Görüntü Yönetmeni arayanlara..

Film çekeceğim ama ekürim yok, kankam yok, tek başına ne yapayım, selfie mi çekeyim diye isyan etmeyin.
Ekip arayın. Bu başlıkta...
Forum kuralları
1. Bu başlıkta aradığınız ekibi tek bir başlık altında arayabilirsiniz.
Söz konusu başlık budur: viewtopic.php?f=79&t=20491

2. Ekibi affedersiniz amele pazarında işçi arar gibi aramayınız. Aksi halde Kibar Feyzo'daki "sen gelme ulan ayı" diyen adam gibi olursunuz maazallah. Belirtilmesi gereken şeyler basittir: Ne istiyorsunuz? Para verecek misiniz? Proje ne zaman? Kaç gün sürecek?

3. Forum içi 100 mesaja ulaşmış olan kişiler, bu anabaşlıkta kendi ilanlarını açabilme hakkına sahiptir Diğerleri yukarıda belirtilen viewtopic.php?f=79&t=20491 başlığına yazmak zorundadırlar. (100 kabaca bir rakamdır.)

4. 18.04.2017 tarihinden önce bu forumlarda açılan başlıklar, "arşive" kaldırılacak. Bu şu demektir, mesajlarınıza ve başlıklarınıza erişebilirsiniz, ama mesaj atamazsınız. İsteğimiz, arayışınız sürüyorsa, ana başlığa mesajınızı kopyala yapıştır yapmanız. (100 mesajın üzerindeyseniz, 100 mesaj üzerindeyim ve başlığım arşive kaldırılmış şeklinde özel mesaj atın lütfen.)

Bu basit dört kurala uyulmadığı taktirde moderatörler mesajları onaylamayacak veya sileceklerdir.
Kullanıcı avatarı
sataman
Braveheart

Re: Görüntü Yönetmeni arayanlara..

Mesaj gönderen sataman » 23 Eki 2013 13:44

Haklısınız :)

Kullanıcı avatarı
mKaran
Mad Max
Meslek: Part Time Supermen
İletişim:

Mesaj gönderen mKaran » 07 Oca 2014 20:22

Son dönemde kurgulanıp internete atılan 2 filmimiz var bu ilan sebebiyle çektiğimiz..
3 film daha var kurgusu biten, festivaller sebebiyle paylaşmadılar henüz. Onlar paylaşınca ben de paylaşırım burada =)

Özellikle 2 noktayı belirteyim;
* Yönetmenlere istemedikleri sürece asla karışmadım ki, kendi filmlerini çekebilsinler..
* Görüntü yönetmenliği yetki ve etkisinin dışına çıkmamaya çalıştım.
* O konuda da ışık/ekipman ne bulabildilerse/getirildiyse onu kullandım..

Tik-Tak Tak-Tik

Bildiğin Gibi

Senaryolar snopsisler gelmeye devam ediyor..
Çok daha güzel işler yapabiliriz umarım..
En son mKaran tarafından 22 Eyl 2014 01:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
sataman
Braveheart

Mesaj gönderen sataman » 07 Oca 2014 20:42

Hocam ,linklerini verdiğiniz kısa filmleri siz beğendinizmi ? .Cevabınız benim için önemli.Tşk.

Gurbetci
Dr.Strangelove

Mesaj gönderen Gurbetci » 07 Oca 2014 22:45

"*Bizim erken zamanlarımızda hi8 kamera bulunca heyecanlanıyorduk.. Bu ilanı da sırf böyle gençler bulurum ümidiyle verdim, hani bizim bulamadığımız imkanı onlar bulsun da, güzel işlere birlikte imza atalım, ölmeden önce ticari olmayan bir kaç işin içinde olayım diye..* "

Yeminle okurken Gözlerim Doldu.
[postit=]Isler gücler hep Sinema ...[/postit]

elek_muh

Mesaj gönderen elek_muh » 10 Oca 2014 22:59

Merhaba..Bende bi başlık açıştım bize de yönetmen lazım.bahsettiklerin bizim ihityacımızı karşılıyor gibi.teknik bir film çekmek istiyoruz hidroelektrik santralde.eğitici ve mizah içeriği olan.bir generatörün devreye alınmasına anlatıcaz.santral kumanda odasında.burdaki mühendisler ve işçiler oynayacak.

Kullanıcı avatarı
SedData
Man on the moon
Meslek: Hiç

Mesaj gönderen SedData » 10 Oca 2014 23:52

mKaran, Bu imzan, değerli olana değer verdiğinin kanıtı olsa gerek.

İnsanlar doğruyu sadece kendi bildiği şeyler arasında arar. Keşfetmek yerine keşfedilmeyi beklerler, tâ ki herşeyi yüzüne gözüne bulaştırana kadar.

İnsanların kendilerini keşfetmesine yardımcı oluyorsun, bu çok güzel birşey. Saygılar.
İnandığın gibi yaşamazsan, yaşadığın gibi inanmaya başlarsın! (Hz. Ömer)
https://vimeo.com/135167607

Kullanıcı avatarı
mKaran
Mad Max
İletişim:

Mesaj gönderen mKaran » 11 Oca 2014 05:28

*
Gurbetci yazdı:... Yeminle okurken Gözlerim Doldu.
benim de yazarken öyle.... :I

*
elek_muh yazdı:Merhaba..Bende bi başlık açıştım bize de yönetmen lazım....
Ücretisiz/gönüllü "Yönetmenlik"le ilgilenmiyorum. sadece ciddi yönetmen arkadaşların, dertlerini anlatmalarına yardımcı olmayı isterim..

*
SedData yazdı:... İnsanların kendilerini keşfetmesine yardımcı oluyorsun...
niyet bu yönde ama henüz tam anlamıyla başaramadım sanırım..

* insanlara ücretsiz ekipman sağlamak gibi bir derdim yok... ama azıcık bile olsa bir şey anlatmalı senaryo..
sataman yazdı:Hocam ,linklerini verdiğiniz kısa filmleri siz beğendinizmi ? .Cevabınız benim için önemli.Tşk.
Böyle bir sorunun cevabını verebilmek için uzun kritikler yazmak lazım.. Beğeni çok göreceli ve detaylı bir şey.. Özet geçmem gerekirse;

- Genel anlamda "sinema" ile kıyaslanırsa diyemiyorum, kıyaslanamaz.. (0/10)
- Türkiyedeki kısa filmlerle kıyaslarsak "fena değil" kategorisindeler.. (4/10)
- yönetmenlerinin şartları ve imkanları göz önüne alındığında "evet, beğendim ama kağıt üzerinde her iki film de 10 kat daha iyiydi.." (7/10)

sorunun cevabını veremediysem, daha açık bir şekilde yeniden sorun lütfen..

Kullanıcı avatarı
sataman
Braveheart

Mesaj gönderen sataman » 13 Oca 2014 13:34

Tşk hocam mesaj alındı :)

Kullanıcı avatarı
mKaran
Mad Max
İletişim:

Mesaj gönderen mKaran » 13 Oca 2014 14:37

sataman yazdı:Tşk hocam mesaj alındı :)
ben de o mesajı anlasaydım güzel olurdu.. =) Yani "benim için önemli" derken ne demek istediğinizi anlamış değilim henüz.. =)

Kullanıcı avatarı
SedData
Man on the moon
Meslek: Hiç

Mesaj gönderen SedData » 13 Oca 2014 14:56

Belki acemi piyasasının, bilir kişilerin gözünden değerlendirmek istemiştir.
İnandığın gibi yaşamazsan, yaşadığın gibi inanmaya başlarsın! (Hz. Ömer)
https://vimeo.com/135167607

Kullanıcı avatarı
sataman
Braveheart

Mesaj gönderen sataman » 13 Oca 2014 16:17

Hocam,insanlar şahsen tanımadıkları kişileri,onların zevkleri,yaptıkları ve beğendikleriyle değerlendirebilirler.Geçerli bir yöntemdir.Soruma verdiğiniz cevapta konunuzda sağlam olduğunuzu anladım.Çok güzel filimler,iyi iş çıkardık deseydiniz başka düşünebilirdim :) .
seddata nın dediğide doğru bir yorum.

Kullanıcı avatarı
mKaran
Mad Max
İletişim:

Mesaj gönderen mKaran » 28 Oca 2014 00:57

önceki postta linkini verdiğim ve bu ilan vasıtası ile çektiğimiz,
Yönetmenliğini Ufuk ERDEN'in, Görüntü Yönetmenliği benim yaptığım "TİK-TAK TAK-TİK" isimli filmimiz Vicdan Filmleri Uluslararası Kısa Film Projesi'nde 1.lik ödülü aldı.. Tüm ekibi samimiyetle tebrik ediyorum.. Darısı tüm sinema sevdalısı arkadaşlarımızın başına..

http://www.vicdanfilmleri.org/?news&p=1

halostendap
The Legend
Meslek: komedyen

Mesaj gönderen halostendap » 28 Oca 2014 01:00

mKaran yazdı:önceki postta linkini verdiğim ve bu ilan vasıtası ile çektiğimiz,
Yönetmenliğini Ufuk ERDEN'in, Görüntü Yönetmenliği benim yaptığım "TİK-TAK TAK-TİK" isimli filmimiz Vicdan Filmleri Uluslararası Kısa Film Projesi'nde 1.lik ödülü aldı.. Tüm ekibi samimiyetle tebrik ediyorum.. Darısı tüm sinema sevdalısı arkadaşlarımızın başına..

http://www.vicdanfilmleri.org/?news&p=1

ben de tebrik ediyorum, helal :)
senaryosunu da şuradan okuyabilirsiniz: http://www.yazalimcekelim.com/senaryo.aspx?SenaryoID=37

not: Ufuk Erden'in Görmek, Duymak ve Sevgi Kuşun Kanadında filmleri de dereceye girmiş, yine Selçuk Özgül de Konuşma isimli filmiyle 8. olmuş :) o da fayrap la mamadoly nin gruptan :D
eski nickim intercapiller.

Artık instagramdayım| https://www.instagram.com/duzstandup

Kullanıcı avatarı
sataman
Braveheart

Mesaj gönderen sataman » 28 Oca 2014 14:00

Tebrikler mkaran bey :)

uerdem
The Recruit

Mesaj gönderen uerdem » 29 Oca 2014 02:14

Teşekkürler arkadaşlar. Böyle bir toplumsal projeye gözü kapalı atılan tüm ekibimizin tekrar tekrar ayrı ayrı eline, emeğine sağlık. Elbette tüm ekip çok değerliydi ancak hani o olmasa bu film olmazdı denilecek bir kişi varsa o da Mustafa Kemal abidir.

Çekimden bir ay önce filmde anne rolünü gönüllü olarak oynamayı kabul eden ama son bir hafta kala ortadan kaybolan "halka mal olmuş sanatçılar" bütçe için -devede kulak sayılır- kapılarını aşındırdığımız ama yok olan "sivil toplum örgütleri" ve Organ Bağışı Haftası için etkinlik ve gösterim talep ettiğimiz -programı bile hazırladığımız halde- kibarca kapı dışarı eden sözümona "muhalif, halkçı" belediyeler, bünyesinde Organ Nakli birimleri dahi olan ama bizi muhatap kabul etmeyen hastaneler ve yöneticileri...

Daha çok söz var söylenecek ama olsun. Biz bağımsız sinemacılarız. Filmin kağıt üzerinde daha iyi olduğuna ben de katılıyorum. Şartlar dahilinde elimizden gelenin en iyisini yaptığımıza ve samimi bir film meydana getirdiğimize inanıyorum. Belki iyi sınıfında görülmeyebilir ama samimiyeti konusunda ısrarcıyım.

Biraz kişisel olacak ama, hayatımda en fazla yer etmiş sahnelerden birisi Jack Nicholson'un oynadığı Guguk Kuşu filmindeki bir sahnedir. İzleyenler hatırlar eminim, Jack Nicholson tıkıldığı akıl hastanesinden kaçıp dışarıda beyzbol maçı izlemek için büyük bir çamaşır makinesini kaldırıp camı kırarak çıkacağını söyler. Çevresindeki hiç kimse inanmaz ama o iddiaya bile girer. Bir asılır, iki asılır yerinden bile kımıldatamaz. Sonra çevresindekiler kendisine anlamsızca bakarken şunu söyler; "en azından denedim." Yani bana hangi senaryo olursa olsun çekmeden sadece teoride kalmaktansa pratikte hata yaparak ve her hatadan anlam çıkararak samimi filmler çekmek daha iyidir gibi geliyor.

Lafı çok uzattım. Bu başlık Mustafa Kemal abinin bağımsız sinemaya verdiği destek ve değeriyle alakalı. Sağolsun, varolsun ve hiç eksik olmasın. Bu başlığı okuyan bağımsız sinemacı arkadaşlarıma tavsiyem, konu bağımsız sinemaysa Mustafa abi para, pul, yaş, konum, mekan nedir falan bilmez ama onun yerine gözlerinizin içine bakar eğer o inanç, o ışık sizde varsa Hızır gibi yanınızda biter ama o ışık yoksa sesinizde ya da gözünüzde yani o disiplin, o samimiyet, o projeye karşı güven, saygı, sevgi falan vaktinizi hiç boşa harcamayın derim naçizane ben.

Halitim selam olsun sana da, Konuşma adlı forumumuzun filminin de seçkide yer alması ayrı bir mutluluk bizim açımızdan :)

Saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
mKaran
Mad Max
İletişim:

Mesaj gönderen mKaran » 11 Şub 2014 00:46

uerdem yazdı: 1...Böyle bir toplumsal projeye gözü kapalı atılan tüm ekibimizin tekrar tekrar ayrı ayrı eline, emeğine sağlık...
2...Belki iyi sınıfında görülmeyebilir ama samimiyeti konusunda ısrarcıyım...
3...Bu başlığı okuyan bağımsız sinemacı arkadaşlarıma tavsiyem, konu bağımsız sinemaysa Mustafa abi para, pul, yaş, konum, mekan nedir falan bilmez ama onun yerine gözlerinizin içine bakar eğer o inanç, o ışık sizde varsa Hızır gibi yanınızda biter ama o ışık yoksa sesinizde ya da gözünüzde yani o disiplin, o samimiyet, o projeye karşı güven, saygı, sevgi falan vaktinizi hiç boşa harcamayın derim naçizane ben...
Değerli Yönetmenimiz Ufuk Erden'in iltifatları karşısında saygıyla eğiliyorum. Böylesine güzel bir insanı tanıyabilme şansım olduğu için bile bu ilan amacına ulaştı diyebilirim ilan sahibi olarak. Bunu özellikle belirtiyorum, çünki önceki postlarımda ne kadar problem insanlarla karşılaştığımı belirtmiştim, şimdi de böyle düzgün insanları gördükçe "iyi ki" diyorum kendi kendime =)

1- Bir derdi olan her hikayede ya da insanlığa anlatacak mesajı olan her projede olmayı isterim. Ufuğun hikayesi de böyle bir hikayeydi.. İyi ki çağırmışlar, var olsunlar..

2-Filmin samimiyeti bir savunmaya ihtiyaç duymuyor diye düşünüyorum, samimiyeti izleyen herkesin kalbine bir iz bırakmıştır bence.. Ben filmde teknik kısımda bulunduğum için eleştirilerimi de o yönde yapmıştım, sonrasında anladım ki, eksik ve yetersiz yorum yazmışım.. Umarım çok fazla kalp kırmamışımdır, kırılan kalpleri de da sonraki filmlerde onarabiliriz inşallah..

3- Ben kendimi bu kadar güzel ifade edemezdim.. =) " o projeye karşı disiplin, samimiyet, güven, saygı".. bunların olduğu her film gönüllülerini de kendi izleyicisini de bulacaktır eminim..

* Geçtiğimiz hafta bir film daha çektik. şu sıralar gelen proje teklifleri azaldı, ister istemez daha az kriterle eleştiriyorum projeleri. Yaz gelmeden bir kaç film daha çekebilirim varsa hazır projesi olan/hazırlamaya başlayan, mailleri bekliyorum... =)

halostendap
The Legend
Meslek: komedyen

Mesaj gönderen halostendap » 11 Şub 2014 01:29

uerdem yazdı:
Halitim selam olsun sana da, Konuşma adlı forumumuzun filminin de seçkide yer alması ayrı bir mutluluk bizim açımızdan :)

Saygılarımla.
ve Aleykümselammm, inşallah bir gün beraber de bir film çekeriz :) yakındaa...
eski nickim intercapiller.

Artık instagramdayım| https://www.instagram.com/duzstandup

ozanaytacgurbetci
The Recruit

Mesaj gönderen ozanaytacgurbetci » 16 Şub 2014 22:39

Mustafa Kemal Dolaşır. Adamın Dibi! :) Geçen haftalarda beraber yaptığımız bir proje oldu ve bize sağolsun her anlamda çok yardımcı oldu. Sabah 9'dan, gece 5.30'a kadar olağan sette hem filmimizi çektik, hem de doyasıya eğlendik desek yeridir. İnşallah başka projelerde de devamlı beraber çalışırız Mustafa ağabey ile.

Kullanıcı avatarı
sataman
Braveheart

Mesaj gönderen sataman » 17 Şub 2014 14:09

mKaran bey mrb.Bilgilenmek amacıyla bir sorum olacak.Kısa filmcilere yardımcı olarak,filmlerinde görüntü yönetmenliği yaparken ,sizin, filmin başından sonuna kadar yardımcı olduğınuz yerler nereleridir.Tşk. :)

Kullanıcı avatarı
mKaran
Mad Max
İletişim:

Mesaj gönderen mKaran » 18 Şub 2014 20:33

Selçuk bey, biraz değişik bir soru olmuş bu.. :)
"Görüntü yönetmenliği" sınırları içinde ne gerekiyorsa onu yapıyorum diyebilirim ancak...
Bu ne anlama geliyor derseniz ancak şöyle diyebilirim:
http://lmgtfy.com/?q=g%C3%B6r%C3%BCnt%C ... F+yapar%3F

:)