Forum

Laptop Kameranın 1394 Kablosunu Görmüyor

4 Gönderi
4 Üyeler
0 Reactions
2,275 Görüntüleme
(@serkanozel)
Gönderi: 8
Başlığı açan

daha önce bir çok konuda da bir çok arkadaşada mesaj attım cevap alamadım

ama tekrar sorayım belki biri cevap yazar inşallah

benim leptop ta dahil ve en az 3 veya 4 kablo değiştirdim ve en az 5 başka leptopta denedim 1394 kablosunu 4 port lu hiç bir şekilde tanımadı (görmüyor)her şeyi denedim donanım la ilgili her şeyi ama yok

ayrıca 6 portlu kabloda var ve hiç bir program yüklemeden capther kartı olan bir masa üstü bilgisayarda hemen görüyor kamerayı

benim asıl öğrenmek istediğim leptoplarda görüntü aktarımı yapılmıyormu?

yada aktarım yapan biri varmı leptopa 1394 le bana lütfen cevap yazın kafayı yiyecem o kadar araştırdım bütün sersleri aradım kameranında leptopunda ama sonuç alamadım inşallah bilen yada mantıklı bir şey söylüyen çıkar

şimdiden ilgilenenlere teşekkürler

Gönderildi : 22/01/2009 6:01 am
(@kezzap)
Gönderi: 0
Admin

Pcmcia girişli capture kart ile alıyorum ben laptoptan.

Gönderildi : 22/01/2009 1:20 pm
(@eserdem)
Gönderi: 703

ben bugüne kadar hep laptop üzerindeki firewire portlarını kullandım dv ve hdv için,
sorun yaşamadım. senin problemini de tam anlayamadım ?

- aynı kablo ile başka bir laptop'a/pc'ye yine firewire üzerinden bağlanabildin mi?
- aynı laptop'a başka bir kamera bağlayabildin mi ?

kamerayı başka bir yerde firewire üzerinden transfer için kullanabilmişsen,
laptop'undaki firewire portunda bir sıkıntı olmuş olabilir ? Yeni kurulmuş bir
windows sistem üzerinde de yine başarısız olduysan donanımsal bir
bozukluk muhtemel ?

cehalet mutluluktur

Gönderildi : 22/01/2009 2:47 pm
(@adem0666)
Gönderi: 106

Kameranın markası ve modeli nedir? Aynı problemi bende yaşamıştım. Bazı kameralar sadece 6 pin kabloyla bağlanır. Yani sen 4 pin bir kabloyla bağlamaya çalışırsan laptop kamrayı görmez. Görse bile aktarım yapmaz. Benim başıma daha ilginç bir problem gelmişti mesela. Kamerayı güç kablosuna bağlıyken 4 pin kabloyla aktarım yapamıyordum. 6 pin kabloyla bağladığım zaman problem çözüldü. Yani kamerayla ilgili bir problem bu.

Binicem fıstığın üstüne, vurucam kırbacı vurucam kırbacı...

Gönderildi : 23/01/2009 9:22 pm
Paylaş: