Forum

ANOMALİ (19:55 - 20...

ANOMALİ (19:55 - 2017) - KISA FİLM

22 Gönderi
10 Üyeler
0 Reactions
3,450 Görüntüleme
(@bayazit)
Gönderi: 13
Başlığı açan

Merhaba Arkadaşlar,

Filmimiz "Anomali" 'yi sizinle paylaşarak yorumlarınızı almak istedim. İyi Seyirler.

Web Sitesi : www.anomalifilm.com
Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/anomalifilm

https://vimeo.com/200461431
http://vimeo.com/198518558

Gönderildi : 14/05/2017 10:59 pm
(@paciente)
Gönderi: 2474

sağlam film olmuş. senaryo, oyunculuklar, sinematografi her şey çok iyiydi. bitmesin istedim.
uzun metraj olabilecek bir film. hatta bunu düşünün derim.
filme konu olan problem türevleri itibariyle yaygın bir sorun ve çok ilgi görecektir.
ellerinize emeğinize sağlık.

Gönderildi : 15/05/2017 2:06 am
(@bayazit)
Başlığı açan

sağlam film olmuş. senaryo, oyunculuklar, sinematografi her şey çok iyiydi. bitmesin istedim.
uzun metraj olabilecek bir film. hatta bunu düşünün derim.
filme konu olan problem türevleri itibariyle yaygın bir sorun ve çok ilgi görecektir.
ellerinize emeğinize sağlık.

Paciente değerli yorumların için çok teşekkür ederim. Çok isterdim bunu uzun metraj olarak çekebilmeyi. Çünkü konuyu kısa filme dönüştürmek için o kadar çok sıkıştırdık ki artık anlamdan bir hayli feragat edilmiş bir kısa film haline geldi. Yine de eksiğiyle gediğiyle çıkan filmden memnunuz. Uzun bakışmalı filmlerin (sanat filmi/bağımsız film diyemeyeceğim) dönemi devam ettiğini için festivallerde ilgi göreceğinden pek emin değilim. Sonuç olarak çekmek istediğimiz şeyi, istediğimiz şekilde çektiğimiz için mutluyuz. Teşekkürler.

Gönderildi : 15/05/2017 2:27 am
(@aleste)
Gönderi: 0

uzun bakışmalı film furyasını sevmediğim halde çok sıkıldım. sinematografik olarak olması gerektiği gibi ama yaratıcılık göremedim. konu evet uzun metraj olabilir ancak şurada anlatılanlar için 20 dakika fazla uzun.

oh be 😀

Gönderildi : 15/05/2017 4:07 am
(@halostendap)
Gönderi: 4108

bu kuantum denge yeri gerçekte var mı ve bu şekilde mi?

bu arada karakterler hep havada kalmış. kadın nasıl biri, adamın düşünceleri niye öyle en basitinden işleri ne bu insanların, çocuk nasıl o hale gelmişti kuantum dengeden önce, bi bok bilmiyoruz o yüzden de güzel anlatılan bi hikaye olmamış...ama kuantum dengeyi merak ettirebildi bunca eksiğine rağmen, o gerçek mi?

insta https://www.instagram.com/morehalityalcin

Gönderildi : 15/05/2017 4:19 am
 Dnd
(@dnd)

Filmi izledim ama kusura bakmayın sanki bir dizinin ilk bölümünü izliyormus gibi hissettim. Eğer bu bir internet dizisi ise devamını izleme isteği yaratıyor ama film ise olmamış.

Hikaye ve filmin anlattığı şey hakkında en ufak bir bilgi yok konu havada kalmış sanki bir kaç düğüm atıp öylece bırakmışsiniz.
Giriş var gelişmenin ucu var ama ne pick bir nokta var nede çözüm ,yaratılan gizem yapay ortada anomali yaratacak bir durum yok , film bir sürü soru işareti içinde bitmiş . Ortada Paranormal bir durum mu var yoksa duyarlı ebeveyn eleştirisi mi ?

Çocukta bir anomali var mı ? Çocuğun kavga ettiği çocuğun hikayede ne yeri var ? Denge merkezi denen yerin hikayedeki etkisi ne ? Baba niye duyarlı anne niye sorunlu arka planı ne ?

Çekimler profesyonel, görüntü ses teknik olarak herşey Güzel fakat film gerçekten ölü doğmuş.

Gönderildi : 15/05/2017 2:34 pm
(@paciente)
Gönderi: 2474

Uzun bakışmalı filmlerin (sanat filmi/bağımsız film diyemeyeceğim) dönemi devam ettiğini için festivallerde ilgi göreceğinden pek emin değilim.

uzun bakışmalı film furyasını sevmediğim halde çok sıkıldım.

o "uzun bakışmalı filmler" olmasaydı film çekme işi holivud dışında kimseye yar olmazdı yalnız. malum sektörün "sıradışı/sansasyonel/gerçeküstü vb konular film yapılır" dayatmasına karşılık, hayata dair her konuda film yapılabileceğini o "uzun bakışmalı filmler"den görüp bizler de cesaret ettik unutmayalım dostlar.

Gönderildi : 15/05/2017 2:38 pm
(@aleste)

uzun bakışmalı filmler bana hiç cesaret vermedi.
"biz" dediğiniz kümede ben yokum.

oh be 😀

Gönderildi : 15/05/2017 3:35 pm
(@bayazit)
Başlığı açan

Teşekkürler arkadaşlar. Alınması gereken çok yol var. Ben söylediğim şeyleri filmin kusurlarını örtmek, bahane aramak, kılıf bumak için söylemedim. Amacım bir tartışma konusu falan açmak ta değil. Ekşi sözlükte herhangi bir başlık açsanız en bariz diye düşündükleriniz dahil hemen hemen her konuda tam zıt fikirler bulmanız mümkün. Üstelik bunlar beğeni üzerine de olmak zorunda değil. Herkesin farklı öznel bakış açıları var. İşin bencesi şu: festival gibi ortamlarda tek bir türe(tarza) kitlesel olarak destek verilmesi bana popülizm gibi geliyor. Sektörün yaptığı baskıya ters yönden rüzgar estiriliyor. Sonuç olarak fimler yapılabilecek o kadar güzel ayrımın yerine şu şekilde ayrılıyor: Piyasa(Gişe) Filmi - Festival Filmi. Ben bu durumdan rahatsızım.

Gönderildi : 15/05/2017 4:23 pm
(@mimfilm)
Gönderi: 234

Ses, görüntü ve oyunculuklar, oyuncu yönetimi çok çok iyi. Çocuk oyuncunun finaldeki bakışı tekrar alınabilirdi belki. Süre derdini anlatmak için biraz uzun ama sıkıcı değil. Tebrik ederim. Babanın tek yön uçuşla hem gitti, hem geldi olması bir an "şimdi nerede bu adam" dedirtti ama iyi de olmuş denilebilir. Tebrik ederim

ben kuzeyemir

Gönderildi : 15/05/2017 5:38 pm
(@bayazit)
Başlığı açan

Ses, görüntü ve oyunculuklar, oyuncu yönetimi çok çok iyi. Çocuk oyuncunun finaldeki bakışı tekrar alınabilirdi belki. Süre derdini anlatmak için biraz uzun ama sıkıcı değil. Tebrik ederim. Babanın tek yön uçuşla hem gitti, hem geldi olması bir an "şimdi nerede bu adam" dedirtti ama iyi de olmuş denilebilir. Tebrik ederim

kuzeyemir değerli yorumların için çok teşekkür ederim. Süreyi 14 dk olarak planlamıştık (1 sayfa = 1 dakika) ama uzadı. 🙂 Finaldeki bakışın 4 tekrarı var ama malesef en iyisi bu. 😉 Uçak muhabbeti tam bir talihsizlikti. Bir kaç yerden footage beklerken her yerden son dakika golü yedim. Filmin teslimat tarihinden dolayı elimdeki en kullanılabilir bu oldu. Stock sitelerindeki HD bir videoya doların 4 TL olduğu bir zamanda 83 USD vermek istemedim açıkçası. Dediğin gibi tarz-mış gibi oldu. Tekrar teşekkürler...

