Vizyoner sinemacılar

Film çekeceğim ama ekürim yok, kankam yok, tek başına ne yapayım, selfie mi çekeyim diye isyan etmeyin.
Ekip arayın. Bu başlıkta...
Forum kuralları
1. Bu başlıkta aradığınız ekibi tek bir başlık altında arayabilirsiniz.
Söz konusu başlık budur: viewtopic.php?f=79&t=20491

2. Ekibi affedersiniz amele pazarında işçi arar gibi aramayınız. Aksi halde Kibar Feyzo'daki "sen gelme ulan ayı" diyen adam gibi olursunuz maazallah. Belirtilmesi gereken şeyler basittir: Ne istiyorsunuz? Para verecek misiniz? Proje ne zaman? Kaç gün sürecek?

3. Forum içi 100 mesaja ulaşmış olan kişiler, bu anabaşlıkta kendi ilanlarını açabilme hakkına sahiptir Diğerleri yukarıda belirtilen viewtopic.php?f=79&t=20491 başlığına yazmak zorundadırlar. (100 kabaca bir rakamdır.)


4. 18.04.2017 tarihinden önce bu forumlarda açılan başlıklar, "arşive" kaldırılacak. Bu şu demektir, mesajlarınıza ve başlıklarınıza erişebilirsiniz, ama mesaj atamazsınız. İsteğimiz, arayışınız sürüyorsa, ana başlığa mesajınızı kopyala yapıştır yapmanız. (100 mesajın üzerindeyseniz, 100 mesaj üzerindeyim ve başlığım arşive kaldırılmış şeklinde özel mesaj atın lütfen.)

Bu basit dört kurala uyulmadığı taktirde moderatörler mesajları onaylamayacak veya sileceklerdir.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
ilkersn
Braveheart
Mesajlar: 1513
Kayıt: 27 Ağu 2012 01:45
Konum: Samsun

Vizyoner sinemacılar

Mesaj gönderen ilkersn » 20 Eki 2016 12:31

Arkadaşlar yeni bir oluşum, benden forumda paylasmam istendi, gerilla sinemacilik ve bagimsiz sinema adina guzel fikirleri var, bir goz atın derim.

Vizyoner Sinemacılar , sisteme karşı değil, işleyişe karşıdır ve sistemdeki boşluklardan kendine ait, dinamik bir sistem yaratmak ister.

İstanbul'a geldiğimde tek başıma sektöre girebilmek için pek çok şey denedim fakat hep bir yerlerde takıldım, tanıdıklarım, param veya ismim olmadığı için projelerim incelenmeden reddedilip, yapımcıların karşısına çıkamadan eve geri döndüm. Bir süre sonra yönetmenlerin, yapımcıların evlerini bulup, saatlerce karşılarına çıkmak için bekledim fakat sonuç değişmedi... Kısa filmler çekmek için ekip kurunca, ya amatör kişilerin ekip yapılanmasını anlayamamasından ya da imkansızlıklardan dolayı, sonuçların istediğimiz gibi olmamasından, istediğimiz yere varamadık.
Kısa bir süre sonra bunun bize özel bir şey olmadığını anladığımda ilk aklıma gelen, bizim gibi sinemacı olmak için gece gündüz hayaller kuran fakat elinden bir şey gelmeyen kişileri bulup bir sinema ordusu kurmak oldu. Küçük kabileleri bir araya getirip Romayı yıkan Hunlar gibi, yalnız başına bir kaçakken Alamut'u zapt eden Hasan Sabbah ve Haşhaşiler, kimsenin ummadığı anda tepelerine çöken Kartacalı Hannibal, Napolyon, Sezar ve daha niceleri gibi bu tanıma uyan herkesi bir araya getirip, sektördeki hiç bir güç sahibine kendimizi anlatmak zorunda kalmadan, Napolyon'un imparatorluk tacını kendisine taktığı gibi, kendisini sinemanın en üst noktasına çıkaracak bir sinema hareketi başlatmayı düşündüm ve 2 yıl sonra bugünlerde, becerilerine ve karakterlerine güvendiğim dostlarımla bunu başlatmış bulunuyorum, bir arada kaldığımız ve sonuna kadar gittiğimizde bunu başarabiliriz, yeter ki bizim gibi olan herkese bu hareketin adını duyuralım.

http://www.vizyonersinemacilar.com/sing ... 1lar-Nedir
filmleriniz için müzikler
Son Kısalarımız: Kader & Eris

Cevapla

“Ekip Arayışı” sayfasına dön