Öncelikle Senaryo Ardından Gerçek Bir Ekip

Film çekeceğim ama ekürim yok, kankam yok, tek başına ne yapayım, selfie mi çekeyim diye isyan etmeyin.
Ekip arayın. Bu başlıkta...
Forum kuralları
1. Bu başlıkta aradığınız ekibi tek bir başlık altında arayabilirsiniz.
Söz konusu başlık budur: viewtopic.php?f=79&t=20491

2. Ekibi affedersiniz amele pazarında işçi arar gibi aramayınız. Aksi halde Kibar Feyzo'daki "sen gelme ulan ayı" diyen adam gibi olursunuz maazallah. Belirtilmesi gereken şeyler basittir: Ne istiyorsunuz? Para verecek misiniz? Proje ne zaman? Kaç gün sürecek?

3. Forum içi 100 mesaja ulaşmış olan kişiler, bu anabaşlıkta kendi ilanlarını açabilme hakkına sahiptir Diğerleri yukarıda belirtilen viewtopic.php?f=79&t=20491 başlığına yazmak zorundadırlar. (100 kabaca bir rakamdır.)


4. 18.04.2017 tarihinden önce bu forumlarda açılan başlıklar, "arşive" kaldırılacak. Bu şu demektir, mesajlarınıza ve başlıklarınıza erişebilirsiniz, ama mesaj atamazsınız. İsteğimiz, arayışınız sürüyorsa, ana başlığa mesajınızı kopyala yapıştır yapmanız. (100 mesajın üzerindeyseniz, 100 mesaj üzerindeyim ve başlığım arşive kaldırılmış şeklinde özel mesaj atın lütfen.)

Bu basit dört kurala uyulmadığı taktirde moderatörler mesajları onaylamayacak veya sileceklerdir.
Cevapla
hazarozan
The Recruit
Mesajlar: 16
Kayıt: 15 Mar 2011 21:49

Öncelikle Senaryo Ardından Gerçek Bir Ekip

Mesaj gönderen hazarozan » 04 Kas 2012 04:24

Tekrardan selamlar, ben Hazar Ozan arada bir forumda yada daha çok yardımcı olabileceğim konularda beni maillerde görüşmüşüzdür. Buradaki 1-2 projede faal olarak bulunmuş, 3-4 tanesinin de toplantılarına gitmişimdir. (Evet uzatıcam ama kendimi değil.) Gerek film çekme aşamasına geldiğimiz gerek çekemediğimiz gereksede sadece tatlı sohbetler ettiğimiz insanlar oldu, kendi şahsi görüşüm bu insanların film çekmeye olan hevesiydi, fakat herşeyi ve herkesi toparlayacak elini taşın altına koyabilecek bir insan çıkmadı şu hevesliler arasından ben dahil. Kimi yerde çıktı ama yine kişisel sorunlar sanatın önüne geçti. Yanlış anlaşılmasın kimseye kötü yada irdeleyici bir lafım yok.

Gel gelelim yine farklı bir projeye, şuanda Berk B. Uygar Y. ve ben, bir yola baş koyduk dedik ki bir film çekelim. Bomba bir film olsun, kameramız varmı var, ekipmanımız varmı var gibi ama tamamlayacağız vs. yaklaşık 3-4 toplantı gerçekleştirdik. İlki çekeceğimiz filmin konusu üzerineydi tonla farklı görüş geldi ve 1 tanesini aradan eledik ve senaryo yazmaya koyulduk. Şahsi görüşüm beceremedik, yani senaryo işini. Bu yüzden farklı fikirler arayışına girmiş bulunuyorum. Ümit ediyorumki bu ekiple senaryoyu tamamlarız ama aynı fikir üzerinden daha iyi ve kısa sürede yazılacak senaryoya neden hayır diyelim ve çok daha iyi bir senaryo ile çok daha iyi bir film oluşturmayalım. Bu yüzden gerçekten kafasını senaryoya odaklayabilen dostlara ihtiyacımız var.

Gelelim ekip kısmına. Ekip sohbetlerinde düşündüğümüz gibi kimsenin sen yönetmensin sen şuydun bu oldun tarzı tavırlara girmeyeceğini belirtmek isterim. Bu yüzden sesçidir sanat yönetmenidir kurgucudur gibi malzeme listesi tarzında birşey yazmıyorum. Kim hangi işi en iyi yapıyorsa orada kendini gösterecek. Ben görüntü yönetmenliğini iyi yaptığımı düşünüyorum ve bu alanda kendimi göstereceğim. Uygar arkadaşımız hikaye konusunda yaratıcı olduğu için senarist arkadaşımızla ortak bir çalışma içine girmesi muhtemel diye düşünüyorum. Neyse yine dağıtmadan, 3 4 10 20 kişi olur farketmez, biz film çekeceğiz ve bunu gerçekten istiyoruz. Bizimle birlikte çalışmak isteyen arkadaşları , ayrı ayrı insanlarken tek bir kafa olmak isteyen arkadaşlardan haber bekliyorum.

Foruma 2 günde bir bakınıyorum.
Ayrıca hazarozan@facebook.com adresine mail atabilirsiniz.

onucuncu
Great Dictator
Mesajlar: 905
Kayıt: 16 Eyl 2010 14:25
Meslek: Senarist
Konum: Ankara

Mesaj gönderen onucuncu » 05 Kas 2012 10:45

İyi günler dilerim.
Belirttiğiniz adrese bazı çalışmalarımı gönderdim.
Diğer taraftan ilgilendiğiniz tür ve tarzı belirtirseniz, sadece o tür ve tarzdaki diğer çalışmalarımı da gönderebilirim.
Saygılarımla,
Deccal, gördüm seni sobe.

hazarozan
The Recruit
Mesajlar: 16
Kayıt: 15 Mar 2011 21:49

Mesaj gönderen hazarozan » 15 Kas 2012 19:03

Tekrardan Merhaba. Biraz tarihle güncellenmiş bir blog gibi olacak ama değil. Şuanda senaryoya devam ediyoruz. 2-3 arkadaştan gayet güzel senaryolar geldi. Onların bir kaçını toplantı gününe saklıyorum. Gönderdiği senaryolar içinde onucuncu'ya teşekkürlerimi sunarım. İlgilenmek isteyen arkadaşlardan mailler ve mesajlar gelmeye devam ediyor. Kafamızdakileri tamamen topladıktan ve arkadaşlarımızın vizeleri bittikten sonra Kadıköy'de bir toplantı gerçekleştireceğiz. Daha önce konuşup ama görüşmediğimiz veya toplantılarda beraber bulunduğumuz arkadaşlara da buradan sesleniyorum. Emirhan, Zozores ,Cemalex gibi arkadaşlarında burada böyle bir olay olduğunu söylemek istiyorum. ve tekrardan, aktif olarak bizimle ve bir ekip olarak çalışmak isteyen arkadaşların gönül vermesini içtenlikle istiyorum. Haydi hayırlısı :)

HazarOzan@yandex.com ve hazarozan@facebook.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
emirhan nerel
The Recruit
Mesajlar: 37
Kayıt: 06 Şub 2012 11:32

Mesaj gönderen emirhan nerel » 21 Kas 2012 12:12

merhaba hazar daha önceki ekip toplatısından sonra kopmalar oldu cemalex ile pek bağlantı kuramadık yazdıklarını takip ediyorum projede bulunmak yardım etmek isterim en kısa zamanda görüşme günü belli olursa toplantıya gelicem daha detaylı bilgileri özel olarak e-mail'den konuşuruz :)

hazarozan
The Recruit
Mesajlar: 16
Kayıt: 15 Mar 2011 21:49

Mesaj gönderen hazarozan » 22 Kas 2012 23:20

Herkesin tam olarak yoğunlaşabilmesi için vizelerin bitmesini bekliyorum, toplantı ayarlayacağım . çok daha detaylı konuşuruz:)

Cevapla

“Ekip Arayışı” sayfasına dön