri yayınlayabilirler tabii ki. O onların insiyatifinde ama burada yayınlanan filmlerin başlığının altına girip "bu filmi biz de yayınladık" demeyecekler. Biz o site yokolsun demiyoruz ki, kulvarlar farklı. Burada filmi yayınlanan arkadaşlar için aldığımız bir önlem sadece.

www.fadeoutstudios.com - www.soberworks.ist - www.budabi.tv

 
Gönderildi : 04/06/2010 6:43 pm
(@ercane)
Gönderi: 714
 

Geçen bir arkadaşta bana mesaj attı. Filmimi sitenizden kaldırın lütfen diye. Dedim ne filmi ne sitesi. Sonra yanlış olmuş filan dedi. Zarflayarak mı bulmaya çalışıyorlar nedir ? 😀

Bizim lostdream in filmini eklemişler, yazıları okuduğumda çook tanıdık birileri olduklarına kanaat getirdim sonuda kesinlikle, ya da oturup araştırma yapıyorlar derin derin. Neyse, başından beri vakit kaybı olarak görüyorum.

 
Gönderildi : 04/06/2010 6:45 pm
(@sickman)
Gönderi: 3651
 

Güzel taktikmiş ama.

www.fadeoutstudios.com - www.soberworks.ist - www.budabi.tv

 
Gönderildi : 04/06/2010 7:13 pm
 abap
(@abap)
Gönderi: 0
 

aha şimdi 1984 isimli romana benzedik sayılır az kaldı.
özgür bakar mıydı birinin bi sözü vardı görkem de olabilir, veya mordevrim, hepatitb veya hegel de olabilir, aynı şekilde, kezzap veya dude de,
"iyi bir film çekmemek sizi kötü yönetmen yapmaz, ama kötü bir film çekmek sizi kötü yönetmen yapar" deyu,
bu site bunu engelleyecekse (ff) valla yasaklayalım, amma velakin
"ilk filmim !!!!!1111111, yorumlar evet" (birlere dikkat) tarzında mesajlarla dolup taşacak ve "benimle alay edemezsin sen (bkz: mafya filmi çeken gençler)" tarzı cevaplar gelecekse, bu arkadaşlar ne çektiğinin farkında olmayacaksa ,
acaba "ehem, sinematografiye dikkat etmelisin" yorumlarla , yapacağınız destek verimli olabilecek mi acaba ?
Ne yapmaktan çok arkadaşlar gibi "ne yapmamak"'ın da alaylı bir dille anlatılışının da bir etkisi yok mudur
diyoruz ve giriyi bitiriyoruz.

bende ne savundum mübarek site sahibiyim sanki.

hasta la victoria siempre

 
Gönderildi : 05/06/2010 1:42 am
(@kezzap)
Gönderi: 0
Admin
 

Çok basit abap:

Arkadaşların yaptığı şeyin yanlışlığı ya da doğruluğu değil mesele.
Mevzu onların doğrularının bizim forumun anlayışıyla, doğrularıyla çelişiyor olması.
O hareketin daha faydalı olacağını düşünen buraya değil, oraya katkı verir.

Biz doğruluğuna inandığımız tavrı sergiliyoruz film yorumu yaparken. Bu tavra nasıl yaklaşılacağı filmin sahibini bağlar.
Ben burada gördüğüm her filmi "ehmm sinematografi falan" diye yorumlamaya devam edeceğim. Biliyorum ki bu yorumu yapıyor olduğum kişilerin
bir kısmı, belki de çoğu "ne diyor lan bu lavuk" diyecek, bir kısmı "dikkat edeceğim" deyip daha sonradan umursamayacak. Ama bu benim cidden umrumda değil.
Mesele burada benim kendime ve bu ortama olan saygımda bitiyor.
"Bu ne lan eşşeğin bilmem neresi gibi film çekmişsin" demek o kişinin bir sonraki filmini mükemmel yapmaz, ama hadi yaptı diyelim.
Ben o kişinin o mükemmel filmini izleyip "hmm şimdi güzel olmuş" diyemem.
Tükürdüğümü yalayamadığım için değil, bir şekilde o insana saygısızlık ettiğim için.

