Resolve Clone Stamp Tracking

Film makyajlama, suluboya teknikleri ve film renklendirme hakkında envayi çeşit yalan yanlış bilgilerin hepsi bu bölümde.
Cevapla
TarıkAlpat
Donnie Darko
Mesajlar: 348
Kayıt: 30 Nis 2014 01:21
Konum: İstanbul

Resolve Clone Stamp Tracking

Mesaj gönderen TarıkAlpat » 03 Mar 2020 23:39

Merhabalar. Resolve'da kırışıklık gidermek için clone stamp ile doku kopyalama işlemi uyguladım. Bunu tracklediğim zaman başarısız oluyor. Tahminimce çok yakın renkler olduğu için tracker algılayamıyor. Bu işin daha pratik bir yolu var mıdır? Hareket noktasını başka bir yerden alıp ordan tracklemek gibi? Yoksa tek çözüm kare kare uğraşmak mı olur?

Aşağıda görseli paylaştım. Özellikle boyun ve göz kısmındaki kırışıklıkları trackleme amacındayım. 5 saniyelik bir zoom in hareketi var.

Resim

Kullanıcı avatarı
reznovrun
Mad Max
Mesajlar: 183
Kayıt: 20 Tem 2014 00:18
Meslek: İsviçre Çakısı

Mesaj gönderen reznovrun » 04 Mar 2020 10:40

Da vinci hiç bilmiyorum. Soruya cevabım yok ama başka sorum var =) Magic bullet cosmo'yu niye kullanmıyorsun kırışıklık için? Bu şekilde daha mı başarılı oluyor?

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
Mesajlar: 10880
Kayıt: 31 Eki 2005 17:07
Meslek: Akademisyen (Siyaset Bilimi)
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 04 Mar 2020 11:02

Tracking teorik olarak başka bir yerden alınır ama anlamı olmaz. O sadece kameranın hareket bilgisini alır, ama karakter kafasını oynattığı noktada, kameranın hareketinden bağımsızlaşacağı için başka bir noktadan alınacak tracking bilgisi işe yaramayacaktır. Bu resolve'da yapılabilir mi zaten pek bilmiyorum, (after effects üzerinden düşündüm) son sürümlerinde resolve'dan uzaklaştım. Benim söylediğim sadece teorik olarak. Ama sorunun cevabı kare kare maskelemekten geçiyor. Bu nedenle genelde arkaplandan öndeki karakteri ışık ve renk olarak ayırmak gerekiyor çekim esnasında. Yapamadıysanız dediğim gibi manuel maskelemekten başka çare yok.

Merak ettiğim bu yüze uygulanan anti-aging tekniği, artık her ne yapıyorsa, karenin bütününe uygulandığında görüntünün geri kalanını ne ölçüde bozuyor?
Lütfen özel mesaj ile genel sorular sormayınız, cevaplamıyorum. Aynı soruyu forumda sorunuz. Ancak benimle ilgili bir sorunuz varsa özel mesaj ile sorunuz.

Youtube sinema eğitim kanalım: https://www.youtube.com/user/GerillaFilmYapimi

TarıkAlpat
Donnie Darko
Mesajlar: 348
Kayıt: 30 Nis 2014 01:21
Konum: İstanbul

Mesaj gönderen TarıkAlpat » 04 Mar 2020 23:26

Cosmo bir ölçüde işe yarayabiliyor. Hafiften bir yüzü yumuşatıyor ancak kırışlıklıklar için tam çözüm değil. Sevgili saygıdeğer yapımcımızın casting hatasından dolayı kırışıklıklar problem oldu.
Anti-aging olayını test edebildiğim kadarıyla söylüyorum, bir yerden sonra görüntüyü dağıtmaya başlıyor. Soft Instagram efekti etkisi veriyor.
Şuan yüzü çene,boyun,göz altları ve yanaklar olarak bölüp büyük fırçayla hafif dokunuşlar yaparak kırışıklıkları hafifletmeye çalışıyorum. Cosmo etkisi veriyor ama daha çok kırışıklık odaklı.

Cevapla

“Renk Düzenleme / Color Correction” sayfasına dön