Ses Çözüm Alternatifleri (ML-Rode-Zoom-Tascam vs.)

Filmlerinizdeki ses problemlerini aşmak ve kayıt cihazlarından anlayan insanlara ulaşmanızı sağlayacak bölüm...
Kullanıcı avatarı
paciente
Braveheart

Re: Re: Ses Çözüm Alternatifleri (ML-Rode-Zoom-Tascam vs.)

Mesaj gönderen paciente » 16 Nis 2017 10:59

TarıkAlpat yazdı:
16 Nis 2017 00:12

Bu arada h4n pro 2016 version diye bir şey buldum ama belirgin bir fark yok heralde.
https://www.amazon.com/Zoom-H4N-Digital ... eature_div
XLR girişlere kilit koymuşlar bir de kasa malzemesinin kalitesini artırmışlar. Yazılımsal ya da anakartta değişiklik var mı anlayamadım. Sanmıyorum ama gövdedeki iki değişiklik güzel olmuş.

Kullanıcı avatarı
saintmua
Dr.Strangelove

Mesaj gönderen saintmua » 15 Haz 2017 19:42

Merhaba;
Zoom H6 ve Ntg-3 kullanıyorum. Daha önce H4n ile Ntg-2 kullandım. Aralarında çok fark var. Ntg-2 dip ses veriyordu. Ntg-3 ise neredeyse sıfıra yakın dip ses var. Kullanılan kablo ve Jak da ses kalitesini etkiliyor. TR de bulabildiğim en kaliteli kablo+Jak, Neutrik. Daha iyisi varsa bile ben bulamadım.
Ntg-3 + Neutrik kablo + Zoom H6 da Gain i 9 a kadar çıkardığımda dip ses duymuyorum 10 a çıkardığımda biraz hissediyorum ama yok gibi. Kulaklıkta önemli. Monitör özellikli bir kulaklık seçmek gerek. Ben ATH-M30x kullanıyorum. Bu setle ancak çözebildim ses kayıt sorunumu. Sorunsuz ve tatminkar bir kayıt yapmak isteyen arkadaşlara tavsiyem;
Ses konusunda fiyat ve performans aynı oranda artıyor.
Ucuza kaçıp başka alternatifler arayanlar, totalde daha çok para harcıyor.
5D Mark III + Lexar 32GB 1066x (UDMA 7) + EF 24mm F1.4L II USM + EF 35mm F1.4 DG HSM + EF 50mm F1.4 USM + 85mm F1.8 + ContourHD 1080P + Benro KH25RM + Zoom H6 + NTG-3 + Rode VideoMic + ATH-M30x + 2ad Cobra Mt 975 + Softbox set + Redhead set

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
Meslek: Akademisyen (Siyaset Bilimi)

Mesaj gönderen KEzzAP » 15 Haz 2017 19:45

saintmua yazdı:
15 Haz 2017 19:42
Merhaba;
Zoom H6 ve Ntg-3 kullanıyorum. Daha önce H4n ile Ntg-2 kullandım. Aralarında çok fark var. Ntg-2 dip ses veriyordu. Ntg-3 ise neredeyse sıfıra yakın dip ses var. Kullanılan kablo ve Jak da ses kalitesini etkiliyor. TR de bulabildiğim en kaliteli kablo+Jak, Neutrik. Daha iyisi varsa bile ben bulamadım.
Ntg-3 + Neutrik kablo + Zoom H6 da Gain i 9 a kadar çıkardığımda dip ses duymuyorum 10 a çıkardığımda biraz hissediyorum ama yok gibi. Kulaklıkta önemli. Monitör özellikli bir kulaklık seçmek gerek. Ben ATH-M30x kullanıyorum. Bu setle ancak çözebildim ses kayıt sorunumu. Sorunsuz ve tatminkar bir kayıt yapmak isteyen arkadaşlara tavsiyem;
Ses konusunda fiyat ve performans aynı oranda artıyor.
Ucuza kaçıp başka alternatifler arayanlar, totalde daha çok para harcıyor.
Katkılar için teşekkürler.

“Ses ve Kayıt” sayfasına dön