Film Müzikleri, Ses Tasarımı, Foley, Mix ve Final Mix Hakkında.

Filminizi çektiniz bitti ama sesler bilgisayarda nasıl işlenecek, müzik yapacak kişi veya müzikler nereden bulunur gibi sorularınız varsa, bütün cevaplar içeride.
Cevapla
mehmetagbaba
The Recruit
Mesajlar: 1
Kayıt: 31 Mar 2019 22:16

Film Müzikleri, Ses Tasarımı, Foley, Mix ve Final Mix Hakkında.

Mesaj gönderen mehmetagbaba » 09 Nis 2019 15:26

Merhaba, ben Mehmet Ağbaba bu forumda yeniyim ve kendimi tanıtmak amacıyla bir konu açmak istedim. Yaklaşık olarak 12 senedir film müzikleriyle alakalı uğraş içerisindeyim. Bununla birlikte Miks ve Final Miks gibi konularında yaklaşık 5 yıllık tecrübem mevcut. Ses tasarımı ve Foley alanlarında ise 3 senedir hizmet veriyorum. Birçok kısa filmde ve reklamda yukarıda bahsettiğim konularda görev aldım. Ayrıca şu anda TRT1 kanalında yayınlanmakta olan "Tek Yürek" adlı dizide aktif olarak ses tasarımı ve efekt konularında görev alıyorum.

Kısa filmleri seviyorum, çünkü çalışma sürecinde kendimi sınırlandırmadan makineleşmeden yeni birşeyler denememe ve ortaya çıkarmama fırsat veriyorlar. O yüzden kısa film piyasasında görev almayı seviyorum. Forumda yeni olduğum için bu konuyu açmak istedim soru ve görüşlerinize açığım, yardımcı olabileceğim konularda da seve seve yardımcı olurum.

Şimdilik müziklerini bestelediğim foley çalışmasını yaptığım ve seslerini mikslediğim "Naftalin" adlı ödüllü kısa filmin Soundtrack albümünün linkini;

https://www.youtube.com/watch?v=w2ppnlG ... FK42XfUbbJ

ve müziğini besteleyip seslerini mikslediğim AnadoluJet Ramazan Bayramı reklam filmini buraya bırakıyorum. herkese iyi çalışmalar dilerim.

https://www.youtube.com/watch?v=8wNBVM8GLeM

Cevapla

“Müzik ve Ses Miksajı” sayfasına dön