Prop Kredi Kartı

Filminizde kullanacağınız her türlü eşyayı aramanız için bir alan. Hatta bir alana bir bedava.
Cevapla
mataman
Dr.Strangelove
Mesajlar: 62
Kayıt: 28 Kas 2012 16:29

Prop Kredi Kartı

Mesaj gönderen mataman » 29 Kas 2017 08:56

Üzerine istediğimiz ismi yazdırabileceğimiz prop kredi kartı nerden temin edilebilir, veya benzer birşey kullanan var mı daha önce? Aliexpresste boş kredi kartları satıyor ama isim yazdırılmıyor anladığım kadarıyla ve 100 tane alıyorsun hepsi birbiriyle aynı.

Dnd
Raging Bull
Mesajlar: 288
Kayıt: 06 Eyl 2016 14:58

Mesaj gönderen Dnd » 29 Kas 2017 09:56

Her türlü resmi evrak hukmundeki belge ve metayı (para,kredi kartı ,nüfus ehliyet vb ) gibi şeyleri her ne amaçla olursa olsun aslına uygun şekilde düzenlemek taşımak kullanmak ceza kanununa göre suçtur.

Bu yüzden prop dediğiniz şeyler üzerine gerçeğe uygun şeyler yazmak resmi kurum isimlerini kullanmak suç kapsamında,
Bu yüzden film ve dizilerde uydurma banka isimleri yahut uydurma devlet kurumu gibi gibi isimler kullanılır .

Böyle şeyleri film ve dizide kullanmak istiyorsanız, size tavsiyem uydurma isimler bularak yapmanız ve karakol yada devlet kurumlarından izin ve bildirim yapmanız .

mataman
Dr.Strangelove
Mesajlar: 62
Kayıt: 28 Kas 2012 16:29

Mesaj gönderen mataman » 29 Kas 2017 10:14

Logo kullanmanın (mesela visa/mastercard) yasal açıdan bir sıkıntısı yok, fair use. Aynı şekilde filmde karakteriniz toyota marka araba kullanıyorsa onun da logosunu karartmak zorunda değiliz. Bazı filmlerde imac'in apple logosunu kapatmalarının sebebi bedava reklam yapmamak.

Ben Türkiye içinde nerde makul fiyata kısıtlı miktarda ve istediğim isimlerde visa/mastercard bastırabileceğimi arıyorum, onu da google'da aratınca birkaç firma çıktı, birisiyle konuştum, fiyat göndereceğini söyledi bekliyorum. Gönderecek mi göreceğiz. Bunu Türkiye'de bastırmak sıkıntı yaratabilir mi diye düşünmüştüm, bir sürü sorgu sual vs ama demin konuştuğum kadın bir sıkıntı yaratmadı. Bakalım.

Bunun baskısını yapan makinalar da var ama o makinaya vereceğin parayla film çekersin.

Cevapla

“Diğer Malzemeler” sayfasına dön