Forum

Ediusta videonun ka...

Ediusta videonun kaç Mbps ve 4:2:2 olduğunu nasıl görürürüz?

9 Gönderi
5 Üyeler
0 Reactions
2,956 Görüntüleme
(@demet-pink)
Gönderi: 195
Başlığı açan

Arkadaşlar ediusa aldığımız bir videonun özelliklerini nereden görebiliriz?
Kaç Mbps olduğunu bulamadım. Birde 4:2:0 mı yoksa 4:2:2 mi nerede yazar?

Gönderildi : 27/12/2013 9:11 pm
(@payitaht)
Gönderi: 0

Demet Pink soruna cevap vereceğim ama önce bir kaç soru sormak istiyorum:Tam olarak ne iş yapıyorsun ve bu sorduğun sorudaki bilgiyi nerede kullanacaksın?

Soru sorma cüretini de burada yıllardır soru sorduğun ve bir şekikde cevap aldığın ama tam olarak ne iş çevirdiğini hiç mi hiç anlayamamamdan alıyorum.

Gönderildi : 28/12/2013 1:36 am
(@halostendap)
Gönderi: 4108

Demet Pink soruna cevap vereceğim ama önce bir kaç soru sormak istiyorum:Tam olarak ne iş yapıyorsun ve bu sorduğun sorudaki bilgiyi nerede kullanacaksın?

Soru sorma cüretini de burada yıllardır soru sorduğun ve bir şekikde cevap aldığın ama tam olarak ne iş çevirdiğini hiç mi hiç anlayamamamdan alıyorum.

toker'in tepkisinden daha masumane 😀 öbür başlıkta o da 😀
ben de toker'e niye burdan cevap yetiştiriyorsam :))

insta https://www.instagram.com/morehalityalcin

Gönderildi : 28/12/2013 1:46 am
(@demet-pink)
Başlığı açan

Toplam 4 arkadaş trtye program yapıyoruz ama ben o kadar anlamıyorum. Foça da yaşıyorum, kurgucu değilim ama diğer arkadaşlarım İzmir merkezde. Diğer sorduğum bütün sorulardanda anlarsınız zaten acemiliğimi. Ben kendim evde çabalıyorum bişeler ama o kadar anlamıyorum. mesela 4:2:2 diye bir standart var, onun nasıl öğrenileceğini bilmiyorum. onun için soruyorum buradan. Diğer sorularımda buna buna benzer zaten.
kimseyi yanlış yöndermiyorum, sadece soru soruyorum. öğrenme aşamasında olduğum için mecburen artık.

Gönderildi : 28/12/2013 4:10 am
(@payitaht)

VLC Player ile MXF i açıp Ctrl+I (Iğdır) dersen "kodlayıcı çözücü" kısmında 4:2:2 vs. gözükür. İstatistiklerde de ortalama Mb si gözükür.

Edius'da göremedim o değerlerin nerede olduğunu. Edius'da çıktı alırken de VLC de gördüğün değerleri baz alırsan kayıpsıza yakın çıkış alabilirsin.

Gönderildi : 28/12/2013 7:05 pm
(@demet-pink)
Başlığı açan

Çok teşekkürler. Bende hemen bulduğum bilgiyi paylaşayım, videoinfo diye bir program da gösteriyormuş.
teşekkürler.

Gönderildi : 28/12/2013 11:12 pm
(@fulgura)
Gönderi: 5141

Bu işin piri MediaInfo dur. Onu yükleyin ve her videonun her şeyini doğrudan windows üzerinden görün. Edius diye sormanızın bir nedeni vardır diye baştan söylemedim ama bu iş için sadece ve sadece MediaInfo kullanmak yeterli ve hatta gerekli.

Sinema hem bir hastalık hem de tedavisinin ortak adıdır.

Sorularınızı özel mesaj yerine forum üzerinden herkese açık sormanızı rica ediyorum.

Gönderildi : 29/12/2013 12:43 am
(@morpheus)

Güldürdün dostum 🙂

Fulgura'ya katılıyorum mediainfo çok pratik. Sağ tıkla hızlıca açıp tüm bilgileri görebiliyoruz.

Gönderildi : 30/12/2013 12:26 am
(@demet-pink)
Başlığı açan

Evet haklısınız. Çok teşekkürler.

Gönderildi : 30/12/2013 10:03 pm
Paylaş: