Forum

150 resim aynı effect

7 Gönderi
4 Üyeler
0 Reactions
2,252 Görüntüleme
(@animasyonizm)
Gönderi: 36
Başlığı açan

arkadaşlar bir proje için ben 150 tane yada daha fazla resmi aynı anda alıp hepsine aynı effecti teker teker değilde topluca verebilirmiyim acep.
birde arkadaşlar mesela resmi aldığımızda otomatik olarak belli bir sn uzunluğunda alıyor bunu değiştirebilirmiyiz yani benim belirlediğim bir saniye özelliğinde alabilirmi.
şimdiden tşk ederim...

opss.exe

Gönderildi : 13/03/2007 6:03 pm
(@selcukkuru)
Gönderi: 0

arkadaşlar bir proje için ben 150 tane yada daha fazla resmi aynı anda alıp hepsine aynı effecti teker teker değilde topluca verebilirmiyim acep.
birde arkadaşlar mesela resmi aldığımızda otomatik olarak belli bir sn uzunluğunda alıyor bunu değiştirebilirmiyiz yani benim belirlediğim bir saniye özelliğinde alabilirmi.
şimdiden tşk ederim...

ilk sorun için şöyle birşey söyleyebilirim...
şimdi tüm fotoları squence (nasıl yazıldığını unuttum ama anlamışsındır) attıktan sonra file kısmında yeni bir squence yarat. ve ilk squence yi ikincinin içine at. Ondan sonra İkinci squencenin içindeki birinci squence ye uyguladığın tüm efektlerin bütün fotolara uygulanması gerekiyor..

tabi belki daha basit ve kolay yolu vardır. Bilemem.. ilk aklıma gelen bu oldu...

"Söz gider, yazı kalır... Aha bunu da buraya yazıyorum..."

Gönderildi : 13/03/2007 6:41 pm
(@animasyonizm)
Başlığı açan

dediğin doru ama ozaman olduğu gibi bütün video ya atmış oluyoruz effectleri ben yani resimlerin hepsine aynı effect in teker teker değilde hepsine aynı anda aynı zamanı ve effecti uygulama şansım varmı onu merak ettim acep bilen varmıdı.

opss.exe

Gönderildi : 13/03/2007 6:59 pm
(@anibal)
Gönderi: 22

eğer tryout versiyon kullanıyorsan (benim gibi) böyle bir seçenek göremeyeceksin ama ben yinede yolu söyleyeyim (tüm resimlerin zamanını aynı anda değiştirmenin Premire Pro: Edit >Preferences bölümünde STILL IMAGE sekmesini seçin. Değeri 150'dir. Onu değiştirin. bu yapacağın işlemle resimlerini import ederken durationlarını(yani sürelerini değiştirmiş olursun

Gönderildi : 14/03/2007 12:14 am
(@anibal)
Gönderi: 22

bide sana hepsine aynı anda effect vermeyi değil de hepsine aynı ayarda effect vermeyi anlatayım(belki sürekli aynı effecti aynı ayrlarla vereceksen tek tek resimlerin üzerinde ayar yapma diye anlatıyorum)ilk önce effect klasöründen bir effect seçeresin bunu istediğin ayarlarda bir reme uygularsın sonra effecti ayarladığın effect kontrol bölümünden ayarlamalarını yaptığın effectin üzerine sağ tıklayıp save preset dersin ve bir isim verip onu kaydedersin sonra aşağıda buluna effect klasörünün en üstünde preset klasörü var onu açıp kaydettiğin effecti (tabiki kaydettiğin ayarlarla istediğin resime sürükleyip bırakarak uygularsın(böylece tüm ressimlere aynı effecti uyguladığın için tek tek ayar yapmaktan kurtulursun (bazı resimlerde otomatik ayarın güzel görünmesse o resmin effect kontrol bölümünde bu effecte istediğin ayarları verebilirsin tabiki diğerlerinden bağımsız olarak)

Gönderildi : 14/03/2007 12:23 am
(@animasyonizm)
Başlığı açan

çok tşk ederim

opss.exe

Gönderildi : 16/03/2007 2:50 pm
(@smurf)
Gönderi: 20

eğer tüm resimlere aynı anda geçiş efekti uygulamak istiyorsan o var project kısmında. gerisini anibal zaten çok iyi özetlemiş

Gönderildi : 27/03/2007 6:00 pm
Paylaş: