Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Destekleri Hakkında

Duyuracak haberiniz mi var? duyurmazsanız ölür müsünüz? içeri buyurun, girişler sağdan ücretler soldan.
halostendap
Last Samurai
Meslek: komedyen

Re: Re: Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Destekleri Hakkında

Mesaj gönderen halostendap » 09 Kas 2017 23:25

Bağımsız yazdı:
09 Kas 2017 22:15
Ben de istatistik artırmaya çalışıyorum ama. Her sene başvuru yapacağım böyle çıkmadıkça da kendim bir şeyler çekeceğim. Yarın bir gün sorduklarında istatistikle konuşacağım. Verip vermemelerinin, kimlere verilip kimlere verilmesinin konuşulmamasının çok da önemi yok. Çünkü Sarmaşık gibi bir filmin yönetmeni sonraki filmini bitirmek için indiegogo'da destek arıyor şu an, geçen sene reddedilenlerden biri olarak.
çok iyi film çekmiş olsak bile bizi bekleyen şey film çekebilmek için gene destek aramak. hiç özenilesi bi gelecek değil :D
eski nickim intercapiller.

Halo Standup | https://www.youtube.com/c/HalitYalçın

halostendap
Last Samurai

Mesaj gönderen halostendap » 09 Kas 2017 23:30

Dnd yazdı:
09 Kas 2017 18:58
Yahu desteklerin yeri belli zaten , gerçekten gönderilen şeyleri okuyorlar mı sanıyorsunuz?
Bide e devletten yaptılar başvuruları ki istatistikleri artsın diyecekler ki 10 bin basvurudan bunları seçtik yersen.
ben seçerken okuyup okumayacaklarını bilmiyorum ama, başvururken okuduklarını düşünüyorum.
çünkü 2 sayfa sinopsis yazınca tretman yazmaya erinip tretman için de aynı dosyayı yüklemiştim. beni aradılar herhalde yanlışlıkla böyle bi şey yapmışsınız kurulda sorun çıkar diye, ben de evet hemen düzeltiyorum deyip tretman yazdım artık. aramaları hoşuma gitti. umarım seçecek adamlar da okuyup ederler, ne diyeyim. tabiki iki de referans eklemeyi ihmal etmedim. sinemacı referanslar :D siyasi referans da arıycaktım ama @Bağımsız saçma buldu bunu :D
En son halostendap tarafından 09 Kas 2017 23:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
reznovrun
Dr.Strangelove
Meslek: İsviçre Çakısı

Mesaj gönderen reznovrun » 09 Kas 2017 23:41

Okumuyorlar, göz atıp gereklilikleri tutuyor mu diye bakıyorlar. İmza eksik mi, sayfa sayısı tam mı gibi.

Etliye sütlüye karışmayan senaryo yaz çıkar konusuna da katılmıyorum, denendi çıkmıyor.

Referans bölümlerini büyük abilerle doldurmak lazım sanıyorum. Belki de jüri üyeleriyle yakın olmak, geriye hala dağıtılması gereken bütçe kaldıysa da bizim gibilere bolusturulur işte. Ne projeler destek aldı kimler kimler reddedildi ne isimler gördük o listelerde. Bu ülkede her şey referans, yamaç okur'un destekler hakkında konuştuğu bir podcast vardı kaçıncı bölüm hatırlamıyorum, bence ona bir bakın.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

halostendap
Last Samurai

Mesaj gönderen halostendap » 10 Kas 2017 00:09

benim referanslar iş görürse, talep gelir forumdan gibi geliyor :D

Kullanıcı avatarı
Bağımsız
Wizard of Oz

Mesaj gönderen Bağımsız » 10 Kas 2017 00:16

@halostendap Hayırdır, Spielberg'le Fincher'ı mı yazdın yoksa :) Alıp alamayacağına dair iddiaya girmek istersen buralardayım. Hatta benim alma olasılığımı da sana vereyim. Bir beklentiye girme yani :)

halostendap
Last Samurai

Mesaj gönderen halostendap » 10 Kas 2017 00:22

yok ya Fincher filan bizim ülkede iş görmez :D kuruldakiler tanıyo mu bakalım. Fincher yazıp da boşa gitmesini istemem :D
işe yararsa söylerim referanslarımı özelden, işe yaramazsa zaten söylemenin ne anlamı var :D

ön bilgi vereyim referansımın biri çok sağlam yalnız iktidarla problemli. olmazsa ondan olmaz...

“Duyurular” sayfasına dön