Forum

1080p çok iyi 720p çok kötü ?

6 Gönderi
3 Üyeler
0 Reactions
2,461 Görüntüleme
(@tarikalpat)
Gönderi: 0
Başlığı açan

Merhaba arkadaşlar. Size yaşamakta olduğum bir durumdan bahsetmek istiyorum. Yeni bir kanalımız var ve bugün itibarıyla kanalı doldurma çalışmalarına başladık. Ancak şöyle bir sorunla karşılaştık. Premiere den H.264 Youtube 1080p formatında ve 10 mbps de çıktı almıştım. Render sonrası video gayet iyiydi. Youtube' a atıp izlediğim zaman 720p de bile video çamur gibi oluyor. Ancak 1080p ye getirdiğim zaman render aldığım kalitede gözüküyor. Video 360p de zaten yok gibi birşey. Aşağıda örnek bir videonun linkini veriyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 06/05/2016 3:36 pm
(@fulgura)
Gönderi: 5141

Yardımcı olamayız. 720p kötüdür. Canon vb kameralar ile çalışıyor ve AVCHD çekiyorsanız 720p'den uzak durun. Tek alternatifiniz bitrate yükseltmek ki AVCHD kaynaklı videolarda çok parlak sonuç vermiyor.

Sinema hem bir hastalık hem de tedavisinin ortak adıdır.

Sorularınızı özel mesaj yerine forum üzerinden herkese açık sormanızı rica ediyorum.

Gönderildi : 06/05/2016 3:40 pm
(@tarikalpat)
Başlığı açan

Peki bu durumdan kurtulmak için çekimleri blackmagic gibi bir kamerayla mı çekmek lazım ? Şuan Panasonic DMC LX 100 Kamera ile çekim yapıyoruz.

Gönderildi : 06/05/2016 3:48 pm
(@akistanbul)
Gönderi: 31

Renderi nasıl aldınız? Değerleri nedir? Hangi programla çalıştınız?

Gönderildi : 07/05/2016 6:29 pm
(@fulgura)
Gönderi: 5141

Renderi olası en yüksek değerler alın ama bu olsa olsa 50 mbs civarı olur zaten. Sonuçta YT gibi mekanlar ciddi sıkıştırma uyguluyorlar. Ne verirseniz verin onu düşürüyorlar ve bir de içerikte tonal geçişler vb varsa bunları mahvediyorlar. Alan derinliği sığ değil de derin olsun yani herşey olabildiğince net görünsü ve gerekirse de biraz sharpness ya da vibrance uygulayın. O zaman daha net olur ama arka planlar bulanık olduğu sürece basamaklanma olacaktır.

Sinema hem bir hastalık hem de tedavisinin ortak adıdır.

Sorularınızı özel mesaj yerine forum üzerinden herkese açık sormanızı rica ediyorum.

Gönderildi : 07/05/2016 10:14 pm
(@tarikalpat)
Başlığı açan

Evet pek çok şey etken dediğiniz gibi. Çok iyi tutturmak lazım o çizgiyi. Çok teşekkür ederim 🙂

Gönderildi : 08/05/2016 7:45 pm
Paylaş: