Forum

550d magic lantern kurulum-destek-paylaşım

49 Gönderi
18 Üyeler
0 Reactions
11.6 K Görüntüleme
(@flamante)
Gönderi: 25

http://groups.google.com/group/ml-devel/browse_thread/thread/850ec268bc883ceb/cd6274c36c3e0df2?hl=en &

buradan yeni sürümleri takip edebilirsiniz alexin sürümleri güvenilir oluyor genelde.

Şimdi benim anlamadığım bir olay var ML içinde zaten PDF halinde 35 sayfa manuel var. Kurulumundan kullanımına kadar adım adım yazmışlar. Daha üstüne video da eklemişiz. Üreticilerin bizzat yazıştığı ve sürüm paylaştığı sayfayı da koymuşuz buraya. Daha bunun wikisi var. Daha napalım evlere gelip tek tek kuralımmı?

üslubunuza dikkat ederseniz seviniriz. gerek yok eve gelmeye teşekkürler.. eyvallah.

Gönderildi : 29/03/2011 1:04 am
(@anilcagin)
Gönderi: 0

http://forum.donanimhaber.com/m_45193628/tm.htm " onclick="window.open(this.href);return false;

Sevinin.

‎"Giydikçe açılır" diyen tezgahtar, "uzadıkça şekil alır" diyen kuaför, "zamanla unutursun" diyen arkadaş... Bunların hepsi aynı örgüte üye...

Gönderildi : 29/03/2011 3:06 am
(@flamante)

arkadaşlar eğer memnun kalmaz ve silersek, içine yüklediğiniz dosyaları silmeyin diye bir uyarı var. format atarsak o dosyalar silinmezmi? silme işlemini siz nasıl yaptınız?

not: sevindim anilcagin 🙂

Gönderildi : 29/03/2011 2:11 pm
(@mcfly)

Makinadan format atarsan karttaki herşey gideceği gibi boot özelliğide gidecek, dolayısıyla orjinal firmware ile açılacak makina. Ama SD kartı boot yapıp içine yükleyeceğin dosyaları yüklemezsen ve o kart takılı iken makinayı açarsan tehlikeli, uyarıda bundan bahsediliyor.

"Pain is temporary, film is forever."
"You can't stop what's coming."

Gönderildi : 29/03/2011 2:17 pm
(@flamante)

yani o program yüklüyken makineden format atarsak direk o şekilde kullanabiliyoruz... eyvallah sağol 🙂

Gönderildi : 29/03/2011 11:30 pm
(@finite)
Gönderi: 5

peki tam olarak nedir magic lantern,ne işe yarar?agc sorunu nedir?bu konuda bilgi verebilir misiniz?

Gönderildi : 18/04/2011 2:18 pm
(@folkmuzik)
Gönderi: 447

Arkadaşlar benim 550d nin versiyonu 1.0.6. Magic laterni kurmak için 1.0.9. olması gerekiyor.İnternetten buldum ama karta yükleyemiyorum.Acaba 1.0.7 ve 1.0.8 i de mi sırayla kurmak lazım ? Yardımcı olursanız sevinirim...

Gönderildi : 18/04/2011 3:07 pm
(@zuuaa)
Başlığı açan

Arkadaşlar benim 550d nin versiyonu 1.0.6. Magic laterni kurmak için 1.0.9. olması gerekiyor.İnternetten buldum ama karta yükleyemiyorum.Acaba 1.0.7 ve 1.0.8 i de mi sırayla kurmak lazım ? Yardımcı olursanız sevinirim...

Benim bildiğim kadarıyla aynen öyle yapman gerekiyor

3 2 1 Akııyoorrrr!

Gönderildi : 18/04/2011 3:10 pm
(@folkmuzik)

Arkadaşlar elinde 550d için 1.0.7 ve 1.0.8 firmvare güncellemeleri olan varmı acaba. İnternetten aradım ama bulamadım hep 1.0.9 var.

Gönderildi : 19/04/2011 3:08 am
(@homeros)

Benim bildiğim kadarıyla aynen öyle yapman gerekiyor

Daha önce firmware güncellemesi yapmadım 7D'ye ama öyle olduğunu sanmıyorum. Çünkü Firmware güncellemeleri çok kritik yüklemeler olduğundan genelde toptan binary'yi baştan yazarlar. Yani bir program güncellemesi gibi güncellenmiş kısmı değiştirmezler, toptan eski firmware'i kaldırıp yenisi yüklenir için. En azından çoğu cihaz da bu böyle. Canon'un güncelleme sayfalarında hep en son çıkan firmware bulunması da bunu destekler cinsten, yoksa firmware gibi önemli bir konuda adamlar kesinlikle dev gibi uyarılar koyarlardı bence.

Gönderildi : 19/04/2011 3:47 am
(@folkmuzik)

hallettim tamamdır.

Gönderildi : 19/04/2011 3:52 am
(@folkmuzik)

Versiyonu 1.0.9. yaptım ve bir adet magic latern yükledim. Fakat bu yüklediğim ml de kameram sesleri almıyordu ve menüsüne bir türlü giremedim.Ses level çubukları var üstte ama konuşunca hiç yerinden kıpırdamıyordu.Görüntüleri bilgisayara atınca da sessizdi.Acaba mikrofonu menüden biryerden açmak mı gerekiyor.Menüye de giremedim zaten kameranın normal menüsü çıkıyor.Acaba bana şuradan şu sürümü yükle diyebilecek bir arkadaş varmı ya da kendisi indirip memnun olduğu ml i paylaşabilecek arkadaşlar var mı ?...

Gönderildi : 22/04/2011 2:07 am
 zip
(@zip)
Gönderi: 92

Arkadaşlar ilgilenen bilen vardır Cinestyle diye bir picturestyle var. Premiere ya da hangi programı kullanıyorsak onun içine eklediğimiz Magic Bullet Lut Buddy plug-in 'i ile S-curve ekleyerekten kullanılıyor genelde ve peşinden CC yapılıyor. Ben de şuan uyguladım ve denemeler yapıyorum. Ve makinam 550D. Fakat şu videoda görüldüğü ve hemen herkesin dediğine göre, bu yöntemde(ya da her durumda?) iso 160 , iso 100 ' e göre daha az noise yapıyor. http://vimeo.com/23082874 " onclick="window.open(this.href);return false; . Şimdi ben Magic Lantern ile sanırım iso 160 elde edebiliyorum. Bu durumda videoda görülen iso160 'daki noise ile çekim yapabileceğim anlamına mı geliyor? Tıpkı 5D ile iso 160 çeker gibi?

Gönderildi : 16/05/2011 1:06 am
(@anilcagin)

Arkadaşlar ilgilenen bilen vardır Cinestyle diye bir picturestyle var. Premiere ya da hangi programı kullanıyorsak onun içine eklediğimiz Magic Bullet Lut Buddy plug-in 'i ile S-curve ekleyerekten kullanılıyor genelde ve peşinden CC yapılıyor. Ben de şuan uyguladım ve denemeler yapıyorum. Ve makinam 550D. Fakat şu videoda görüldüğü ve hemen herkesin dediğine göre, bu yöntemde(ya da her durumda?) iso 160 , iso 100 ' e göre daha az noise yapıyor. http://vimeo.com/23082874 " onclick="window.open(this.href);return false; . Şimdi ben Magic Lantern ile sanırım iso 160 elde edebiliyorum. Bu durumda videoda görülen iso160 'daki noise ile çekim yapabileceğim anlamına mı geliyor? Tıpkı 5D ile iso 160 çeker gibi?

evet

‎"Giydikçe açılır" diyen tezgahtar, "uzadıkça şekil alır" diyen kuaför, "zamanla unutursun" diyen arkadaş... Bunların hepsi aynı örgüte üye...

Gönderildi : 16/05/2011 3:03 am
(@acromer)
Gönderi: 56

60D ye kuran varmı ? kurduysa hangisini kullanıyor bende niyetliyim bu gün yarın haledicem

http://www.acrorun.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Gönderildi : 04/11/2011 7:27 am
Sayfa 2 / 4
Paylaş: