ÇEKİLMEMİŞ FOTOĞRAF İNSANLARI -ADEM İLE HAVVA- KISA FİLM

Forum üyeleri bitirmiş oldukları projelerini burada eleştiriye açııyor, üyeler kırbaçları çıkartıyor.
Cevapla
suleymanberc
The Recruit
Mesajlar: 5
Kayıt: 28 May 2018 03:39
Meslek: Video editörü
Konum: İstanbul

ÇEKİLMEMİŞ FOTOĞRAF İNSANLARI -ADEM İLE HAVVA- KISA FİLM

Mesaj gönderen suleymanberc » 09 Haz 2018 17:51

Eleştirilere açığım :) İyi yerler için de kötü yerler için de vurun ve yüklenin :)

Yeni bir film yapmak istiyorum ama bunun gerçekleşmesi; düşünmem, üzerinde çalışmam ve tüm prodüksiyon etaplarını gerçekleştirmem ile birlikte 3 yıl sonrayı bulur gibi görünüyor. Arada askerliğim vs olacak.

Fikirler önemli.

Şimdiden teşekkürler.


JeanG
Braveheart
Mesajlar: 1351
Kayıt: 23 Şub 2015 05:56
Konum: izmir

Mesaj gönderen JeanG » 14 Haz 2018 17:31

hepsini izlemedim onu söyleyeyim. gidip geldim. önce iyi olan kısma değineyim. devamlılık kurgusu fena değil. bu sahneyi iyi planlayabildiğinizi gösteriyor fakat eksik. Her şeyi gösteriyorsunuz. göstermemeniz gerken çok fazla kısım var. yani iyi olan kısmın daha çok üstüne gidilmeli.
Biraz fotoğrafla ilgilenilmesini öneririm. Kadrajlar sanki bir süre sonra oturacak gibi. Perspektife, kompozisyona daha çok önem verilmeli.
üç yıl demişsiniz bu üç yılda makineyi yenileyip log çeken bir makine alabilirsiniz. çok kontrastlı ve ışık çok kontrolsüz. Yine de forumdaki çoğu filme göre iyi.makinenin sesi sanırım. ses ekipmanı yoksa foley kullanmayı deneyin. internal mic kullanmayın. senaryo için kendinize sınırlandırmalar koymanızı öneririm. mesela bir sonraki filminiz tek mekan bir kadın bir erkek olsun. kolay gelsin :)

suleymanberc
The Recruit
Mesajlar: 5
Kayıt: 28 May 2018 03:39
Meslek: Video editörü
Konum: İstanbul

Mesaj gönderen suleymanberc » 17 Haz 2018 00:56

eyw dostum güzel yorumlar yapmışsın :) askerden geldikten sonra sanırım iki senedir uğraştığım bir senaryoyu çekeceğim, eksikler çok aynen aslında kendimi hep geliştirmeye çalışıyorum okuyarak izleyerek vs bakalım. bu sefer yapacağım işte yapımcı da olsun istiyorum ama baya uğraşacağım gibi görünüyor. Umarım güzel şeyler olur. Sağol tekrar yorumun için.

Cevapla