Forum

The Devil's Music R...
 

The Devil's Music Remixed filmi için müzisyen yarışması

spidervis
(@spidervis)
Barry Lyndon Admin

Filmin skor yazma işini yapacak kişi henüz belli değil. imdb sayfası; https://www.imdb.com/title/tt15006446/

Bu da yarışma ile ilgili detaylar; https://rankmus.com/the-devils-music-score-competition/

Özetle, bir üstteki linkten gerekli videoyu indirip, iki sahneye müzik yapacaksınız. 17 Eylül'de oylama başlayacak ve müzisyenler birbirlerine oy verecek. Sonra da yönetmen ilk 5 içinden en iyisini seçecek. Filme müzik yapmaya hak kazanan kişi ise tüm haklardan %3 elde edecek. 

Duyuruyu yaptım, isteyen baksın ama ben katılmıyorum. Birbirini oylama meselesi pek mantıklı değil, yani insanlar beğendiklerini değil, en kötü görünen müziklere oy verecektir ki herkes kendisi kazanmak istiyor. Kimse rakibine oy vermek istemez. Net para yerine yüzde usulü çalışmak da ekibi tanımıyorsanız bana göre gereksiz bir durum. Ancak kendini geliştirmek isteyen, müzik yapmak için video arayan, bir değişik heyecan isteyenler için faydalı olacaktır.

Alıntı
Başlığı açan Gönderildi : 25/08/2021 10:02 am
Halil Abrahim beğendi
Konu Etiketleri
KEzzAP
(@kezzap)
Godfather Admin

Yorumuna katılıyorum. İnternet üzerinden oylamalarda, millet teyzesinin kızının şirketinde çalışan çaycının bacanağının asker arkadaşına kadar oy kullandırıyor. Hakkaniyetli olacağını sanmam. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/08/2021 4:15 pm
Halil Abrahim beğendi
Cem123
(@cem123)
Mad Max

Ben oylamanın ve puanlamanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum, yapımcı ya da yönetmen bence kulaklarına en güzel geleni, filmlerine en çok uyduklarını düşündüklerini seçerler; en çok puan/oy alanı değil. %3 de az değil, öyle kimse kolay kolay tanımadığı anonim birine yedirmez gibi geliyor, ya da ben çok umutsuz ve karamsarım. 🙂

Bir reklam kampanyası olmasın filmin adını duyurmak için?

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/08/2021 8:11 am
spidervis
(@spidervis)
Barry Lyndon Admin
Gönderen: @cem123

%3 de az değil, öyle kimse kolay kolay tanımadığı anonim birine yedirmez gibi geliyor,

Bence aksine çok düşük bir oran. Baştan sona tüm filme müzik yapacaksam daha çok isterdim. Benim %10'la çalıştığım filmler oldu. Filmin tüm hakları değil fakat kazandığı ödülden payımı aldım. 

Reklam kampanyası olarak düşünmek de normal. İster istemez filmin ve yönetmenin adı duyulmuş oluyor. Besteci kim seçilirse seçilsin, sonradan üzerine yorum yapılıp tartışılabiliniyor. "ben yapsam şöyle yapardım, öteki müzik daha iyiydi" vb. Ama bunu bir hinlik gibi düşünmek yanlış olur. Antrenman yapmak isteyen, fırsat kovalayan her müzisyen için güzel bir deneyim olur. Yapılan iş seçilmese dahi boşa gitmiş olmayacaktır. Ben kendi deneyimlerime dayanarak söylüyorum; ya eksikliklerinizi, hatalarınızı görüyorsunuz ya da aynı müziği ilerde başka projede kullanıyorsunuz.

CevapAlıntı
Başlığı açan Gönderildi : 26/08/2021 6:26 pm
Cem123
(@cem123)
Mad Max

Haklısındır muhakkak, senin uzmanlık alanın sonuçta. Mantıklı söylediklerin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/08/2021 7:21 am
Paylaş: