Forum

BU BÖLÜMDE BAŞLIK A...
 

[Sabit] BU BÖLÜMDE BAŞLIK AÇMA ESASLARI! LÜTFEN OKUYUNUZ!

1 Gönderi
1 Üyeler
0 Reactions
7,484 Görüntüleme
(@kezzap)
Gönderi: 0
Admin
Başlığı açan
 

1) Bu bölümde sadece ve sadece kendinize ait filmleri paylaşabilirsiniz. Filminiz kelimesindeki iyelik eki bu manaya gelir. Tabi "filminiz" kelimesinin manası biraz genişletilebilir. Filmin senaryosu sizindir, kurgusunu yapmışsınızdır, görüntü yönetmeni sizsinizdir vs. bu filmleri de içindeki göreviniz neyse belirterek yayınlayabilirsiniz. Ama sadece bir arkadaşınızın filmini "bir arkadaşımın kısa filmi" şeklinde yayınlamamalısınız. Bu tarz paylaşımlar için "kısa metraj" bölümünü kullanınız.

2) Forum ahalisinin en tiksindiği mesajların "üfff kimse filmime yorum yapmıyor" tarzı mesajlar olduğunu birçok kez gözlemledik. Genelde sebebi şudur: Foruma katılım sağlamamış olmanız. Forumdaki paylaşıma hiç katılmayıp sadece arada bir girip filminizi yükleyip yorum beklemek elbetteki manasızdır.

3) Burada illa film paylaşılır diye bir kaide yok. Size ait efekt ve benzeri denemelerinizi de paylaşabilirsiniz. Ama bu paylaşacağınız görüntüler. "Arkadaşlarla eğlenirken çektiğimiz görüntüler" şeklinde olmasın lütfen.

4) Filminize ait kamera ve ekipman bilgilerini, oyuncuların ve ekibin isimlerini yazmanız olaya ayrı bir güzellik katar. Fazla bilgi göz çıkarmaz.

5) Bu bölümdeki başlıkları "lütfen" isimleriyle açınız. "Yeni filmim", "çok süper korku filmim", "komedi filmim" şeklinde açmayın. Çünkü filminizi diğer filmlerden ayırt edebilmek isteriz. Bölümde iki tane "yeni filmim" başlığı olduğunu düşünün. Hangisi, hangisiydi? Çık işin içinden.

 
Gönderildi : 01/09/2008 1:46 pm
Paylaş: