TEL ''WIRE'' Kısa Film

Forum üyeleri bitirmiş oldukları projelerini burada eleştiriye açııyor, üyeler kırbaçları çıkartıyor.
Kullanıcı avatarı
vizyonsuzhayat
Mad Max

TEL ''WIRE'' Kısa Film

Mesaj gönderen vizyonsuzhayat » 15 May 2018 10:00

Yönetmenliğini arkadaşım Berkay Hasbay'ın görüntü yönetmenliğini benim yaptığım 2017 yapımı bir kısa film. Suriye Savaşının Mavi'nin üzerinde bıraktığı etkiler üzerine kısa film. Festival sürecini tamamladı. 40a yakın uluslararası festivalde finale kalarak gösterildi. 10un üstünde ödül aldı. İyi seyirler yo!
En son vizyonsuzhayat tarafından 16 May 2018 18:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
When you have to shoot, shoot. Don't talk.

Kullanıcı avatarı
MimFilm
Raging Bull

Mesaj gönderen MimFilm » 16 May 2018 01:09

Pek "Farklı" sayılmaz aslında, ağırlıklı olarak bu konu bu şekilde işlendi.
Hikaye güzel, görüntü yönetimi güzel, müzik güzel. Tebrikler
ben kuzeyemir

Kullanıcı avatarı
vizyonsuzhayat
Mad Max

Mesaj gönderen vizyonsuzhayat » 16 May 2018 18:35

MimFilm yazdı:
16 May 2018 01:09
Pek "Farklı" sayılmaz aslında, ağırlıklı olarak bu konu bu şekilde işlendi.
Hikaye güzel, görüntü yönetimi güzel, müzik güzel. Tebrikler
Çok haklısınız yahu, ben yanlış betimledim. Teşekkür ederim yorumunuz için.
When you have to shoot, shoot. Don't talk.

NeşeSelimoğlu
The Recruit

Mesaj gönderen NeşeSelimoğlu » 22 May 2018 00:01

Suriye savaşının Mavi'nin üzerinde ne gibi bir etki yaratmış olduğunu anlayamadım. Gayet rahat, güzel yüzlü, travmasız bir kızcağız. Onun yaşadığını yaşamak için ille de savaş görmek gerekmiyor ki. Bir şehirden başka bir şehre taşınan bir ailenin o yaştaki kızı da yeni okulunda aynen böyle bir sıkılganlık yaşayabilir. Bence herhangi bir meselesi ve derdi olmayan bir film olmuş. "Aman suya sabuna dokunmayan bir film yapalım da belki o zaman bu savaşın mimarı emperyalist çakallar bize 'En İyi Bilmem Ne' ödülü verir de, biz de ödül aldık diye övünürüz" maksadıyla yapılmış bir film gibi duruyor. Öyle bir savaşın olduğu her yerde insanlar aynen öyle kaçarlar zaten, bunun "Kısa Film" adı altında çekmenin ne anlamı var? Yaptığınız şeyi o sırada Suriye'de bulunan herhangi bir haber kameramanı da aynen böyle yapabilirdi ve bu mantığa göre o zaman o da bir kısa film olurdu. Bu film, "ülkene saldıran düşmandan kork kaç" fikrini yaymayı amaçlayan ve muhtemelen de bu özelliğiyle birtakım ödüllere layık görülmüş bir film olmuş. Yazacak çok şey var ama gerisini gelecek karşı yorumlara göre yazsam daha iyi olur.