Blackmagic Pocket Cinema Camera / BMPCC4K

MiniDV, HDV, HD, 4K formatında kayıt yapan kameralar.
BIG_KING
Dr.Strangelove

Re: Re: Blackmagic Pocket Cinema Camera / BMPCC4K

Mesaj gönderen BIG_KING » 09 May 2019 02:04

KEzzAP yazdı:
09 May 2019 01:59
Evet insanlar bunu gereksiz bir özellik gibi görüyor ama gimbal kullanımlarında özellikle, ya da farklı yüksekliklerden bir şeyler çekeceğiniz herhangi bir durumda çok gerekli. Garanti kapsamından çıkacaktır, o kötü olur bir tek.
Aslında içini açarken hiç bir viadını zorlamadan açıp hiç bir parçasını da kesip biçip orjinalliği bozmazsan, ürün bozulduğundan orjinal haline getirip garantiye yollayabilirsin.

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
Meslek: Akademisyen (Siyaset Bilimi)
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 09 May 2019 02:06

Çakmazlar diyorsan, olabilir tabi.
Lütfen özel mesaj ile genel sorular sormayınız, cevaplamıyorum. Aynı soruyu forumda sorunuz. Ancak benimle ilgili bir sorunuz varsa özel mesaj ile sorunuz.

Youtube sinema eğitim kanalım: https://www.youtube.com/user/GerillaFilmYapimi

Desperado28
Raging Bull

Mesaj gönderen Desperado28 » 16 May 2019 08:55

yeni pocket 4k furyasına dahil oldum. sipariş verdiğim. samsung t5 ssd kartım geldiğinde örnek videolar koyma şansım olacak.

TarıkAlpat
Donnie Darko

Mesaj gönderen TarıkAlpat » 16 May 2019 19:41

Ben de 1 hafta içerisinde bu furyaya dahil olacağım inşallah.

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 17 May 2019 11:41

Hepinize hayırlı olsun. Alem coştu delirdi, Pocket 4K diye inliyor. Umarım güzel işlerde kazasız belasız kullanmak nasip olur.
Lütfen özel mesaj ile genel sorular sormayınız, cevaplamıyorum. Aynı soruyu forumda sorunuz. Ancak benimle ilgili bir sorunuz varsa özel mesaj ile sorunuz.

paciente
Moderator

Mesaj gönderen paciente » 24 May 2019 02:23

4K raw ve prorese bu kadar kolay ulaşıldığı için ortalık LUT tarlası oldu. Şu m31’i gördüğümde midem kalkıyor artık.
BM RAW da nasıl bir yazılımsa LUT’u at bırak başka bir şey yapma. İnanılmaz tölerans ve uyum.
Ah bir de dinamik aralık 15 olsaydı tadından yenmezdi:)

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 24 May 2019 02:34

Ben henüz kurcalayamadım, ama şunu söyleyebilirim, bu LUT olayını çok karıştırdılar, üç tane ayar yapıp LUT diye satıyorlar, keşke o kadar kolay olsa. Ben de yapacağım yakında LUT o olacak :) Arkasındaki bilimi iyi anlamak lazım, yoksa o kadar kolay iş değil.

Desperado28
Raging Bull

Mesaj gönderen Desperado28 » 24 May 2019 16:01

Kameradan memnunum ama batarya işi afedersiniz boka saracak gibi, harici batarya şart gibi gözüküyor. Pacientenin dediği gibi lutu at bırak başka bir şey yapma :) detaylı çalıştığınızda çok iyi sonuçlar alıyorsunuz. İso performansı inanılmaz derecede iyi heleki gece çekimlerinde 1250 iso dan sonra dual iso varki efsane diyebilirm. ısınma konusunda evet makine bir sıcaklık veriyor ama kapanma donma gibi bir durumla karşılaşılmadı. Teker teker sayamayacağım bir çok özellik mevcut fiyat performans ürünü gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Uzun kısa fark etmez her projeyi rahatlıkla kaldıracaktır. kaliteli sağlam projelerde zeis veya cine lensler kiralamak yerli yerinde olacaktır. Bunun bir üstü red ve alexadır.

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 25 May 2019 01:14

Keşke her şey LUT'u at bırak bir şey yapma kadar basit olsaydı colorist'e gerek kalmazdı. :) Ama esnek olsun bir zahmet 12-bit raw görüntü.

“Yarı-Profesyonel ve Profesyonel Kameralar” sayfasına dön