Forum

After Effects'te yazının arka kısmı nasıl gösterilir?

C!HAN
(@chan)
Django


Arkadaşlar yukarıdaki resimde de olduğu gibi ben yazdığım yazının arka kısmının da görünmesini istiyorum.Bunu nasıl yapacağım?

Alıntı
Başlığı açan Gönderildi : 27/12/2007 12:26 am
Düd
 Düd
(@dud)
Godfather

Opacity'sini düşüreceksin. Layerı seçip o ya bas ya da propertiesinde var layerın.

Bildiğim kadarının, anlatabildiğim kadarı.. Eylem Planı.
Ömrünüzde duymadığınız bir sporla ilgili Türkiye'de ve dünyada neler yaşanıyor diye meraktan çatlıyorsanız Laff Ultimate'a beklerim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/12/2007 12:29 am
Omega_Works
(@omega_works)
Barry Lyndon

Ben tam anlayamadım... alphalı nasıl alacağını mı öğrenmek istiyorsun?

Tek noktaları sevmedim hiç... Benim için sadece üç nokta vardır... Çünkü tek nokta son'u, Üç nokta sonsuzluğu anlatır...

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/12/2007 2:00 pm
BulentKalkan
(@bulentkalkan)
Jack Torrance

zaxwerks pro animator plug-in kullanırsan gerçek 3d objeleri AE'ye aktarabilirsin...

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/02/2008 12:01 pm
Hepa
 Hepa
(@hepa)
Godfather

Yok 3 boyutlu karakter istiyor, basit yolunu anlatayim ben.Bi comp açıyoruz ve yazıyı yazıyoruz.Alt+geri tuşu ile arka arkaya arkasına yazığımız text layerini kopyalıyoruz.Tabi layerlar 3D Layer olması gerekiyor, sonrasında Custom View'dan bakıyoruz arka arkaya sıralanmış layerlar 3.boyutunu kaplamış oluyor.Sonra bunu istediğimiz comp'a tekrar atıyoruz.

*our AC-130 in the air

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/02/2008 4:58 pm
Omega_Works
(@omega_works)
Barry Lyndon

hepa dediğin yöntemle 90 derece sağından yada solundan bakıldığında yazı silik gözükür. Gerçi çevirmediğin sürece sorun yok. 3D yazı için after plugini olarak zaxverx 3D invigorator tavsiye ediliyor ama ben hiç sevemedim o programı ve makinayı acaip kastırıyor. Sadece text animasyon yapılacaksa afterı kastırmaya gerek yok. Bluff Titler programı var şiddetle tavsiye ederim. Mükemmel kaplamaları var ve çok basit bir arayüze sahip. Ama High-end bi iş çıkarman gerekiyorsa bence en mantıklı yöntem Cinem 4D. C4D den ae uyumlu olarak export alınabiliyor.

Tek noktaları sevmedim hiç... Benim için sadece üç nokta vardır... Çünkü tek nokta son'u, Üç nokta sonsuzluğu anlatır...

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/02/2008 5:55 pm
Paylaş: