Film Festivallerine başvuru için Kayıt-Tescil Şartı

Filmlerinizi gönderebileceğiniz yarışmalar, festivaller, karnavallar ve yayla şenlikleri ile ilgili bilgi birikim
Kullanıcı avatarı
Bağımsız
Wizard of Oz

Re: Film Festivallerine başvuru için Kayıt-Tescil Şartı

Mesaj gönderen Bağımsız » 13 Nis 2017 01:33

Destek başvurularında istenen yapımcı belgesi, daha önce de dediğim gibi sinema meslek birliklerinden alınır, geçicisi de kalıcısı da. Bakanlık geçici ya da kalıcı olmasına çok takılmaz, yeni kurulmuş bir yapım şirketiyse zaten mecbur geçici belge olacak.

Buralar önemli: Bu toplara girmenizi tavsiye etmiyorum. Bakanlık desteği için yapımcı şirket kurma, yapımcı belgesi almak falan gereksiz masraf. Bunlara sakın girmeyin derim, prosedür sandığınız bir çok şey aslında sürünceme. Faal yapım şirketi olan, sürekli para kazanan insanların yapacağı işler bunlar. Siz ilk yönetmen kategorisine bakın. Ki zaten bakanlık destekleri yapımcı - yönetmen modeline daha sıcak bakıyor, oranlar onu gösteriyor. Kaz gelmeyecek yerden tavuğu esirgeyin derim.

mataman
Dr.Strangelove

Mesaj gönderen mataman » 13 Nis 2017 16:06

Bağımsız yazdı:
13 Nis 2017 01:33
Destek başvurularında istenen yapımcı belgesi, daha önce de dediğim gibi sinema meslek birliklerinden alınır, geçicisi de kalıcısı da. Bakanlık geçici ya da kalıcı olmasına çok takılmaz, yeni kurulmuş bir yapım şirketiyse zaten mecbur geçici belge olacak.

Buralar önemli: Bu toplara girmenizi tavsiye etmiyorum. Bakanlık desteği için yapımcı şirket kurma, yapımcı belgesi almak falan gereksiz masraf. Bunlara sakın girmeyin derim, prosedür sandığınız bir çok şey aslında sürünceme. Faal yapım şirketi olan, sürekli para kazanan insanların yapacağı işler bunlar. Siz ilk yönetmen kategorisine bakın. Ki zaten bakanlık destekleri yapımcı - yönetmen modeline daha sıcak bakıyor, oranlar onu gösteriyor. Kaz gelmeyecek yerden tavuğu esirgeyin derim.
Katılıyorum, sizden farklı düşünmüyorum. Ben kendim henüz kendimi o seviyede görmüyorum zaten, kısa seviyesinde takılıyorum. Bir arkadaşımın güzel bi uzun metraj animasyon projesi var, satmaya çalışıyor, daha önce güzel bir fikrinden iyi dönüş alamadı, yani görüştüğü kişiler birden irtibatı kesti. Ben de ona "olm bu pixar işi, verme bunu sağa sola, devlet yardımı al veya sponsor bul kendin yap" dedim. Ben uğraşamam, sen devlet yardımı al öyle yapalım o zaman" filan dedi ama lafta kaldı. Bence proje güzel. Ordan çıktı mesele..

casesrole
The Recruit

Mesaj gönderen casesrole » 05 Ara 2017 06:03

Merhabalar,

28. AUFF Ulusal Kısa Film bölümünde yarışacak filmler için bu belgeyi talep etti. Lakin gerekli işlemleri yapıp, faturayı kendilerine ulaştırdıktan sonra 480,5 TL'yi hesaba geri yatırmışlardı.

“Festival ve Yarışmalar” sayfasına dön