Takip Ettiğiniz Diziler ve Genel Dizi-TV Muhabbetleri

Televizyonda dönen bütün dolaplar. Diziler, filmler, reklamlar, magazin, bbg evinde kim kime ve daha neler neler.
Kullanıcı avatarı
Halil100ibo
Dr.Strangelove
Meslek: Enerji mühendisi ( Öğrenci )

Re: Takip Ettiğiniz Diziler ve Genel Dizi-TV Muhabbetleri

Mesaj gönderen Halil100ibo » 09 Nis 2017 00:57

Takip ettiğim tek Türk yapımı "içerde" dizisinin neden işinin ehli bir kurgucusu yok hiç anlamıyorum, bir yazı stili Ğ harfini yazamıyorsa yazı stilini değiştir arkadaşım bilmiyor musun ya ? Tamam 1 haftada 2 saatlik dizi için yapılabilecekler sınırlı ama montajda bile böyle basit umursamaz hatalar yapılınca insan sinir oluyor... İnsan zekası ile dalga geçilen bir sahne daha vardı içerde dizisinde onunda linkini atacağım birazdan.

Kullanıcı avatarı
Halil100ibo
Dr.Strangelove
Meslek: Enerji mühendisi ( Öğrenci )

Mesaj gönderen Halil100ibo » 09 Nis 2017 01:00

Bu da izlediğime utandıran sahnelerden birisidir. Biraz önce merhaba demeyi unutmuşum... Merhaba arkadaşlar

Sercanektik
The Recruit

Mesaj gönderen Sercanektik » 01 Haz 2018 15:59

Merhaba David fincher severlere bir dizi önerim var. Suç, gerilim ve dram severler tarafından uzun zamandır beklenen dizi Mindhunter, 13 Ekim Cuma Netflix’te yayınlandı. Yapım, yaratıcısı Joe Penhall olsa da, dört bölüm yönetmen koltuğunda oturan ve Charlize Theron’la birlikte prodüktör olan David Fincher ismiyle daha çok ilgi çekmişti. Kadroda da ilginç isimler olunca, eh kanal da Netflix olunca diziyi heyecanla beklememek imkansız olmuştu haliyle. Bu arada belirteyim dizi, anı kitabı olan “Mind Hunter: Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit”i referans almakta.

Kullanıcı avatarı
hegel
Braveheart
Meslek: İşçi
İletişim:

Mesaj gönderen hegel » 05 Ağu 2018 13:47

Mindhunter güzel diziydi, ilgiyle izledim. 70'leri güzel yansıtmış. D.Fincher, Zodiac'tan antremanlıydı zaten bu dönemin atmosferine. Insan psikolojisinden Durkheim sosyolojisine, bireyden topluma, mikrodan makroya ilginç bir gelgit. Karakterlerin tek başlarınayken zavallı hallerinin, bir araya geldiklerinde bir güç gösterisine dönüşümünü görmek ilginç. Tempo ağır, aksiyon az ama dizi, Durgun Akan Don kadar etkili.

Benzer Ingiliz mini dizisi River'a da bir şans verilebilir. 6 bölümlük mini dizi üstteki kadar iyi değil elbette ama insanın yalnızlığı, bencilliği, modernlik sıkıntısından mülteci sorununa kadar eşeledigi konular var. Stellan Skarsgard diziyi ağır ağır ileri doğru çekiyor.

The Safe de mini bir Ingiliz dizisi. Michael C. Hall başrolde. Vasat ama ilgiyi üstünde tutmayı beceriyor. Merak duygusu devamlı diri tutulmuş, bol aksiyonlu ve göründüğü kadarıyla çok da masraf edilmeden çekilmiş, senaryo matematiği iyi dengelenmiş bir dizi. Bizimkiler de yapabilir aslında diye düşündürüyor.

Son olarak da Hinterland diyorum. Ingiltere'nin bir anlamda sürgün bölgesi olan Galler'e atanan kederli bir dedektifin her bölüm bir cinayeti, ekibi ile beraber aydınlattığını görüyoruz. Bir sezonda 4-5 bölüm 90 dakika üzerinden gidiyor. Kırsalda yaşayan çiftçiler, işçiler, kaportacılar, marangozlar vs. Herkes mutsuz, elemanlarımız kadar kederli de. Sanki varoluşun anlamını bulamamaktan doğan bir huzursuzluk ve başarısız olma hali var her birinde.

Netflix gibi bir kapitalist devin, kollarını sola ve solun doğurduğu her türlü kazanıma kadar uzatması keyif alınacak mı yoksa ürkülmesi gereken bir durum mu kestiremedim ama şu bir gerçek ki, geriye dönüş yok ve herşeyin bir şekilde dönüşüp duruma ayak uydurması gerekiyor.
Kalem Oynatan İle Ayı Oynatanın Buluştuğu Yer

http://kalemoynatanileayoynatannbulutuu ... pot.com.tr

Kullanıcı avatarı
JeanG
Moderator

Mesaj gönderen JeanG » 07 Ağu 2018 13:02

mindhunter okul gibi dizi. tamamen fincher'in dilini uygulayan diger yonetmenler ve fincher'in çektiği bolumleri karsilastirmayi oneririm. kamera nerede nasil hareket eder, ne gosterilir ne gosterilmez fincher'i bu konuda cok inceliyorum ve benim deham da fincher. kalan unsurlar da cok iyi zaten dizide.

en son penny dreadful'u izledim. ucuncu sezonu bitirmedim cunku sanki zorlama olmus hikaye ucuncu sezonda. fantastik karakterlerin gercekci bir uslupla londra'da bir araya gelmesi, her karakterin cok iyi orulmus trajedisi cok basarili. sanat kismi harika, eva green bertolucci'nin dunyaya en buyuk armagani. korku temasi, seytan meytan demeyip bakilasi bir dizi.

Kullanıcı avatarı
paul.newman
The Recruit

Mesaj gönderen paul.newman » 07 Ağu 2018 16:37

Penny Dreadful zamansız biten dizilerden. Sürprüz bir şekilde 3. sezon biteceği açıklanmıştı. O zamanlar senaristin o sezonu oturup hikayeyi bitirecek şekilde tekrar yazdığı, aceleye geldiği için böyle karıştığı iddiaları vardı. Senarist plan başından beri buydu gibisinden açıklama yapmış ama anlayamadım politik mi davranmış, dürüst mü...

Carnivale de aynı böyle ağızda yarım bir tat bırakmak zorunda kalmış güzel fantastik dizilerden.