1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Holojenlerin renk sıcaklığı

Gönderilme zamanı: 17 Eyl 2014 23:51
gönderen Eskiz23
Arkadaşlar elimde 2 x 500w ayaklı holojen var ev içerisinde gücü gayet yeterli fakat renk sıcaklığı gerçektende berbat duruyo çok sarı bir renk veriyor gün ışığına çok uzak buda çekimlerde sorun oluşturacak gibi aklıma gelen şey kameranın beyaz ayarını değiştirmek bu seferde farklı sahnelerde farklı tonlar ve postta başımıza bela almak demek. Holojenin önüne her türlü beyaz nesneyi koymama rağmen sıcaklığı değiştiremedim siz olsanız nasıl çözüm üretirdiniz ? teşşekürler.

Re: Holojenlerin renk sıcaklığı

Gönderilme zamanı: 18 Eyl 2014 00:22
gönderen ilkersn
Ben sadece halojen ışıklarla çalışıyorum, sarı ışık vermeleri normal her sahnede beyaz ayarını yapman lazım, ben çok memnunum açıkçası renklerinden her türlü etkiyi de alırsın, ışıkları kontrollü kullanman lazım, kablonun araya dimmer tak, kafasına da kepek yapmaya çalış derim. Ayrıca kesinlikle fırın kağıdını diffuzer olarak kullan önünde. Belki bunların büyük kısmını yapıyorsundur, ama bu şekilde postta güzel sonuçlar alabileceğin bir görüntü elde edebiliyorsun. A4 kağıdı ile beyaz ayarı yapıyorum bu arada.

Re: Holojenlerin renk sıcaklığı

Gönderilme zamanı: 18 Eyl 2014 00:28
gönderen Fulgura
Doğrudan çekeceğiniz yere tutmayın. Beyaz vb panodan ya da duvardan sektirerek kullanın. Her çekimde beyaz kağıt ile beyaz ayarı yapın.