Dolayısıyla bu iki tavır arasındaki her şeyden evvel insaniyet farkı anlaşılmalı.
Burası ona buna sövülebilecek, hakaret edilecek bir yer değil, insanlara faydalı olmaya çalışılacak bir yer.
Bu iyi niyetten anlamayan film sahipleri ise kendileri bilirler.

 
Gönderildi : 05/06/2010 1:58 am
(@enjeksiyon)
Gönderi: 1450
 

Telefondan girdiğim için bir türlü alıntılayamadım ama "kimisi ne diyor lan bu lavuk diyecek kimiside dinleyecek ama yapmayacak bu da benim umrumda olmaz" dediğin kısım için şunu söyleyeyim:bunun iki nedeni olabilir ya kendini tatmin etmek yada kendi filmlerini o sitede görmenin küskünlüğüyle "filmlerimize küfretmeyin orda senat yaptık ama biiiz" edasıyla içine kıvrılma sendromu başka bişey gelmedi aklıma özür dilerim

şimdi daha çok seviyorum seni hayat, hadi...

 
Gönderildi : 05/06/2010 3:31 pm
(@verbal_kint)
Gönderi: 612
 

Geçmiş olsun abicim. FF'nin daha yeni fark etmesi hiç de umut vadedici olmadı:)

http://www.camurfilms.com" onclick="window.open(this.href);return false;

 
Gönderildi : 05/06/2010 4:31 pm
 Düd
(@dud)
Gönderi: 0
 

Geçmiş olsun abicim. FF'nin daha yeni fark etmesi hiç de umut vadedici olmadı:)
Sen siteden haberdar değilen bidılcus adamlara e-posta göndermişti bile.

Bildiğim kadarının, anlatabildiğim kadarı.. Eylem Planı.
Ömrünüzde duymadığınız bir sporla ilgili Türkiye'de ve dünyada neler yaşanıyor diye meraktan çatlıyorsanız Laff Ultimate'a beklerim.

 
Gönderildi : 05/06/2010 5:12 pm
(@merakli-ogrenci)
Gönderi: 325
 

Ben de FF destekli bir oluşum sanıyordum. Ayrılayım bari Facebook gruplarından neyim 🙂

 
Gönderildi : 05/06/2010 8:37 pm
(@zepra)
Gönderi: 0
 

"Tüm bunlardan sonra "Kimsiniz ulan siz... Ne sikimsiniz?" diyebilirsiniz.
Onu da merak etme seyirci, biz kendimizden çok eminiz ve bu yüzdendir kinimiz ."

sahiden kim bunlar?

tamam bu esprili muhalif tavır güzel ama biraz dozu kaçmış gibi. eğlenceli olmaktan çıkmış. ironiyse de gerçekse de ucuz ve hedefinden sapmış bir eleştiri yolu.

tama onursuz meleklerle vs. hepimiz dalga geçtik. kötü filmlere açıkça kötü diyebilmek güzel bir şey. ödüllü kötü filmlere "kral çıplak" demek de içini doldurabildiğin ölçüde kabul edilebilir. ama burada artık ana avrat dümdüz gitmeye başlamışlar neredeyse. elle tutulur bir şey söyleyemiyorlar.

"merak etme biz kendimizden çok eminiz" lafına takıldım. sinema kariyerleri ne olursa olsun bu sitedeki tavırlarıyla ciddi puan kaybediyorlar zaten. kendilerini ne sanarlarsa sansınlar, bu zamana kadar ne yapmış olurlarsa olsunlar biz onlardan o kadar emin olamıyoruz.

- zaman ne çabuk geçiyor.
- zaman duruyor da içinden biz geçiyoruz galiba.

 
Gönderildi : 05/06/2010 9:06 pm
Sayfa 1 / 10
Paylaş: