Forum

Frame.io ve Premiere

KEzzAP
(@kezzap)
Godfather Admin

Henüz kendim kullanmadim ama isleri bir hayli degistirecek bir sey.

Özetle, artik uzun mesafelerde ayni proje dosyasi üzerinde calismak premiere'in frame.io ile entegrasyonu sonrasinda cok daha kolaylasti. 

Bu videoda ise uc örneklerden birini görüyoruz. Cekim yapiliyor, wireless alici ve dagitici ile,  cektiginiz görüntü proxy'e dönüstürülerek aktariliyor frame.io'ya aktariliyor, siz sette cekim yaparken bambaska bir sehirdeki kurgucu görüntülerinize neredeyse es zamanli erisiyor (tabi bizim ülkenin internet hizinda bu süre uzayacaktir) geri bildirimde bulunuyor ve siz sette o geri bildirimleri görebiliyorsunuz.

Yani wireless aktarimin olmadigi bir durumda bile, ayni kurgu dosyasi üzerinde buluttaki görüntüler üzerinden kurgu yapmak süper bir mevzu ama bu wireless aktarim teknolojisi de bir ileri boyut. Sinirlar cidden kalkiyor. Sizin bilmem nerede cektiginiz görüntüyü ne bileyim 5 dakika sonra telefonumda görmek ona yorum yapmak, hatta sahnenin kaba kurgusunu daha cekim sürerken evimde yapip sete görüntüyü göndermek falan bunlar isi cok hizlandiracak ve kaliteyi arttiracak seyler. 

 

Ve güzel yani Adobe Creative Cloud üyeligi ile birlikte gelmesi. Bu hizmet zaten bir süredir vardi ama Premiere'in icine entegre edilmesi cok iyi bir sey oldu. 

Bu konu 2 ay önce 2 defa tarafından KEzzAP tarihinde düzenlendi
Alıntı
Başlığı açan Gönderildi : 13/05/2022 1:11 am
Halil Abrahim beğendi
spidervis
(@spidervis)
Barry Lyndon Admin

Da Vinci Resolve'de de aynı özellikler var diye hatırlıyorum. En azından son güncellemesinde okumuştum böyle cloud üzerinden eş zamanlı çalışma olanağını. Rekabet güzel şey, her iki tarafı da geliştiriyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/05/2022 8:42 am
Paylaş: