Genel İstek, Öneri ve Şikayetler

Sitemiz hakkında her şey. Öneriler, son dakika haberleri, üyelerimizin en gizli sırları, tangalar, slip donlar ve daha neler hakkında o biçim bilgi paylaşımı.
kuzeydeniz
Donnie Darko
Meslek: Yazar, Şair, senarist
İletişim:

Re: Re: Genel İstek, Öneri ve Şikayetler

Mesaj gönderen kuzeydeniz » 26 Eyl 2017 10:39

intercapiller yazdı:
24 Ağu 2012 22:48
ben yönetmen olmak istiyorum, beni yönetmen yapar mısın sickman :D
sickman yazdı:
24 Ağu 2012 23:09
Dileyin benden ne dilerseniz kardeşim. Yönetmen yapıyoruz, hatta geçen bir arkadaşı yaptım çok memnun kaldı, abi ne güzel yaptın falan dedi ama önce tarzını seçmen lazım. Sanat filmi, festival filmi yönetmeni kolay, hemen yapıyorum. Ama diğerleri biraz zaman alıyor. Aksiyon mesela, 85 bölüm Kurtlar Vadisi seyrettiriyorum vazgeçmezsen otomatik olarak yönetmen oluyorsun, basit yani.
intercapiller yazdı:
25 Ağu 2012 00:12
evet hemen istiyorum hemen, hemen olanından :D
yap gitsin abi, dönüp arkana bakma bile, nasıl olmuş diye :D
:) Ne eğlenceli zamanlarmış:) @intercapiller in namı diğer Halo:) anlatış tarzı da gözümün önüne gelince, daha komik duruyor söyledikleri :)
Günaydın.

halostendap
The Legend
Meslek: komedyen

Mesaj gönderen halostendap » 27 Eyl 2017 11:09

@kuzeydeniz
evet ben de hatırladım, teşekkür ederim abi :D
yıl oldu 2017 hala yönetmen olamadım :P
zor işmiş yönetmenlik, bu şakayı yaptığım zaman bu kadar zor olduğunu bilmiyordum elbette :D
hedefte hala iyi bi film çekmek var ama ona da çook yol var o da olabilirse..
eski nickim intercapiller.

Artık instagramdayım| https://www.instagram.com/halitstandup

Kullanıcı avatarı
Emre_
Dr.Strangelove
Meslek: Senarist

Mesaj gönderen Emre_ » 28 Eyl 2017 11:09

Saygıdeğer site sakinleri,

Bütün yorumları okuma imkanım olmadı ama yinede birkaç önerim var. Şöyle ki;
  1. Sayfayı en yukarıya kaydıracak on top sekmesi
  1. Yazdığımız yorumları takip edebilmek için daha kullanışlı bir sistem
  1. Yorum yazma kutucuğunda sıralı maddeleme düzgün çalışmıyor. Bir bakılmalı.
[?]Zihninde dolaşan sorulara cevap arıyorsan:
viewtopic.php?f=3&p=185301#p185301

Kullanıcı avatarı
spidervis
Moderator
Meslek: Besteci ve ses düzenleyici
İletişim:

Mesaj gönderen spidervis » 28 Eyl 2017 12:39

Emre_ yazdı:
28 Eyl 2017 11:09
Saygıdeğer site sakinleri,

Bütün yorumları okuma imkanım olmadı ama yinede birkaç önerim var. Şöyle ki;
  1. Sayfayı en yukarıya kaydıracak on top sekmesi
  1. Yazdığımız yorumları takip edebilmek için daha kullanışlı bir sistem
  1. Yorum yazma kutucuğunda sıralı maddeleme düzgün çalışmıyor. Bir bakılmalı.
  1. Zaten var. Her mesajın sağ alt köşesinde ufak bir tane. Gözden kaçmış demek ki, buradan hatırlatmış olalım.
  2. Ne kadar kullanışlı olduğu göreceli. Fakat başlıklara veya forumlara ayrı ayrı abone olarak takip edebilirsiniz. Her başlığın sol üstündeki ingiliz anahtarı simgesine tıkladıktan sonra açılan menüde bu ayarlar. Ayrıca kullanıcı panelinde abonelikleri yönet kısmından da kontrol ve düzenleme yapmak mümkün.
  3. Bu sıralı maddeyi kullanmanın zorluğunu ben de kabul ediyorum. Kullandığımız alt yapının temelinde bu var. İlk maddeden sonraki her maddenin başına ayrı ayrı
    [*]
    eklemek gerekli. Yazı editörü üst menüsünde, Liste maddesi olarak geçiyor ismi. Numaralı sıralamanın hemen sağı.

Kullanıcı avatarı
Emre_
Dr.Strangelove

Mesaj gönderen Emre_ » 28 Eyl 2017 13:08

spidervis yazdı:
28 Eyl 2017 12:39
  1. Zaten var. Her mesajın sağ alt köşesinde ufak bir tane. Gözden kaçmış demek ki, buradan hatırlatmış olalım.
  2. Ne kadar kullanışlı olduğu göreceli. Fakat başlıklara veya forumlara ayrı ayrı abone olarak takip edebilirsiniz. Her başlığın sol üstündeki ingiliz anahtarı simgesine tıkladıktan sonra açılan menüde bu ayarlar. Ayrıca kullanıcı panelinde abonelikleri yönet kısmından da kontrol ve düzenleme yapmak mümkün.
  3. Bu sıralı maddeyi kullanmanın zorluğunu ben de kabul ediyorum. Kullandığımız alt yapının temelinde bu var. İlk maddeden sonraki her maddenin başına ayrı ayrı
    [*]
    eklemek gerekli. Yazı editörü üst menüsünde, Liste maddesi olarak geçiyor ismi. Numaralı sıralamanın hemen sağı.
@spidervis yardımın için çok teşekkür ederim. 1 ve 3 tamam. Ama 2 ile ilgili bir sorum daha var. Acaba her hangi bir konuya yorum yaptığımızda yorumumuz alıntı yapılıp yada böyle isim başına @ işareti kullanılıp cevap verilirse bize bildirim geliyor mu? Bir de eğer bir konuya yorum bırakmışsak o konu otomatik olarak takibe alınsa ve ingiliz anahtarında ki opsiyon otomatik işaretlense daha mantıklı olmaz mı? Belkide öyledir ama farkedemedim.

Kullanıcı avatarı
spidervis
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen spidervis » 28 Eyl 2017 17:05

Evet @Emre_ bu örnekte olduğu gibi bir bildirim alacaksın. Alıntı yapıldığında da aynı şekilde. Bildirim ayarlarını yine kullanıcı panelinde, şuradan kontrol edebilirsin.

Yorum yapılan konular otomatik takibe alınmıyor. Ben kendi adıma böyle bir şey istemezdim mesela. Yoksa hemen her mesaj için bildirim alanlar olur, bildirimin bir özelliği kalmaz. Yine de böyle bir ayarı kendin için yapabilirsin. Burada, en alttaki seçeneğe evet demen gerekiyor. İlaveten, istediğin özellik yani mesaj attığın her konuyu kontrol etmek için forumun en sağ üst köşesindeki "Benimkiler" butonunda var. Bir şekilde dahil olduğun her konuyu bildirim ayarlamadan da orada görebilirsin. Yeni mesajlar da en üstte olur.

Kullanıcı avatarı
Emre_
Dr.Strangelove

Mesaj gönderen Emre_ » 28 Eyl 2017 18:05

@spidervis teşekkür ederim. Üye olduğumdan beri foruma alışmaya çalışıyordum. Bu cevaplardan sonra kullanım açısından ciddi bir sorunum kalmadı.

Aslında, benim gibi zorlananlar için site kullanımını tarif eden 1-2 dakikalık tutorial/öğretici film hazırlamakta fayda var. Program derslerinde olduğu gibi ekran kaydı alırken sesli anlatımla hazırlanabilir. Bu fikri öneriler kısmına taşımalı mıyım?

kuzeydeniz
Donnie Darko
Meslek: Yazar, Şair, senarist
İletişim:

Mesaj gönderen kuzeydeniz » 28 Eyl 2017 18:34

Emre_ yazdı:
28 Eyl 2017 18:05
@spidervis teşekkür ederim. Üye olduğumdan beri foruma alışmaya çalışıyordum. Bu cevaplardan sonra kullanım açısından ciddi bir sorunum kalmadı.

Aslında, benim gibi zorlananlar için site kullanımını tarif eden 1-2 dakikalık tutorial/öğretici film hazırlamakta fayda var. Program derslerinde olduğu gibi ekran kaydı alırken sesli anlatımla hazırlanabilir. Bu fikri öneriler kısmına taşımalı mıyım?
Sevgili kardeş,
@Emre_ forum bildiğiniz, diğer forumlar gibi. Format aşağı yukarı aynı, şekilde renkler hariç aynı. Yaklaşık 15 yıldır böyle formlara giriyoruz.
Kusura bakma ama Foruma girip üye olan insan, ne yazıyor diye iki dk sağa sola bakar. Üye olduğu forumu izler. Kimler ne yazıyor, kimler katılıyor bakar.
Altı üstü forum bu yav. Ne tutorial/öğretici filmi. :)
İnsanlar buraya bir şeyler paylaşmak, bilgisini diğer insanlarla paylaşarak yardımcı olmak için giriyor.
Üniversite gibi düşünün.
2+2 kaç eder diye kimsenin öğretmek için vaktinin olduğunu düşünmüyorum.
İyi akşamlar.

Kullanıcı avatarı
Emre_
Dr.Strangelove

Mesaj gönderen Emre_ » 28 Eyl 2017 19:03

kuzeydeniz yazdı:
28 Eyl 2017 18:34
Sevgili kardeş,
@Emre_ forum bildiğiniz, diğer forumlar gibi. Format aşağı yukarı aynı, şekilde renkler hariç aynı. Yaklaşık 15 yıldır böyle formlara giriyoruz.
Kusura bakma ama Foruma girip üye olan insan, ne yazıyor diye iki dk sağa sola bakar. Üye olduğu forumu izler. Kimler ne yazıyor, kimler katılıyor bakar.
Altı üstü forum bu yav. Ne tutorial/öğretici filmi. :)
İnsanlar buraya bir şeyler paylaşmak, bilgisini diğer insanlarla paylaşarak yardımcı olmak için giriyor.
Üniversite gibi düşünün.
2+2 kaç eder diye kimsenin öğretmek için vaktinin olduğunu düşünmüyorum.
İyi akşamlar.
Ben sizin gibi düşünmüyorum. Altı üstü bu demeyin. Gerçekten bazen bu şeyler karmaşık olabiliyor. Ayrıca biraz üretken olmakta fayda var. Benim gibi çözemediği şeyleri soranlar çıkacaktır. Bir konu açar 2 dk'lık bir yönerge videosu çekersin. Her soranı da bu konuya yönlendirirsin. Böylece basit gördüğünüz bu gibi şeyler için yeni üyeler eskilerin değerli vakitlerini almamış olur. Her atılan soruya, 1-2 dk cevap yazarak vakit ayırmaktansa bütün bunları 1-2 dk'lık bir video ile halletmek daha makuldür.

Kullanıcı avatarı
spidervis
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen spidervis » 28 Eyl 2017 20:20

Emre_ yazdı:
28 Eyl 2017 18:05
Benim önerim, bu filmi senin yapman :) Bence de hiç gerek yok. Genelde hep yazı yoluyla hemen her şey açıklanmış vaziyette. Üst menüde mesela SSS kısmında Sık sorulan sorulara cevaplar var. Ek olarak bazı gözden kaçabilecek şeyleri ve ayarları ben Forumun Püf Noktaları diye anlatmıştım. Senin gibi forum ortamlarına pek alışık olmayan kişilerin sorularını da cevaplarım sorun yok. Çok sık soran olmuyor zaten. Alışmak biraz zaman da zaman meselesi.

Kullanıcı avatarı
paul.newman
Dr.Strangelove

Mesaj gönderen paul.newman » 25 Eki 2018 09:41

Üye olduğum başka bir forumda şöyle bir özellik var: Üst üste yazdığınız ikinci mesaj, ilk mesajın üzerine eklemleniyor. Editleyip yeni mesaj girmişsiniz gibi oluyor yani.

10 dakika kuralından sonra aklımıza girenleri tekrar tekrar yeni mesajla belirttikçe kalabalık oluşuyor. Bunu belki böyle bir yöntem azaltır diye önereyim dedim.

halostendap
The Legend
Meslek: komedyen

Mesaj gönderen halostendap » 25 Eki 2018 10:14

paul.newman yazdı:
25 Eki 2018 09:41
Üye olduğum başka bir forumda şöyle bir özellik var: Üst üste yazdığınız ikinci mesaj, ilk mesajın üzerine eklemleniyor. Editleyip yeni mesaj girmişsiniz gibi oluyor yani.

10 dakika kuralından sonra aklımıza girenleri tekrar tekrar yeni mesajla belirttikçe kalabalık oluşuyor. Bunu belki böyle bir yöntem azaltır diye önereyim dedim.
bence de iyi olur. çünkü aklıma mevzuyla ilgili yeni bi şey geldikçe yazıyorum, hoş olmuyor artarda 3 mesaj yazmış olmak. tabiki keşke hepsini tek seferde yazabilsem ama dediğim gibi aklıma geldikçe yazıyorum...
eski nickim intercapiller.

Artık instagramdayım| https://www.instagram.com/halitstandup

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
Meslek: Akademisyen (Siyaset Bilimi)
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 26 Eki 2018 15:51

Editleme süresini uzatabiliriz belki. O dediginiz pahali bir eklenti.
Bizde de para yok.
Bakalim ne yapabiliriz.
Lütfen özel mesaj ile genel sorular sormayınız, cevaplamıyorum. Aynı soruyu forumda sorunuz. Ancak benimle ilgili bir sorunuz varsa özel mesaj ile sorunuz.

Youtube sinema eğitim kanalım: https://www.youtube.com/user/GerillaFilmYapimi

“Film Fabrikasi.com” sayfasına dön