Forum

600d gece çekim ayarları

5 Gönderi
3 Üyeler
0 Likes
1,861 Görüntüleme
(@aleste)
Gönderi: 0
Başlığı açan

bu gece dışarıda çekim yapmayı denedim, shutter hızını yükseltince siyah dalgalanmalar ortaya çıktı, bu bir sorun mu bunu anlayamadım. ayrıca hareketli sahneleri içermeyen gece çekimleri için örtücü hızı iso değeri vesaire ne olmalıdır bilgi verirseniz sevinirim.

edit: z3 telefonumda isoyu düşürdüm aynı dalgalanma onda da meydana geldi?
edit2: fps kaç olmalıdır?

oh be 😀

Gönderildi : 22/05/2015 5:55 am
(@alfred-hitch-chicken)

Ben 25 fpsde çekmiştim. ISOyu 800den fazlaya çıkartmamanı öneririm postta çok uğraştırıyor yoksa. 2 gün bilgisayar başında sabahlamıştım. 😀

"Sinema tüm sanatların içinde bizim için en önemli olanıdır."
-Vladimir İlyiç LENİN

Gönderildi : 22/05/2015 4:12 pm
(@aleste)
Başlığı açan

teşekkür ederim 🙂

oh be 😀

Gönderildi : 22/05/2015 6:46 pm
(@anonymous)

fps ışıkla ilgili değil ki. yine 24 25 değerlerinde çekebilirsiniz. alfredin dediği gibi 800 ve üstü çok zorluyor ve neat video gibi şeylerle temizlediğinizde de ayrıntı kayboluyor. shutter speed'i neden yükselttiniz? hızlı hareket eden cisim mi vardı? normali bildiğiniz gibi fps'nin iki katı ama görüntüde hareket olmayacaksa ışıktan tasarruf etmek için düşürülebilir.

Gönderildi : 25/05/2015 3:46 am
(@aleste)
Başlığı açan

fps ışıkla ilgili değil ki. yine 24 25 değerlerinde çekebilirsiniz. alfredin dediği gibi 800 ve üstü çok zorluyor ve neat video gibi şeylerle temizlediğinizde de ayrıntı kayboluyor. shutter speed'i neden yükselttiniz? hızlı hareket eden cisim mi vardı? normali bildiğiniz gibi fps'nin iki katı ama görüntüde hareket olmayacaksa ışıktan tasarruf etmek için düşürülebilir.
teşekkür ederim, fps nin iki katı olduğunu bilmiyordum, karanlıkta daha iyi sonuç almak için düşürmüştüm hareket edince çizgiler çıktığını gördüm ne kadar yüksek o kadar iyi diye düşünüp yükselttim ve durum yukarda 😀

oh be 😀

Gönderildi : 25/05/2015 3:53 am
Paylaş: