Forum

ShutUp10, Windows 10 için Anticasus Programı

1 Gönderi
1 Üyeler
0 Likes
531 Görüntüleme
(@spidervis)
Gönderi: 1239
Admin
Başlığı açan
 

Birkaç gün önce Win7 sistemime format atıp Win10'a geçişimi başlattım. Win10'u ilk yükleyenlerin farkedeceği üzere sistem hemen her şey için izin istiyor. Klavye kullanım istatistiklerim, konuşmalarım, neyi ne zaman açtığım vs. alabildiği her detayı almaya hedeflenmiş durumda. Tabii bu bilgiler alındığında benim evime baskın yapılmayacak ama bu tür onaylar açık olduğu zaman hem internet bağlantım, hem ram, hem işlemcim sürekli olarak benden habersiz, ekstra çalışacak. Sistemimin bu şekilde kullanılmasına tahammülüm yok. O yüzden windows kurulumu tamamlandıktan sonra ilk işim otomatik güncelleştirmeleri kapatmak oldu.

İkinci işim de bahsettiğim sağdan soldan sürekli benden bilgi koparmaya çalışan windows özelliklerini kapatmak. Bunu manuel yoldan tek tek yapmaya çalışırken keşfettiğim program ise bu başlığın konusu, ShutUp10.

Windows'un bizim üzerimizde yaptığı casuslukları engelleyen bir program. Ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz;

https://www.oo-software.com/en/shutup10

Ufak bir yazılım ve söz konusu aktif işleri kapatmak için son derece pratik. Tüm windows 10 kullananlara tavsiye ederim. Ayrıca programı kurmuyor, sadece portable olarak çalıştırıyorsunuz.

 
Gönderildi : 19/02/2021 12:21 am
Konu Etiketleri
Paylaş: