YENİLİKLER VE DUYURULAR

Sitemiz hakkında her şey. Öneriler, son dakika haberleri, üyelerimizin en gizli sırları, tangalar, slip donlar ve daha neler hakkında o biçim bilgi paylaşımı.
Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
Meslek: Akademisyen (Siyaset Bilimi)
İletişim:

Re: YENİLİKLER VE DUYURULAR

Mesaj gönderen KEzzAP » 24 Mar 2017 13:42

Hoş olmuş, eline sağlık.
Lütfen özel mesaj ile genel sorular sormayınız, cevaplamıyorum. Aynı soruyu forumda sorunuz. Ancak benimle ilgili bir sorunuz varsa özel mesaj ile sorunuz.

Youtube sinema eğitim kanalım: https://www.youtube.com/user/GerillaFilmYapimi

Kullanıcı avatarı
spidervis
Moderator
Meslek: Besteci ve ses düzenleyici
İletişim:

Mesaj gönderen spidervis » 24 Mar 2017 16:45

Teşekkür ederim.

Bitti mi? Bitmedi!
Yönetim çalışmaya devam ediyor. Efendim bundan sonra youtube, vimeo, imdb, soundcloud, amazon, bandcamp, bbcnews, cnn, dailymotion, facebook, getty, gfycat, googledrive, gofundme, kickstarter, indiegogo, hulu, instagram, izlesene, metacafe, imgur, natgeovideo, pinterest, reddit, scribd, ted, twitter, vk, vocaroo, zippyshare, ... gibi bilimum sitelerdeki medyalar otomatik olarak gömülecek.

Dileyen eski şekilde Resim play simgesine tıklayarak veya [BBvideo] etiketleri arasına yazarak videosunu gömebilir. Bunun farkı, gömülen videonun çözünürlüğünü değiştirebiliyor olmanız. Gerçi şu durumda pek gerek kalmadı. Belki siz bu satırları okurken BBvideo özelliğini kaldırmış olabiliriz.

Theo'nun Ruhu
Mad Max

Mesaj gönderen Theo'nun Ruhu » 24 Mar 2017 16:47

Forumun mobil için programı oluşturulabilir mi? Bu maliyetli ve uğraşrıcı bir iş olabilir tabi. Bu mümkün değilse, forumda gelişme olduğunda(mesaj, bildirim, ...) telefona bildirim gelmesi gibi bir özellik geliştirilebilir mi?

Kullanıcı avatarı
Bağımsız
Alien

Mesaj gönderen Bağımsız » 24 Mar 2017 16:49

Şu mesaj silme konusunu bir açıklasan spidervis. Yanlışlıkla atılan mesaj nasıl siliniyor?

Kullanıcı avatarı
spidervis
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen spidervis » 24 Mar 2017 16:58

Bağımsız yazdı:
24 Mar 2017 16:49
Şu mesaj silme konusunu bir açıklasan spidervis. Yanlışlıkla atılan mesaj nasıl siliniyor?
Hocam onun için 1 dakika süreniz var. O süre içerisinde mesajın sağ üst köşesinde X simgesi olacak. Tıklayınca siler. Silme sebebi de sorabilir, ister yazın ister boş geçin mühim değil. Süre geçmişse malum, mesajı bildirin, bizden birisi silecektir ilk gördüğünde.
Theo'nun Ruhu yazdı:
24 Mar 2017 16:47
Forumun mobil için programı oluşturulabilir mi? Bu maliyetli ve uğraşrıcı bir iş olabilir tabi. Bu mümkün değilse, forumda gelişme olduğunda(mesaj, bildirim, ...) telefona bildirim gelmesi gibi bir özellik geliştirilebilir mi?
Bu tapatalk ile mümkün ancak ücretli bir uygulama. Ücretsiz versiyonu çok kısıtlı değilse bakabiliriz. Daha önce de gelmişti bu istek. Bir ara konuşuruz.

Theo'nun Ruhu
Mad Max

Mesaj gönderen Theo'nun Ruhu » 24 Mar 2017 17:04

Bir gelişme ve yapabileceğimiz bir şey olursa haber edersiniz öyleyse.

Kullanıcı avatarı
spidervis
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen spidervis » 26 Mar 2017 11:34

Bu ve Şu istekler neticesinde artık forum içerisindeki linkler yeni bir pencerede açılacak.

Verdiğim linklere tıklayanlar farkedecektir. Forum içi bağlantılar bu değişikliğe dahil değil.

Kullanıcı avatarı
spidervis
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen spidervis » 18 Nis 2017 19:49

Mesajlardaki profil kısmında, meslek bilgisi de görünür hale geldi. Bana özel mesajla "telefonla film çekicem, neye dikkat etmem lazım" diye soran oldu mesela. Bu tür alan dışı sorulara engel olur diye düşünüyorum.

Eğer meslek bilginizi boş bırakmışsanız bir değişiklik yok, o kısım sizde görünmeyecek. İsteyenler buradan değiştirebilirler.

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
Meslek: Akademisyen (Siyaset Bilimi)
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 02 May 2017 15:39

Bundan sonra dil bilgisi kurallarına uymayan her türlü içerik, çok süper ya da değil, silinecek haberiniz ola.
Burada tabi bir harf hatası bir noktalama hatası yazım hatası vs. gibi şeyleri kastetmiyoruz.
Ama noktalamasız yazan insanlar var forumda.
İpin ucu iyice kaçtı.

İtirazınız varsa seve seve dinlerim.
Lütfen özel mesaj ile genel sorular sormayınız, cevaplamıyorum. Aynı soruyu forumda sorunuz. Ancak benimle ilgili bir sorunuz varsa özel mesaj ile sorunuz.

Youtube sinema eğitim kanalım: https://www.youtube.com/user/GerillaFilmYapimi

Kullanıcı avatarı
Halil100ibo
Mad Max
Meslek: Enerji mühendisi ( İşsiz)

Mesaj gönderen Halil100ibo » 05 May 2017 03:14

KEzzAP yazdı:
02 May 2017 15:39
Bundan sonra dil bilgisi kurallarına uymayan her türlü içerik, çok süper ya da değil, silinecek haberiniz ola.
Burada tabi bir harf hatası bir noktalama hatası yazım hatası vs. gibi şeyleri kastetmiyoruz.
Ama noktalamasız yazan insanlar var forumda.
İpin ucu iyice kaçtı.

İtirazınız varsa seve seve dinlerim.
Destekliyorum ,foruma arkadaşına yazıyor gibi yazıyorlar bazen... Benim hoşuma gitmiyor dikkat edilmesi lazım .Özellikle başlık açıp öyle yazanlar var. Lemmy vakasından sonra fazla olumsuz yorum yapmak istemiyorum en azından buraya içimi dökeyim :)

Kullanıcı avatarı
Bağımsız
Alien

Mesaj gönderen Bağımsız » 17 May 2017 13:11

Aktif başlıklar altında gösterilen başlık sayısı azalmış. Nedeni acaba nedir?

Kullanıcı avatarı
spidervis
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen spidervis » 17 May 2017 22:11

Bağımsız yazdı:
17 May 2017 13:11
Aktif başlıklar altında gösterilen başlık sayısı azalmış. Nedeni acaba nedir?
Orada, son 1 hafta içinde aktif olan başlıklar seçiliyor. Son zamanlarda pasif kalmışız demektir :}

Kullanıcı avatarı
Bağımsız
Alien

Mesaj gönderen Bağımsız » 18 May 2017 13:49

Şikayet edilecek konu başkaymış demek :)

Kullanıcı avatarı
spidervis
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen spidervis » 18 May 2017 15:25

Bundan sonra ağzımızda bakla ıslanmayacak. Birisi bir mesajında sizden mi bahsetti? Hemen ispiyonlayacağız.

Bazı arkadaşlar mesaj içerisinde başka birisine özel olarak seslenirken diğer sitelerden alışkanlık olarak @... şeklinde o kişinin ismini geçiriyorlar. Artık bu şekilde yanıt yazılan kişi, bildirim alarak haberdar olabilecek. Bu konuda bildirim almak istemeyenler, bildirim ayarlarına gidip, en alttaki "birisi kulağımı çınlattı" seçeneğini seçmeyebilirler.

Kullanımından da örnek vereyim. Kuyruklu a simgesini yapıp yanına birkaç harf yazdığınızda karşınıza seçenekler gelecektir. Oradan seçip enter'a basarsınız. Bunu yaptıktan sonra @KEzzAP şeklinde otomatik olarak <mention> etiketleri eklenecek. Mesajı gönderince de o kişi bildirimini alacak.

Fulgura
Moderator

Mesaj gönderen Fulgura » 18 May 2017 16:40

Ben bu hizmeti sevdim umarım @KEzzAP ve @spidervis ve hatta @kuzeyemir de sever ve @intercapiller de faydalanır.

Testtir...

:)
Sinema hem bir hastalık hem de tedavisinin ortak adıdır.

Sorularınızı özel mesaj yerine forum üzerinden herkese açık sormanızı rica ediyorum.

halostendap
The Legend
Meslek: komedyen

Mesaj gönderen halostendap » 18 May 2017 16:57

@Fulgura hocam sizin tarafınızdan hatırlanmak, mentionlanmak çok güzel :)

not: benimki olmadı :D

Fulgura
Moderator

Mesaj gönderen Fulgura » 18 May 2017 19:46

Ben deneyeyim bakalım @Fulgura oluyor mu?

Sanırım oluyor. Sende neden olmadı ki? Mention kodu çıkmıyor mu?

Sorularınızı özel mesaj yerine forum üzerinden herkese açık sormanızı rica ediyorum.

halostendap
The Legend
Meslek: komedyen

Mesaj gönderen halostendap » 18 May 2017 20:20

@Fulgura evet çıkmıyo mention kodu. seçip enter'a basınca yazı kayboluyo. farklı bi tarayıcı mı denesem, krom benimki

Kullanıcı avatarı
Halil100ibo
Mad Max
Meslek: Enerji mühendisi ( İşsiz)

Mesaj gönderen Halil100ibo » 18 May 2017 21:49

@Fulgura Özellik güzel ama bende de olmadı sabah yazacaktım olmadı diye de başkası da aynı sorunu yaşayınca yazayım dedim... Sadece Üst kademe mi etiketleme özelliğini kullanabiliyor yoksa Üyelerde bir sıkıntı mı var ? İsyan çıkarayım mı şuracık ta ? Bağırayım mı eşitlik adalet diye ? :D

Fulgura
Moderator

Mesaj gönderen Fulgura » 19 May 2017 00:24

İntercapiller'in mesajını düzenleme moduna geçtim yani onun mesajının altına ek yapmak istedim ve evet oraya yazarken olmadı. Yani kendi yazdığım bir mesajda bu oluyor ama diğerlerinin mesaj kutuları içinde olmadı. Belki @spidervis bir bakar.

“Film Fabrikasi.com” sayfasına dön