Bildirimler
Tümünü temizle

Yeni siteye ilk kez gelen eski üyelerin, giriş yapabilmek için şifrelerini sıfırlamaları gerekiyor.

Şifre sıfırlamak için buraya tıklayın

ShutUp10, Windows 10 için Anticasus Programı

spidervis
(@spidervis)
Barry Lyndon Admin

Birkaç gün önce Win7 sistemime format atıp Win10'a geçişimi başlattım. Win10'u ilk yükleyenlerin farkedeceği üzere sistem hemen her şey için izin istiyor. Klavye kullanım istatistiklerim, konuşmalarım, neyi ne zaman açtığım vs. alabildiği her detayı almaya hedeflenmiş durumda. Tabii bu bilgiler alındığında benim evime baskın yapılmayacak ama bu tür onaylar açık olduğu zaman hem internet bağlantım, hem ram, hem işlemcim sürekli olarak benden habersiz, ekstra çalışacak. Sistemimin bu şekilde kullanılmasına tahammülüm yok. O yüzden windows kurulumu tamamlandıktan sonra ilk işim otomatik güncelleştirmeleri kapatmak oldu.

İkinci işim de bahsettiğim sağdan soldan sürekli benden bilgi koparmaya çalışan windows özelliklerini kapatmak. Bunu manuel yoldan tek tek yapmaya çalışırken keşfettiğim program ise bu başlığın konusu, ShutUp10.

Windows'un bizim üzerimizde yaptığı casuslukları engelleyen bir program. Ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz;

https://www.oo-software.com/en/shutup10

Ufak bir yazılım ve söz konusu aktif işleri kapatmak için son derece pratik. Tüm windows 10 kullananlara tavsiye ederim. Ayrıca programı kurmuyor, sadece portable olarak çalıştırıyorsunuz.

Alıntı
Başlığı açan Gönderildi : 19/02/2021 12:21 am
Konu Etiketleri
Paylaş: