1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Astronot Kaskı

Gönderilme zamanı: 13 Kas 2019 10:46
gönderen trivela
Bir kısa film düşüncem var, bana bir astronot kaskı lazım ama ne yurtiçinde ne yurtdışında doğru düzgün birşey bulamadım. Youtube'da balona hamurlu kağıt sarıp kurutup yapıyorlar, denedim de ama aceleden çok kurutamadan sertlik ölçüsünü göremedim. Sizce başka bir yolu var mı bu işin? Deneyimlemiş veya kask temin edebileceğim (film ekipmanı olarak, gerçek değil) bir yer bilen var mı?

Re: Astronot Kaskı

Gönderilme zamanı: 13 Kas 2019 13:16
gönderen sade vatandas
Merhabalar, İstanbul'daki kostümcülere sordun mu? Gerçi Türkiye'de çok tutulan bir malzeme olduğundan emin değilim:)) Bir de Tolga Karaçelik'in geçen seneki Kelebekler filminde astronot kıyafeti kullanılmıştı. Ben senin yerinde olsam filmin yapım firmasını arar onlardan kıyafeti nerden kiraladıklarını veya kendilerine aitse kısa süreli ödünç alıp alamayacğımı sorardım.
Tabi ben iyi niyetle ödünç dedim :))

Re: Astronot Kaskı

Gönderilme zamanı: 13 Kas 2019 13:26
gönderen trivela
Teşekkürler. Kostümcülerin sitelerinden, alışveriş sitelerinden baktım da genelde çocuk ve parti tarzı komik kıyafetler. Ben daha retro, rus stili istiyorum. Ya el işi yapacağım sanırım, ya da cgi ile yapacağım, olmazsa da filmde kullanmam kaskı, zaten bir sahnede görünüp bir kenara konulacak bir nesne olarak kullanılacak.
Filmdeki kasklara fragmandan baktım da emin olamadım. O işi de düşüneyim.