Gönderildi : 15/05/2017 7:21 pm
(@halostendap)
Gönderi: 4108

denge kuantum gerçek mi kurgu mu ona cevap vermemişsiniz, cidden merak ettim yoksa böyle ortamları karalamaya meraklı popülist bi akım var ona mı uydunuz?

misal cem yılmaz. yarım saat filan dalga geçiyordu sanırım kuantumcularla. benim konu hakkında bilgim fakir.

insta https://www.instagram.com/morehalityalcin

Gönderildi : 15/05/2017 7:52 pm
(@bayazit)
Başlığı açan

denge kuantum gerçek mi kurgu mu ona cevap vermemişsiniz, cidden merak ettim yoksa böyle ortamları karalamaya meraklı popülist bi akım var ona mı uydunuz?

intercapiller kusura bakma atlamışım. Bu olay piyasada "Quantum Bio Feedback" olarak geçiyor. Şöyle söyleyeyim bu olay eşimle benim aramda, 1 yaşındaki kızımızın piskolojik değil ama fizyolojik olan b12 vitamini eksikliğinin sebebini araştırmak/çözmek için aramızda geçen diyaloglardan ilhamla yazıldı. Ben Levent değilim o da Funda değil gerçekte ama bana bu konudan bahsedilirken değerleri "normale çekme" ifadesi kullanıldığı için "norm" ları sorgulama (kime ve neye göre?), böyle bir şeye hakkımızın olup olmadığı, sorunlar düzeltilirken güzelliklerin de bozulup bozulmayacağı gibi bir takım sorunsalları düşündüm. Ve bu karmaşa beni bu filmi çekmeye itti. Sonunda da "toplumdaki bir bireyin ayarını bozarsan aslında bürün bireylerin ayarlarını bozmaya bir kapı açmış olursun." gibi basit bir mottoyla filmi tamamlamaya çalıştık. Böyle yerler geeçekten de var. Ön muayenesi bile 500 TL. Kanser tedavisi yapabileceklerini söylüyorlar. Sonuna da şunu ekliyorlar. Grip tedavisi olursunuz ama yeniden grip olabilirsiniz... İnanırsan...
(Not: Tedavi(!) ettirmedik.)

Gönderildi : 15/05/2017 8:23 pm
(@kezzap)
Admin

Aslında ilk etapta kadın karakterin oyunculuğu biraz problemli geldi.
Daha sonrasında ise, durumuyla ilişkilendirebilir gibi oldum, ama tam olarak emin de olamadım. Hala da aradayım bu konuda.

Neticede burada şöyle bir durum var filmin geneli ile ilgili konuşacak olursak.
Filmde senaryo bağlamındaki temel açıklıklar dışında (o yaştaki çocuklara disiplin cezası verilmiyor mesela) genel olarak bir problem var. Burada bütünüyle sorunlu bir aile görüyoruz. Baba da dahil buna. Komple iyi bir psikiyatrik tedaviye ihtiyaçları var ailece. 🙂
Bu karakterlerle özdeşleşmemizi engelleyen bir şey. Dolayısıyla dramlarına ortak olamıyoruz.

Burada kuantum tedavisine olan gereksinimlerine inanmamızı engelleyen bir şey var. Birçok psikiyatriste gitmişlerse eğer, bir psikiyatrist de yahu sizin bu çocuğa yaklaşımınız cidden problemli demiş olmalı. Ki burada çocuktaki sorun çok net ondan kaynaklanıyor. Hatta anne ve babanın çocuğa yaklaşımı o kadar mesafeli ki, çocukları olduğundan emin bile değilim. 🙂 Bu ana babayı sorgularken kuantum tedavisini düşünmedim ben yani.
Böyle bir anne babaya az bile bu çocuk hissi oluştu filmi izlerken.
Ne yaptıysak tedaviye karşılık vermedi kısmı filmin en kuvvetli yanı olması gerekirken en boşta bırakılmış yanı yani.
Filmin içinde inanılmaz bir yan unsur gibi duruyor, ama filmin ana unsuru olarak yerleştirilmiş.

Özetle arkadaşların bu uzun metraj olur demelerinin sebebi aslında uzun metrajın cevap verebileceği bir boşluk içinde yüzmesi filmin.
Film yakından bildiğim bu meselelere ve tecrübelere dokunuyor olmasına rağmen bende pek bir his uyandırmadı.

Gönderildi : 15/05/2017 9:42 pm
(@spidervis)
Gönderi: 1242
Admin

Adam tam benim kafadan. Fizik alanı dışında biri kuantum kelimesini kullanıyorsa, o kişi safkan dolandırıcıdır.

Gönderildi : 15/05/2017 10:31 pm
Sayfa 1 / 2
Paylaş: