Forum

..

11 Gönderi
6 Üyeler
0 Reactions
2,101 Görüntüleme
(@tmmchn)
Gönderi: 291
Başlığı açan

..

Gönderildi : 27/07/2014 6:42 am
(@icifilm)
Gönderi: 55

fragmandaki dynamic range ve color daha guzeldi , yenidenmi color yaptınız film için yoksa youtube ve vimeo arasındaki compression farkımı ? iki türlüde güzel olmuş ellerinize sağlık 🙂

Gönderildi : 27/07/2014 6:17 pm
(@tmmchn)
Başlığı açan

fragmandaki dynamic range ve color daha guzeldi , yenidenmi color yaptınız film için yoksa youtube ve vimeo arasındaki compression farkımı ? iki türlüde güzel olmuş ellerinize sağlık 🙂
color yapmadık henüz, bu colorsız hali

Gönderildi : 27/07/2014 6:27 pm
(@aleste)
Gönderi: 0

bye

oh be 😀

Gönderildi : 28/07/2014 11:12 pm
(@tmmchn)
Başlığı açan

görüntü yönetimi iyi hoş (mekanlar hariç.), ancak senaryo tamamen yapay, hiç inandırıcı değil keza diyaloglar ve oyunculuklurda yapay.

eyvallah. en çok kimlerin oyunculukları ve hangi diaolglar yapay geldi sana?

neyse ben aşağı yukarı tahmin ediyordum zaten. yorumun için teşekkürler. videoyu tekrar düzenlemek üzere kaldırıyorum

Gönderildi : 28/07/2014 11:18 pm
(@kezzap)
Admin

Abi ne yapalım bu başlığı şimdi silelim mı?

Gönderildi : 29/07/2014 12:43 am
(@tmmchn)
Başlığı açan

Abi ne yapalım bu başlığı şimdi silelim mı?

evet kezzap silelim lütfen. saolasın

Gönderildi : 29/07/2014 12:47 am
(@homeros)

görüntü yönetimi iyi hoş (mekanlar hariç.), ancak senaryo tamamen yapay, hiç inandırıcı değil keza diyaloglar ve oyunculuklurda yapay.
Kaldırılmadan ben de izledim. Senaryo tamamen yapay demek saçma genel hikaye/senaryo algısına uymadığı için böyle bir yafta yapıştırmak çok doğru değil. Sonuçta anlatılmak istenen başka birşey var yazan kişi ve çeken kişi bir alt metin yazmışlar yani üst katmanda dönen hikaye bir başka alt metin için sadece bir dayanak bir dal. Diyaloglar için de benzer bir durum söz konusu. Öte yandan oyunculuklar yer yer bana da çok uygun gelse de bazı yerlerde bana da oynayan kişiler çok da ayak uyduramamış, yani hikayenin bahsettiğim bu alt kısmını benimseyememişler gibi geldi onda yarı yarıya sana katılıyorum.

Neyse bu da benim bakış açım aslında böyle şeylerin garantisi olmuyor. Yönetmen şimdi çıkıp yok ben su şebekesi hikayesi anlattım ne diyon sen arkadaşım da diyebilir 🙂

İzlerken genel olarak sıkılmadım ama yani bence bu bir artı. Genelde böyle filmlerin büyük problemi yavaş akması oluyor ve sonunu getiremeden kapatıyorsun (kapatıyorum) bunda öyle olmadı ama kurgu bence bir tık daha hızlandırılabilir. Fragmanını da hatırlıyorum orada çeşitli hızlandırma-shake efektleri falan vardı belki birkaç yerde elde buna uygun görüntüler varsa bu tür şeylerle tatlandırılabilir. Bence fena değil iyi olma potansiyeli var ama birkaç şey eksik gibi.

Gönderildi : 29/07/2014 3:37 am
(@aleste)

bye

oh be 😀

Gönderildi : 29/07/2014 5:05 pm
 HHK
(@hhk)

genel senaryo algısı ile uyuşmaması değil mesele, yapaylık. inandırıcılık sağlanamamış, kim bir tesisatçıya bu kadar çıkışır veya gidipte bir vanaya bakmaz, komşuya sormaz, o tarz bir evde öyle bir parti olmaz, öyle bir evde parti yapabilen kadın suyu ne kadar kafaya takar vs vs diye uzar gider. ayrıca diyaloglardaki en basitinden yapıyorsun ediyorsun tarzı konuşmalar dedenin tiradı, kadının saçmalamaları yapaylıktan başka bişey eğil benim gözümde. karakterler fonla uyuşmuyor, durumla tavırlar uyuşmuyor, konuşmalarda uymayınca ortaya yapay bir film çıkıyor, yafta değil yani dediklerim.
yaşlı kişinin oyunculuğunu beğendim ben sadece ancak senaryo yüzünden o da heba olmuş.

Kemal Tahir'den Yaşar Kemal'e kadar romanlarında o kadar karakter anlattıkları halde ki bunların hemen hemen hepsini gerçek hayatta bulabiliriz, hatta bu karaktere de yakınını görebiliriz... diyelim ki bu karakterle hiç karşılaşmamış olsunlar o değerli kalemler bile bu şekilde bu karakteri yapaylıkla yorumlamazlardı.

Evet bu tesisatçıya bu şekilde çıkışılır! Çıkan bir çok ihtiyarı ben gözlerimle gördüm hatta daha beterini de gördüm, hatta daha dün akşam tivibu yetkilisi arkadaşım bundan daha beter olayını da anlattı.

Burada önemli olan asıl mesele şu: sinemaya ilgi duyan bu denli iştahlı olan kişilerin izledikleri filmleri kendi dar ve küçük dünyalarına göre kesin ifadelerle yorumlamaları. Esas yapaylık bu hususta olmalı.

- Şunu bir dene...
- Nedir bu?
- Tüm dualarının karşılığı diyebilirim.
Gia (1998)

Gönderildi : 29/07/2014 7:41 pm
(@aleste)

bye

oh be 😀

Gönderildi : 30/07/2014 12:19 am
Paylaş: