Forum

SONY NP-FW50 için Ş...
 

SONY NP-FW50 için Şarj Aleti Arayanlara Tavsiye

1 Gönderi
1 Üyeler
0 Reactions
633 Görüntüleme
(@cem123)
Gönderi: 0
Başlığı açan
 

Arkadaşlar,

Başta Sony kullanan arkadaşların bildiği üzere çok sayıda Sony kamera (crop sensörlü ve full-frame) NP-FW50 olarak bilinen bataryayı kullanıyor ve maalesef bu bataryanın Sony tarafından üretilmiş resmi/orijinal bir şarj aleti yok (Sony'ci olmayan ve şarj aleti olan şanslı arkadaşlar ve bilmeyenler için söylüyorum, batarya kamera üzerindeyken kablo ile şarj ediliyor :).

Söz konusu bataryanın pil ömrü de "çok iyi" olmadığından (Sony iki kat daha güçlü bir batarya üretti, bu sefer şarj aletiyle beraber hem de), çok uzayacak bir çekimde stresler ve sıkıntılar olabiliyor. Yedek bataryalarınız bir bir biterken gerginlik seviyeniz yükselebiliyor.

Hayyam'a yaptığım bir dost ziyareti, ıvır zıvır alışverişi sırasında, tavsiye üzerine Prodigix markasının ikili şarj aletini aldım bir süre önce. Ürünü merak edenler Google'a "Prodigix Dual LCD Battery Charger" yazabilir. 200 lira bir fiyatı var, güzel LCD bir dijital ekranı var, şarj etme hızı güzel. Bir süredir kullandığım ve bir sıkıntı yaşamadığım için tavsiye edebilirim sanırım.

Tek memnun kalmadığım kısmı boyutları. Neredeyse 11 cm x 11 cm ebatlarında ve yine neredeyse 4 cm bir kalınlığı var. Çantada bir şarj aletinin haddi olmayan bir alanı işgal ediyor. Çok daha küçük rakipleri de var. Öte yandan bana muadil markalar ve ürünler arasında açık ara bunun en iyisi olduğu, daha doğrusu memnuniyet sağlayan ve olumlu feedback alınan tek ürün olduğu söylendi.

Önümüzdeki dönemde olumsuz bir şey yaşarsam buradan yazacağım. "Şarj aleti yüzüme patladı" ya da "Bataryalarımın ağzına etti, 10 dakikada bir şarj etmem gerekiyor" gibi olumsuzluklardan bahsediyorum. Ancak birkaç haftalık tecrübem gayet iyi.

 
Gönderildi : 10/06/2021 12:12 pm
Paylaş: