DaVinci Resolve Üzerine

Film makyajlama, suluboya teknikleri ve film renklendirme hakkında envayi çeşit yalan yanlış bilgilerin hepsi bu bölümde.
Kullanıcı avatarı
homeros
The man who knew too much

Re: DaVinci Resolve Üzerine

Mesaj gönderen homeros » 14 Nis 2015 16:37

payitaht yazdı:Bütün panelleri ayırabilmemiz lazım. Monitör değiştirmek çözüm değil.
Ona ben de katılıyorum, lafım yok. Ama sonuçta belli problemlerin belli çözümleri var, tam ekran timeline ve monitör değişimi bunlardan iki tanesi.

payitaht
Cennetten de Garip Film
İletişim:

Mesaj gönderen payitaht » 14 Nis 2015 16:43

homeros yazdı:
KEzzAP yazdı:Abi değişse bile ikinci monitöre taşınmıyor.

Sürükle bırak mantığı yok arayüzünde evet ama taşınıyor. Daha demin deneyip gördüm. Aha soldakilerin tamamı sağa, sağdakilerin tamamı sola geçti (Hem Full Screen Timeline modunda, hem standart modda), demek istediğiniz bu değilse ona bir şey diyemem.
Caps atsana tam anlaşamadık bence :)

Kullanıcı avatarı
homeros

Mesaj gönderen homeros » 14 Nis 2015 17:09

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
Meslek: Akademisyen (Siyaset Bilimi)
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 14 Nis 2015 22:12

Benim dediğim Grade önizleme ekranını ayrı bir yere atamamaktı.
Yani istiyorum ki butonlar bir yerde dursun önizleme ekranı başka monitöre taşınsın.
Ufacık alanda hem ekranı hem ayarları görmeyelim.
Tek tuşla full screen yapılıyor ama o da yeterli değil bence.
Youtube sinema eğitim kanalım: https://www.youtube.com/user/GerillaFilmYapimi

Kullanıcı avatarı
homeros

Mesaj gönderen homeros » 15 Nis 2015 01:23

Biz zaten Edit kısmından konuşuyorduk, o konuda evet. Lakin onun da şöyle bir arka kapısı var eğer Android Tabletin veya iPad'in (iOS'dan emin değilim, denemedim) varsa. Tangent'ın sitesinden Tangent Hub'ı indiriyorsun, ardından Play Market'ten Element Vs aplikasyonunu indiriyorsun. Tangent Hub ile tanıtıyorsun ve günlük 1 saat boyunca tableti renk paneli olarak kullanabiliyorsun, 1 saatten fazlası için satın alman gerekiyor.... lakin arka kapı dediydim, o da şöyle saatte bir android ayarlarından Kullanım Verilerini temizle deyip -bence çok da zor olmayan bağlantı ve ayarları yapıp (5 dakika falan en fazla)- sınırsız kullanmaya devam ediyorsun.

Bu sayede monitörde tam ekran çalışırken tabletten de renk yapabiliyorsun.

Kullanıcı avatarı
homeros

Mesaj gönderen homeros » 15 Nis 2015 01:23

Biz zaten Edit kısmından konuşuyorduk, o konuda evet. Lakin onun da şöyle bir arka kapısı var eğer Android Tabletin veya iPad'in (iOS'dan emin değilim, denemedim) varsa. Tangent'ın sitesinden Tangent Hub'ı indiriyorsun, ardından Play Market'ten Element Vs aplikasyonunu indiriyorsun. Tangent Hub ile tanıtıyorsun ve günlük 1 saat boyunca tableti renk paneli olarak kullanabiliyorsun, 1 saatten fazlası için satın alman gerekiyor.... lakin arka kapı dediydim, o da şöyle saatte bir android ayarlarından Kullanım Verilerini temizle deyip -bence çok da zor olmayan bağlantı ve ayarları yapıp (5 dakika falan en fazla)- sınırsız kullanmaya devam ediyorsun.

Bu sayede monitörde tam ekran çalışırken tabletten de renk yapabiliyorsun.

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 15 Nis 2015 10:05

Hoşmuş. :) Denemeye değer. Hele tabletten parmakla. Ama yapsınlar abi işte geçelim Da Vinci'ye yani.

Kullanıcı avatarı
homeros

Mesaj gönderen homeros » 15 Nis 2015 12:05

Bu arada Ben Alt+F ile tam ekran değil de yarı ekran hale getirip, kendi arayüzünden yapmaya devam ediyorum. Bana yetiyor açıkçası. Boyayıp bitirdikten sonra tam ekran yapıp bir de öyle bakıyorum.

Bir de ben bir şey diyim mi premiere kullananlar için %90 geçin DaVinci'ye. After FX kullanmıyorsanız falan geçin yani. Fusion da var aslında alternatif olarak ama daha hiç kurcalamadım nedir ne değildir bilmiyorum. Ama birebir de bence Premiere'e göre şu anda kesinlikle daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Evet bazı eksiklikleri var ama bence artıları daha fazla, hem de bedava. Hele bir de ses miksine falan girmeyecekse... ki yeni sürümde "export audio to pro tools for professional mixing" özelliğiylen bu eksikliği de kapatmışlar. Hee ben hala daha FCP'yi (v7) kullanmayı tercih ediyorum, açıkçası hepsinin ortalama mükemmel karışımı diyebilirim (X'te bozmayıp aynı mantığı, 64-bit yapıp daha da hızlandırıp, stabilitesini yükseltselerdi yıkardı piyasayı).

payitaht
Cennetten de Garip Film
İletişim:

Mesaj gönderen payitaht » 15 Nis 2015 13:55

Bu dual screen olayının nereden yapıldığını göremedim. Bende her şey bir panelde ama lite sürümü onla ilgili olabilir mi?

Kullanıcı avatarı
homeros

Mesaj gönderen homeros » 15 Nis 2015 14:09

Yo bende de lite sürüm var. View menüsünde en altlarda, şimdi diğer makine kapalı da ismi de sanırım Dual Screen diye bir şey olarak geçiyor. Çift ekran modundan, hangi ekranın ana ekran kabul edileceğine dair hepsi o menü altında var.

payitaht
Cennetten de Garip Film
İletişim:

Mesaj gönderen payitaht » 15 Nis 2015 16:52

Ha tamam yau pardon onu biliyordum, kafa gitmiş benim. Teşekkürler güzel bilgilendirme için.

Bu da fakir kezzap'a gelsin :)

http://i.hizliresim.com/l72Gdr.jpg

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 15 Nis 2015 18:06

:(

Fulgura
Moderator

Mesaj gönderen Fulgura » 16 Nis 2015 03:17

Şöyle bir şeye sahip olmadığınız sürece size özenmem. Ne öyle masa üstünde monitörler falan.

Resim
Sinema hem bir hastalık hem de tedavisinin ortak adıdır.

Sorularınızı özel mesaj yerine forum üzerinden herkese açık sormanızı rica ediyorum.

msaricay
Man on the moon

Mesaj gönderen msaricay » 16 Nis 2015 10:20

fulgura goruntudeki gibi buyuk ekran icin nasi bi projektor onerirsin birde ona yakisirr, ses sistemi onerin varmi..amator icin ses ve goruntu studyosu nasil olmali sence.hersey butceye bakar biliyorum bizi kurtaracak studyo yu senden duymak istiom

payitaht
Cennetten de Garip Film
İletişim:

Mesaj gönderen payitaht » 16 Nis 2015 11:29

Fulgura yazdı:Şöyle bir şeye sahip olmadığınız sürece size özenmem. Ne öyle masa üstünde monitörler falan.
:) :)

O kadar güzel sistemim olsa açar PES oynarım ne davinci mavinci :)

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 16 Nis 2015 11:31

Ahahahahah :)

Kullanıcı avatarı
homeros

Mesaj gönderen homeros » 16 Nis 2015 12:57

O zaman benden gelsin;

Bu miksaj;
Resim

Bu da Color Correction Suite;
Resim

8MM Post Prodüksiyon'un Nişantaşı Cinema Şubesi burası. 4K Barco Post-Prodüksiyon Projektörüyle. Türkiye'de ilk bu projektörü (Herhangi bir 4K projektörü) kullanan stüdyo burası, sanırım bir de şimdi İmaj almış. Onun dışında şu an var mı bilmiyorum açıkçası.

Şunlar da diğer fotoğraflar (Reşitpaşa dizi şubesinden de var);
http://www.8mm.com.tr/post-production-studio.asp

Kullanıcı avatarı
Siyah Ok
Raging Bull

Mesaj gönderen Siyah Ok » 25 Ağu 2015 18:23

Merhaba arkadaşlar...bir sorum olacaktı.... AE de Purge All Memory var..Kısa yolu; Cltr+Alt+Numpad / Bunun Benzeri DaVinci Resolve 12 de varmıdır aceba...Bir süre sonra kasıyor program ve mecbur acıp kapamak zorunda kalıyorum...neden bilmiyorum ama 11 ve 12 de programın açılması bir 5 dk falan sürüyor :(
yasına Siyah'ım...

JeanG
Moderator

Mesaj gönderen JeanG » 29 Ağu 2015 21:50

peki premierdeki bir kurguyu exportlamadan davincide cc yapmanın bir yolu var mı? export alıp öyle mi atıcaz davinciye

payitaht
Cennetten de Garip Film
İletişim:

Mesaj gönderen payitaht » 01 Eyl 2015 09:23

JeanG yazdı:peki premierdeki bir kurguyu exportlamadan davincide cc yapmanın bir yolu var mı? export alıp öyle mi atıcaz davinciye
Premiere'den xml al, davinci ye xml i import la cart diye açılır projen.

“Renk Düzenleme / Color Correction” sayfasına dön