Kardes Payi

Televizyonda dönen bütün dolaplar. Diziler, filmler, reklamlar, magazin, bbg evinde kim kime ve daha neler neler.
emre..
The Recruit

Re: Kardes Payi

Mesaj gönderen emre.. » 09 Ağu 2014 10:15

O değil de hocam, herkes şu Sezai bardaklarının satışa çıkması ile ilgili bir durum var mı? Yoksa bardakların da devamlılığı var mı? eheh:)

aydemirse
BuSe Yapım
Meslek: sahibi

Mesaj gönderen aydemirse » 09 Ağu 2014 14:44

mamadoly yazdı:Bir de Selçuk hoca uğrarsa buralara paketleme ile ilgili merak ettiğim bir soruyu sormak isterim kendisine.

Final bölümü Murat Cemcir'in attığı tweete göre 26 temmuzda bitmiş ya da onun sahneler o gün bitmiş. O gün bittiğini varsayarak soruyorum bu bölümün paketlenmesi özel bölüm olduğu için mi çıktıyı almak bu kadar uzun sürdü?
evet 26sı cekinler bitti kurgunun uzamasının bir kaç sebebi var;
İlki bölümü kanyonda ekiple sinema salonunda izleyecegimiz için dpx çıkış alıp sinema prosedurlerine girmis olmak

O bolumu 2k çekmiş olmak haliyle havuza aktariminin ve islenmesinin daha uzun surmesi

Tv versiyonunun ve sinema versiyonun farkli olmasi (sinema versiyonunda tvde izlmediginiz sahneler ara videolar ve muzikler vardi. Tv versiyonunda teliflerini alamadigimiz icin bazilarini da tvde yayınlamak zor olacagi için sadece sinema versiyonunda yer aldi)

Görsel efektlerin gecikmesi (2k ya göre islem yapmalari süreyi uzattı)

En onemlisi de 100 dakika olmasi. Standart bolumlerimiz 60 dakikayken 100 dakka bolum yalinca is yuku cok artti paketlemek cok uzun sürdü.
Evlat öyle deme,mizah çok ama çok ciddi bir iştir!
Münir Özkul

Kullanıcı avatarı
lethaldoze
Donnie Darko

Mesaj gönderen lethaldoze » 10 Ağu 2014 00:36

Peki biz izleyebilecekmiyiz Selcuk abi sinema versiyonunu...
“Ben istiyorum ki; film, siz sinema salonunu terk ettikten sonra başlasın.”

Jacques Tati

aydemirse
BuSe Yapım
Meslek: sahibi

Mesaj gönderen aydemirse » 10 Ağu 2014 00:49

lethaldoze yazdı:Peki biz izleyebilecekmiyiz Selcuk abi sinema versiyonunu...
Ne yazık ki hayır.
Evlat öyle deme,mizah çok ama çok ciddi bir iştir!
Münir Özkul

Kullanıcı avatarı
onurozovali
The Recruit
Meslek: Öğrencimsi
İletişim:

Mesaj gönderen onurozovali » 12 Ağu 2014 04:54

Üniversite mesaisi dolayısıyla 6 bölüm açıktaydım. Sorularla vesaire uğraşırken hep aklımı kurcalıyordu izlemediğim bölümler. Bende rahatsız olmamak için tek oturuşta sek izledim, az önce bitti. Beynim sanıyorum ki şuan bol sulandırılmış mama kıvamında, ağzım açık baygın baygın gülümsüyorum salya akacak birazdan.Bol gollü geçen halı saha maçımızı 1 farkla kazanan takımımın son golünü atmış gibi hissediyorum. Böyle her hafta kanala bölüm hazırlayacak tempoda olan dizinin, diğerleri gibi sapıtmadan ince mizah anlayışından şaşmamasına tek kelimeyle bayıldım. Bazen olaya herkes kendini öyle bir kaptırıyor ki, bütün sahneler peşisıra, doğaçlama akıyor gibi.
Oktay Kaynarca şiirini okurken, bir anlığına dalıp acaba kamera arkasında bu insanlar nasıllar diye düşündüm. Ardından Emre hocam dönüp nasıl koştum gördün mü dedi tüm doğallığıyla, peşine de demin kendime sorduğum sorunun cevabını almış bulundum.
2-3 bölümde bir ufak tefek hatalar görmüyor değilim fakat, bu tempoda ilerleyen bir dizi için az bile. İnanılması güç bir iş koyuyorsunuz ortaya bence Selçuk hocam. Yolunuz açık ola, üstüne koyarak ilerleyin inşallah.
Sanatla uğraşır, sinemaya bulaşır, hep erteleyen her zamanı meşgul, ruh hastası Beşiktaşlı...

https://twitter.com/OnurOzovali[/align]

emre..
The Recruit

Mesaj gönderen emre.. » 12 Ağu 2014 15:49

Hocam keşke size deseler ki, bize 30 dakikalık dizi çıkart yeterli. Bu durumda sizin, Onay Durgun ve Çağlar Yurt'un yazacaklarını düşünemiyorum bile. Sanırım bir daha ne sıradan bir espriye güleriz, ne de gördüğümüz evlilik tekliflerine, romantikliklere ağzımız açık bakarız. Dizi bu kadar uzun olmasına rağmen, seviyeyi öyle bir yere çektiniz ki, sizin işlerinizi izledikten sonra, normal hayata dönüp bakınca zevk vermemeye başladı. :) Umarım aklınızdaki tüm projeleri gerçekleştirebileceğiniz imkanlar size verilir, değeriniz anlaşılır da, daha çok güler, daha mutlu oluruz.

Kullanıcı avatarı
lethaldoze
Donnie Darko

Mesaj gönderen lethaldoze » 12 Ağu 2014 19:00

Bende diziyi izledikten sonra her seferinde hayal kırıklığına uğruyorum.
Yani çıta o kadar yukarıdaki, ben bir fikir bulacağımda senaryo yazacağımda bunu biri beğenecek. :D
İnsan yazmaktan hayal kurmaktan soğuyor...

Jacques Tati

kuzeydeniz
Donnie Darko
Meslek: Yazar, Şair, senarist
İletişim:

Mesaj gönderen kuzeydeniz » 14 Ağu 2014 21:45

lethaldoze yazdı:Bende diziyi izledikten sonra her seferinde hayal kırıklığına uğruyorum.
Yani çıta o kadar yukarıdaki, ben bir fikir bulacağımda senaryo yazacağımda bunu biri beğenecek. :D
İnsan yazmaktan hayal kurmaktan soğuyor...
Buna cevap vermek bana düşmez ama;
1- Oyuncular çok yetenekli ve sanatkar... Güzel insanlar...
2- Aslında senaristlerin buna özel bir çaba harcadıklarını sanmıyorum. Zevkle yaptıklarını düşünüyorum. Kendi eğlendiklerini yazıyorlar bence... Ekip müthiş....
3- Herkes zevk alarak yapıyor...

Haliyle böyle bir ekipte kamera arkasından bile başka bir film çıkar...
İşin püf noktası da bu bence...

Severek yaptığında eser çıkıyor... Zorlama yaptığında; tıkanıp kalıyorsun...
Saygıyla.

abeskirlangic
The Recruit

Mesaj gönderen abeskirlangic » 14 Ağu 2014 21:47

Dizinin 10 bölümünü izleyebildim. Dizi gayet güzel de; bir şeye takıldım; spoiler olabilir izlemeyenler için:

► Spoiler Göster

halilcicek
Man on the moon

Mesaj gönderen halilcicek » 15 Ağu 2014 10:34

Bu arada aklıma birşey takıldı.Sezon Finali bölümünde son sahnede Ali ile Şükriye'nin arabada konuşma sahnesinde , kamera araba camının arkasından Ali tarafından Şükriye'ye bakarken arkasında camda yeşil birşey vardı.Gözden kaçırılmış birşey miydi acaba ?

MBNet
The Recruit

Mesaj gönderen MBNet » 30 Kas 2014 02:19

Çok beğenerek ve eğlenerek izlediğim bir dizi.
Biraz önce IMDB'de okuduğum ve katıldığım bir izleyici eleştirisi var. Taze taze aklımdayken aktarıyım buraya.

'' Metin ve Ali karşımıza mucit biraderler olarak çıkıyorlar. Fakat bunu yansıtan hiçbir şey yok. Zerre kadar... Ne belgesel izliyorlar, ne kitap okuyorlar, ne de bir bilim adamından alıntı yapıyorlar. ''

MuhammetBebek
The Recruit

Mesaj gönderen MuhammetBebek » 29 Oca 2015 00:56

Yeni sezonda sanırım kardeş geliyor. Metin-Ali-Feyyaz ekolüne hangi futbolcunun ismi eklenecek acaba? Rıza (Çalımbay), Mehmet (Şifo) ? :)

halilcicek
Man on the moon

Mesaj gönderen halilcicek » 29 Oca 2015 20:29

Ali İhsan Varol'da yazar kadrosuna geçmiş sanırım.

Kullanıcı avatarı
lethaldoze
Donnie Darko

Mesaj gönderen lethaldoze » 30 Oca 2015 22:00

Selçuk abinin kitabı çıkmış. Arka kapağını okudum çok ilgimi çekti. Zaten tarzınıda bilidğimden çok keyifli olduğunu tahmin ediyorum. Sepete ekledim.
http://www.dr.com.tr/Kitap/Mahalleden-A ... 0000631868

Jacques Tati

onucuncu
Great Dictator
Meslek: Senarist

Mesaj gönderen onucuncu » 04 Şub 2015 15:23

Yav iş kazalarından hiç ders almıyoruz.
Emrah Kaman gibi bir değeri emniyet tedbiri almadan, Sivas'ın damlarına nasıl çıkartabiliyorsunuz :)
Deccal, gördüm seni sobe.

onucuncu
Great Dictator

Mesaj gönderen onucuncu » 06 Şub 2015 20:22

Yav he he.
Beterin beteri varmış be :)
Dama çıkması neyse de, bu bölümde Emrah'ın itibarına (kök çakrasına :) ) yapılan algı operasyonu inanılmazdı. :)
Yokluğunuzda biz de neler çektik bir bilseniz :)

EmenikeOnAir
The Recruit
Meslek: at hırsızı

Mesaj gönderen EmenikeOnAir » 08 Şub 2015 17:17

zamanında 14. bölümüyle ilgili kumar olarak bahsettiğim ve devamında sorunlar açabileceğini düşündüğüm şeylerin bir bir başına gelmesine çok üzüldüm açıkçası. iyice ana hikayeden sapılıp günü kurtarmanın peşine düşülmüş. erol ile ibrahim tadında kısa kısa komik skeçlerin birbiri ardına sıralandığı ve son 1-2 dakika içinde bi konuya bağlanmaya çalışıldığı 60-70 dakikalık bi videoya dönüşmüş. rating ve popülizm uğruna işler güçler-çalgı çengi çizgisinden sapılıp böyle bi yola girilmesinin uzun vadede kaliteyi düşüreceği belliydi. ama yer yer düğün dernek ve kardeş payı'nın bazı bölümleri yine de umut vaadediyodu. şimdilerdeyse aynı espriyi 5 kere farklı kelimelerle yapmaya çalışmalar, abartılı oyunculuklar(özellikle hilmi), nereye gittiği belli olmayan hikaye ve karakterlerle izlemesi iyice zorlaşan bi dizi oldu.

3-5 bölümde bir kasarız da adam akıllı bi bölüm çıkarırız sonraki bölümlere nasıl olsa katlanırlar nasılsa diye düşünülüyosa bi şey diyemem.
En son EmenikeOnAir tarafından 29 May 2017 21:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Tek umudum Tarantino'yla Cimilli İbo arasındaki benzerlik.

onucuncu
Great Dictator

Mesaj gönderen onucuncu » 10 Şub 2015 15:15

Pardon siz Kardeş Payı'nı mı seyrettiniz yoksa Deniz Yıldızını mı :)

Kullanıcı avatarı
lethaldoze
Donnie Darko

Mesaj gönderen lethaldoze » 10 Şub 2015 22:24

Güldürdü :)

Jacques Tati

halilcicek
Man on the moon

Mesaj gönderen halilcicek » 11 Şub 2015 22:02

Dizinin saati 20.00 olmuş.