Gende

Kurmaca, buldurmaca
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Ayberk Olgay
Donnie Darko
Mesajlar: 363
Kayıt: 15 Eyl 2009 14:49
Konum: izmir
İletişim:

Gende

Mesaj gönderen Ayberk Olgay » 28 Ağu 2018 12:50

Öğrencim Tuna Uysal'ın yazıp yönettiği ve benim görüntü yönetmenliğini yaptığım, başrolünde Necmi Yapıcı'nın yer aldığı kısa filmimiz. İyi seyirler. :)


Kullanıcı avatarı
Bağımsız
Alien
Mesajlar: 740
Kayıt: 24 Mar 2015 04:57
Konum: İstanbul

Mesaj gönderen Bağımsız » 28 Ağu 2018 23:14

Kapalı mekanlarda ışıkların yerini daha önceden hatrı sayılır biri belirlemiş galiba, çok sırıttığı durumlarda bile oynanmamış. Karakterlerin ya da eşyaların lokasyonları ile de oynanmamış nedense. Gündüz ışık dengeli. Açılar fazla geniş seçilmiş diyebilirim. Hikaye biraz klişe, Mehmet'le berberin karısının ilişkisinin olması hiç sürpriz gelmedi. Karakterler bitirim konuşuyor, argo da var ama gerçekçilik zayıf kalmış, belki de sürekli geçmişe dönük bilgileri repliklerde düz şekilde aldığımızdan dolayıdır. Süre uzun geldi, eve giren hırsızların yatak odasına dalmaları mizansene yedirilememiş, zorlama olmuş. Bunların dışında eğrisi doğrrusuyla 25 dk.lık film çekmek kolay iş değil, yönetmen arkadaşa bir şeyler katan bir deneyim olmuştur umarım.

JeanG

Mesaj gönderen JeanG » 30 Ağu 2018 20:46

senaryoyu esgeçecek olursak, görüntü yönetmeninin şu anki durumu kotardığını düşünüyorum. sahne planlaması kurguya pek alan bırakmamış gibi. iyi bir deneyim olmuştur umarım.

Cevapla

“Kurmaca” sayfasına dön