Takip Ettiğiniz Diziler ve Genel Dizi-TV Muhabbetleri

Televizyonda dönen bütün dolaplar. Diziler, filmler, reklamlar, magazin, bbg evinde kim kime ve daha neler neler.
Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
Meslek: Akademisyen (Siyaset Bilimi)

Re: Takip Ettiğiniz Diziler ve Genel Dizi-TV Muhabbetleri

Mesaj gönderen KEzzAP » 18 May 2012 15:54

STV ve Kanal 7 gibi kanalların yapımcılık meselesi ile ilgili bildiğiniz bir şey var mı?
Dizilerin yapımcıları şahıslar olarak gözüküyor fakat sanırım şahıslar paranın idaresi işini yapan kişiler parayı prodüksiyon şirketi gibi cebinden ödeyen kişiler değil değil mi?

Kullanıcı avatarı
malic41
The Recruit
Meslek: çizgifilm yönetmeni ve grafiker. (senaryo da yazmışlığı var)

Mesaj gönderen malic41 » 10 Ağu 2012 01:16

yerli: leyle ile mecnun (kısmen), işler-güçler ve behzat ç.
yabancı: game of thrones, fringe, terra nowa
https://www.facebook.com/pages/Minyat%C ... 7508359862" onclick="window.open(this.href);return false;

Kullanıcı avatarı
Hepa
Kurgu/Efekt
Meslek: Mid Digital Compositor
İletişim:

Mesaj gönderen Hepa » 22 Ağu 2012 05:00

Batman:The Animated Series var nette baya güzel eskileri izlemek, bi haftada 5 sezon Mad Men izlemek hoş olmuyomuş, fötür şapka takım ile gezesim geliyo, viski içip çevrole kullanasım var.
*our AC-130 in the air

Kullanıcı avatarı
fayrap
Donnie Darko
Meslek: 1/3 öğrenci, 1/3 web tasarımcı, 1/3 sinemacı.
İletişim:

Mesaj gönderen fayrap » 24 Ağu 2012 19:27

KEzzAP yazdı:STV ve Kanal 7 gibi kanalların yapımcılık meselesi ile ilgili bildiğiniz bir şey var mı?
Dizilerin yapımcıları şahıslar olarak gözüküyor fakat sanırım şahıslar paranın idaresi işini yapan kişiler parayı prodüksiyon şirketi gibi cebinden ödeyen kişiler değil değil mi?
Halk Film diye bir şirket vardı, Kanal 7'ye iş yapan. Zamanında mail adreslerini almış, bişiler yollamış ve yorum almıştım. Sonra da kavga edip mutlu mesut ayrılmıştık. Bir bak istersen.
yaşamak mı zor yoksa yuvarlak masa aks mı?

Kullanıcı avatarı
KHARON
Mad Max

Mesaj gönderen KHARON » 24 Ağu 2012 20:42

Eskiden Bleach isimli animeyi takip ediyordum. Çok sağlam dizidir tavsiye ederim. Şu sıralarda internetten breaking bad'e bakıyorum. Televizyondada cnbc-e de yada e2 kanalında neler varsa. Mesela How i met yor mother :D :D :D yada big bang teory. Two man a half man. Yerel kanallardaki dizileri çok takip etmiyorum. Arada bir yemek yerken baktığım vardır heralde :)
Camandgraph Entertainment..

tarıktastekin
Donnie Darko

Mesaj gönderen tarıktastekin » 16 Eki 2012 18:23

mad about you dizisini bilen var mı? Çok güzeldi bölümlerini bulamıyorum :)

Kullanıcı avatarı
ilkersn
Braveheart

Mesaj gönderen ilkersn » 17 Eki 2012 11:25

Dr who - Acayip hikayeler - İşler güçler. zevk alarak seyrettiğim üç dizi şu anda. Acayip hikayeler ara verdii ama sanırsam.

Heroes çok severdim ama ne yazıkki bitirdiler. Mini final yapmadılar, sinema filmi yapmadılar öldürdüler güzelim diziyi...
filmleriniz için müzikler
Son Kısalarımız: Kader & Eris

Kullanıcı avatarı
ulaskoseoglu
Raging Bull
Meslek: Öğrenci

Mesaj gönderen ulaskoseoglu » 10 Mar 2013 23:39

Prison Break 4. sezondayım. Harika bir kurgusu var; ancak çoğu dizide olduğu gibi fazla uzatıldı. 2. sezon sonunda bitmesi gerekirdi :) Öte yandan BBC yapımı Sherlock'u izliyorum kesinlikle hayatımda izlediğim en kaliteli işlerden.. Holmes günümüze ancak bu kadar iyi uyarlanabilirdi. Kimse bir şey yazmamış şaşırdım :)

sonumbelli
The Recruit

Mesaj gönderen sonumbelli » 28 Haz 2013 22:25

Di mi zi ? Leyla ile Mecnun candır ne kadar 3.sezon çok bozsalarda 4.sezondan umutluyum onlar sayesin absurd komediyi tanıdım türk komedi sektöründe devrim yarattılar ama absurd komediyi keşke başkalarıda yapsalarda görsek.

Gurbetci
Dr.Strangelove

Mesaj gönderen Gurbetci » 04 Tem 2013 02:12

Tvde pek dizi izleyen biri degilim.
Yabanci dizileriyle hic aram yoktur
Son birkac aydir Kore dizileri izliyorum
2 Tane internetten takip ettigim dizim var
Isler gücler ve Leyla ile Mecnun
arada Behzat C yede bakiyordum
[postit=]Isler gücler hep Sinema ...[/postit]

payitaht
Cennetten de Garip Film
İletişim:

Mesaj gönderen payitaht » 04 Tem 2013 02:26

KEzzAP yazdı:STV ve Kanal 7 gibi kanalların yapımcılık meselesi ile ilgili bildiğiniz bir şey var mı?
Yok cebinden ödüyorlar. Normal dış yapım. Paravan değil yani. Ama yine de tanıdığına verir işi sana bana vermez.

Untouch
The Recruit

Mesaj gönderen Untouch » 17 Ağu 2014 10:51

Yabancı dizi önerisi yapabilirim isteyen kişiye.

Birde, ağır film sevenlere The Sopranos ve Boardwalk Empire dizilerini öneririm, ilkinde James Gandolfini, ikincisinde Steve Buscemi, Michael Stuhlbarg, Kelly MacDonald, Bobby Canavale ve yapımcı olarak Martin Scorsese var.

Kullanıcı avatarı
lethaldoze
Donnie Darko

Mesaj gönderen lethaldoze » 17 Ağu 2014 12:49

Şu reaksiyon dizisi nasıl olacak acaba, onu merak ediyorum ben.
“Ben istiyorum ki; film, siz sinema salonunu terk ettikten sonra başlasın.”

Jacques Tati

Kullanıcı avatarı
ilkersn
Braveheart

Mesaj gönderen ilkersn » 17 Ağu 2014 15:30

Extant - bilim kurgu - Halle berry oynuyor.
Dr who - tüm zamanların en istikrarlı bilim kurgu dizisi diyebilirim, gerçi bilmeyen yoktur büyük ihtimalle.
Breaking bad - daha ikinci sezondayım iyi gidiyor.
True Blood sezon finali yaklaşıyor, izlenebilecek supernatural türde bir aksiyon kurgu dizi. Vampirler kurtadamlar, şekil değiştirenler, periler ne ararsanız var :)
filmleriniz için müzikler
Son Kısalarımız: Kader & Eris

Kullanıcı avatarı
aydinozer
The Recruit

Mesaj gönderen aydinozer » 21 Mar 2017 11:18

ilkersn yazdı:
17 Ağu 2014 15:30
Extant - bilim kurgu - Halle berry oynuyor.
Extant'i temiz bir şekilde bitiremediler :/ Ortada bıraktılar.
Konu, dünya, doku çok iyiydi. Oscar ödüllü Halle Berry ise ayrı bir büyü sergiledi.

Geçmiş olsun.

Kullanıcı avatarı
Bağımsız
Wizard of Oz

Mesaj gönderen Bağımsız » 21 Mar 2017 13:59

2014'ten sonra pek entry girilmemiş. Millet Breaking Bad'den sonra dizi alemine küsmüş herhalde :) Benim sektirmeden devam ettiğim, devam eden diziler; South Park, GOT, TWD, The Exorcist (Efsanenin hatrına), Stranger Things, Narcos.

Dnd
Raging Bull

Mesaj gönderen Dnd » 22 Mar 2017 10:22

Westworld bu aralar beni saran tek dizi,çerez niyetine lucifer izliyorum.

Kullanıcı avatarı
hegel
Braveheart
Meslek: İşçi
İletişim:

Mesaj gönderen hegel » 22 Mar 2017 12:58

Dnd yazdı:
22 Mar 2017 10:22
Westworld bu aralar beni saran tek dizi,çerez niyetine lucifer izliyorum.
Westworld güzeldi; sonunu iyi bağladılar. True Detective ilk sezon, özellikle ilk bölümler de seyre değer bence. Matthew McConaughey, Woody Harrelson iyi bir ikili olmuş. Matthew McConaughey seri katilleri derinlemesine araştıran, onlardan kendine bir parça tuhaflık bulaşmış bir karakter.
Kalem Oynatan İle Ayı Oynatanın Buluştuğu Yer

http://kalemoynatanileayoynatannbulutuu ... pot.com.tr

Kullanıcı avatarı
spidervis
Moderator
Meslek: Besteci ve ses düzenleyici
İletişim:

Mesaj gönderen spidervis » 23 Mar 2017 00:43

Buraya beğendiğim dizileri yazayım derken farkettim ki, ben teknoloji severim :)

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
İzlediğim en iyi bilim kurgu derim. Fringe'e de hayrandım mesela fakat bunun yazarları bambaşka. 1. sezon çok ağır başlıyor. Yavaş yavaş karakterleri tanıyoruz, ekibin içine dahil oluyoruz ve genelde askeri teknolojiler üzerine bilgi sahibi oluyoruz. Fantastik gelen konuların, bilimsel olarak açıklandığını görüyoruz. Ufak ufak marvel evrenine de geçiş yapılıyor ve aksiyon bitmiyor. 3. sezonda Hydra'yı baştan sonra tanıyor ve yegane hedefini öğreniyoruz. Muhteşem bir sezon finali vardı. Sosyal medyayı da güzelce kullanıp son bölümleri büyük dikkatle izlettirdiler.
► Spoiler Göster
Beni saran şey, 5. bölümdeki sıradan bir meselenin 25. bölümde de karşımıza çıkıp açıklanabilmesi. Tüm hikaye baştan yazılmış ve hazır. Şimdi 4. sezonu devam ediyor ve bu kez konu Westworld misali, yapay zeka. Yalnız işin felsefi boyutlarını hızlı geçip, aksiyon kısmında daha çok duruyorlar. Pek çok bölümde izleyiciyi ters köşe yaptılar. Hem tüm hikayenin tutarlılığı hem de bu tür şaşırtmacalar çok keyifli. :)

Bitenlerden Person of Interest'i de çok sevmiştim. Jonathan Nolan yazıyordu. O bitince Westworld'e başladı. Makine vs. İnsan meselesinde çok güzel felsefi düşünceleri var. Bir ara tekrar baştan alıp izlemeyi düşündüğüm dizilerden.

Black Mirror'ın da bir yeni sezonu daha olacak diye biliyorum. Ekstra 6 bölüm daha bakalım, merakla bekliyorum. Channel 4 dizilerine bakmıştım o yüzden. Humans var yine tamamen insan görünümlü makineler. Evlerde hizmetçi, aşçı, çocuk bakıcısı gibi hizmetlerini yaptırıyoruz. İngiliz dizisi olunca işin aksiyon kısmı zayıf, onun yerine diyaloglar ve ahlaki tartışmalar ön planda.

GOT'tan soğudum aslında başlasa da bitirsek bir an evvel diye bekliyorum. Stranger Things yeni sezonda yine güzel olacaktır tahminen. Mozart in the Jungle diye de bir Amazon dizisini takip ediyorum fakat 3. sezonunu pek beğenmedim. Eğlenceli dizi, 20-25 dk civarında bölümler fakat klasik müzik sevenlerden değilseniz pek ilginizi çekeceğini düşünmüyorum.

Kullanıcı avatarı
Bağımsız
Wizard of Oz

Mesaj gönderen Bağımsız » 23 Mar 2017 01:43

GOT son sezon bayağı toparladı, seyircinin gazını aldı. Westworld ve Black Mirror benim de takip ettiğim diziler, atlamışım onları. Westworld kendini izlettiriyor ama etkileyici, kalıcı bir yanını göremedim. Black Mirror'un da bölümleri arası fazla kontrast var. Kimi bölümü çok iyi, kimi çok yüzeysel. Doğal tabi bu. Bir de Breaking Bad'in mirası Better Call Saul var. Onu da unutmuşum.

Biten dizilerden, paçalarından akan klasıyla Mad Men, farklı tarzıyla The Office ve mini dizi 11.22.63 özlemle andıklarım.

Bir de izlemeyi bıraktıklarım var: Suits, Lucifer, Shameless, Mr Robot, Vikings. Belki Vikings'e devam edebilirim.

“TV Yapımları” sayfasına dön